News

Nominacje do nagród SAG: ‘Oppenheimer’ i ‘Barbie’ wśród nominowanych

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński10.01.20245 min.
Nominacje do nagród SAG: ‘Oppenheimer’ i ‘Barbie’ wśród nominowanych

Nagrody SAG to jedne z najważniejszych wyróżnień przyznawanych aktorom za osiągnięcia na małym i dużym ekranie. W tym roku wśród nominowanych znalazły się dwa tytuły z dużą liczbą wskazań - Oppenheimer i Barbie. Oba mają po cztery szanse na statuetkę w kategorii najlepszej obsady, a ponadto ich gwiazdy, takie jak Cillian Murphy, Margot Robbie czy Robert Downey Jr., otrzymały nominacje za role pierwszo- i drugoplanowe. Zobaczmy zatem, kto jeszcze ma szansę na nagrodę SAG i które produkcje zostały docenione przez głosujących aktorów.

Oppenheimer i Barbie z czterema nominacjami każdy

Tegoroczne nominacje do nagród Gildii Aktorów Ekranowych (SAG Awards) przyniosły wiele zaskoczeń. Dwa tytuły zdominowały nominacje, zdobywając po cztery wskazania każdy. Są to Oppenheimer Christophera Nolana oraz Barbie Grety Gerwig.

Oba filmy zostały docenione przez środowisko aktorskie i otrzymały szansę na statuetkę dla najlepszej obsady. Jest to najważniejsza z nagród przyznawanych przez SAG, nobilitująca cały zespół aktorski danej produkcji. Oprócz tego nominacji doczekały się również gwiazdy obu filmów.

Aktorzy z Barbie i Oppenheimera docenieni

W przypadku Oppenheimera za role pierwszoplanowe nominowani zostali Cillian Murphy jako tytułowy bohater oraz Emily Blunt w roli jego żony. Za kreacje drugoplanowe szansę na nagrodę mają Robert Downey Jr. oraz Florence Pugh.

Z obsady Barbie wyróżniono nominacjami Margot Robbie za główną rolę tytułową oraz Ryana Goslinga, który wcielił się w postać Kena. Oprócz tego film otrzymał nominację za kaskaderskie popisy, co pokazuje, że produkcja łączy w sobie elementy familijnej bajki oraz dynamicznej akcji.

Trzy inne produkcje nominowane za najlepszą obsadę

Oprócz Oppenheimera i Barbie w wyścigu o nagrodę dla najlepszej obsady znalazły się jeszcze trzy tytuły. Są to Amerykańska fikcja, Kolor purpury oraz Zabójcy z Księżyca. Każdy z nich prezentuje odmienny gatunek, co pokazuje różnorodność produkcji docenionych przez aktorów.

Amerykańska fikcja to dramat obyczajowy osadzony w realiach powojennych Stanów Zjednoczonych. Kolor purpury to musical będący adaptacją głośnej powieści Alice Walker. Natomiast Zabójcy z Księżyca to kryminał sensacyjny z gwiazdorską obsadą.

Tytuł Gatunek
Amerykańska fikcja Dramat obyczajowy
Kolor purpury Musical
Zabójcy z Księżyca Kryminał sensacyjny

Czytaj więcej: Krytycy obniżają Rebel Moon Zacka Snydera

Margot Robbie i Cillian Murphy nominowani za role pierwszoplanowe

W kategoriach aktorskich dla ról pierwszoplanowych nominacje otrzymali również inni wykonawcy. Wśród aktorek oprócz Margot Robbie za Barbie wyróżniono Lily Gladstone za Zabójców z Księżyca oraz Emmę Stone za kreację w Biednych rzeczach.

Jeśli chodzi o aktorów, obok Cilliana Murphy'ego z Oppenheimera szansę na statuetkę mają Bradley Cooper za rolę Leonarda Bernsteina w Maestro oraz Jeffrey Wright jako Thelonious Monk w Amerykańskiej fikcji.

Robert Downey Jr. i Ryan Gosling nominowani za role drugoplanowe

Nominacje do nagród SAG: ‘Oppenheimer’ i ‘Barbie’ wśród nominowanych

W kategoriach drugoplanowych ciekawie prezentują się zestawienia nominowanych aktorów. Robert Downey Jr. za Oppenheimera zmierzy się o nagrodę z Willem Dafoe z Biednych rzeczy oraz Ryanem Goslingiem z Barbie.

Wśród aktorek Emily Blunt z Oppenheimera powalczy o statuetkę z Penélope Cruz za Ferrari oraz Danielle Brooks, która zachwyciła w nowej ekranizacji Koloru purpury.

Emily Blunt jedyną aktorką ze stunt nominowaną w innej kategorii

Ciekawostką tegorocznych nominacji jest fakt, że Barbie jako jedyny film oprócz nominacji za kaskaderskie popisy, otrzymał również szansę na nagrody aktorskie. Dla porównania Emily Blunt z Oppenheimera, która zdobyła nominację za rolę drugoplanową, nie dostała wskazania w kategorii za stunt.

Pokazuje to, że obsada Barbie wyróżnia się nie tylko grą aktorską, ale też zaangażowaniem w realizację widowiskowych scen kaskaderskich. Film łączy znakomite aktorstwo z dynamiczną akcją, dzięki czemu zyskał uznanie środowiska.

Tegoroczne nominacje do SAG Awards pokazują, że aktorzy doceniają zarówno kameralne dramaty aktorskie, jak i efektowne blockbustery. Liczba wskazań dla Oppenheimera i Barbie udowadnia, że kino rozrywkowe na najwyższym poziomie również zasługuje na uznanie.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały tegoroczne nominacje do nagród Gildii Aktorów Ekranowych, potocznie nazywanych nagrodami SAG. Dowiedzieliśmy się, że dominują w nich dwa tytuły - „Oppenheimer” i „Barbie”, które zdobyły po cztery nominacje.

Przyjrzano się bliżej szansom obu produkcji, wymieniając nominowanych aktorów pierwszo- i drugoplanowych. Zwrócono uwagę na fakt, że „Barbie” jako jedyny film ma nominację zarówno za role aktorskie, jak i za kaskaderskie popisy.

Omówiono również pozostałe filmy nominowane w kategorii najlepszej obsady - „Amerykańską fikcję”, „Kolor purpury” i „Zabójców z Księżyca”. Pokazano, że reprezentują one różnorodne gatunki, od musicalu po kryminał.

Na koniec podkreślono, że tegoroczne nominacje pokazują docenienie przez środowisko aktorskie zarówno kameralnych dramatów, jak i efektownych widowisk rozrywkowych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
  5. Jak oceniamy nowy film wojenny Siła Ducha z 2023 roku?
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.