News

Julianne Moore dołącza do obsady The Room Next Door Pedro Almodovara

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski25.01.20247 min.
Julianne Moore dołącza do obsady The Room Next Door Pedro Almodovara

Julianne Moore dołączy do obsady nowego anglojęzycznego filmu hiszpańskiego reżysera Pedra Almodovara zatytułowanego "The Room Next Door". W produkcji wystąpi także Tilda Swinton, z którą Almodovar nakręcił już krótkometrażowy film "The Human Voice" w 2021 roku. Hiszpański reżyser znany z takich filmów jak "Wszystko o mojej matce" czy "Ból i blask" po raz kolejny podejmuje próbę stworzenia pełnometrażowej produkcji w języku angielskim. W obsadzie znalazła się laureatka Oscara Julianne Moore, którą ostatnio można było zobaczyć u boku Natalie Portman w filmie "May December".

Julianne Moore do obsady nowego filmu Almodovara

Hiszpański reżyser Pedro Almodóvar pozyskał do swojego nowego projektu zatytułowanego „The Room Next Door” gwiazdę Hollywood Julianne Moore. Aktorka znana z takich produkcji jak „Utalentowany pan Ripley” czy „Daleko od nieba” partnerować będzie na ekranie Tildzie Swinton, z którą Almodóvar nakręcił już krótkometrażowy film „The Human Voice”.

Będzie to pierwszy pełnometrażowy anglojęzyczny film w dorobku hiszpańskiego twórcy. Wcześniej Almodóvar eksperymentował z realizacją produkcji w języku angielskim kręcąc krótkie metraże „The Human Voice” oraz „Strange Way of Life” z udziałem Ethana Hawke'a i Pedra Pascala. Teraz zdecydował się na ambitny projekt fabularny z udziałem światowej sławy aktorek.

Renoma Almodovara przyciągnęła gwiazdy

Nie ulega wątpliwości, że do współpracy z Almodovarem przekonała aktorki renoma, jaką hiszpański twórca cieszy się na arenie międzynarodowej. W 2000 roku otrzymał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Wszystko o mojej matce”. Kolejne jego produkcje, takie jak „Porozmawiaj z nią” czy „Ból i blask” również otrzymywały nominacje do nagród Akademii.

Julianne Moore i Tilda Swinton bez wątpienia liczą, że występ w anglojęzycznym filmie uznanego europejskiego reżysera przyniesie im kolejne nagrody aktorskie. Swinton ma na koncie Oscara za rolę drugoplanową w thrillerze „Michael Clayton”, a Moore statuetkę za pierwszoplanową kreację w dramacie „Zawsze Alice”.

Tilda Swinton i Julianne Moore razem na ekranie

Julianne Moore i Tilda Swinton to aktorki z najwyższej światowej półki, mające na koncie role w najgłośniejszych produkcjach fabularnych ostatnich dwóch dekad. Teraz po raz pierwszy zagrają razem w jednym filmie. Będzie to niewątpliwie duża gratka dla kinomanów.

Aktorki reprezentują nieco odmienny typ urody i charyzmy. Moore słynie z ciepłej aury i wdzięku, Swinton cechuje się chłodnym, eterycznym pięknem. Z pewnością Almodóvar będzie umiał wykorzystać te kontrasty budując relację między bohaterkami na ekranie.

Casting „The Room Next Door” można uznać za prawdziwy strzał w dziesiątkę. Obydwie aktorki mają na koncie genialne role i z całą pewnością nie zawiodą również w najnowszym dziele Almodovara.

Ciekawostką jest fakt, że zarówno Julianne Moore, jak i Tilda Swinton mają szkockie korzenie. Być może ten szczegół również przyczyni się do nawiązania między nimi nić porozumienia na planie najnowszego dzieła hiszpańskiego reżysera.

Czytaj więcej: Paul giamatti zdobywa złoty glob za najlepszego aktora za film „The Holdovers, dedykujac nagrodę nauczycielom

Kolejny anglojęzyczny film w dorobku Almodovara

Studio produkcyjne Pedro Almodovara potwierdziło, że „The Room Next Door” będzie jego pierwszym anglojęzycznym filmem fabularnym. Wcześniej reżyser zrealizował w języku angielskim dwa krótkie metraże - „The Human Voice” z Tildą Swinton i „Strange Way of Life” z udziałem Ethana Hawke'a i Pedra Pascala.

Trzeba przyznać, że Almodovar zdecydował się na odważny, choć ryzykowny krok. Ma za sobą bogate doświadczenie w kręceniu produkcji w ojczystym języku. Tworząc film anglojęzyczny musi odnaleźć się w nowej konwencji językowej. Za sprawą świetnych aktorek, które udało mu się zaangażować, ma jednak szansę stworzyć dzieło na miarę jego wcześniejszych arcydzieł.

Nowy projekt twórcy Nagrody Akademii

Julianne Moore dołącza do obsady The Room Next Door Pedro Almodovara

Pedro Almodóvar to jeden z najwybitniejszych reżyserów europejskich ostatnich dekad. Ma w swoim dorobku tak uznane produkcje, jak „Wszystko o mojej matce”, „Porozmawiaj z nią” czy „Ból i blask”. Za film „Wszystko o mojej matce” otrzymał w 2000 roku Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego.

Film Rok Nagrody i nominacje
Wszystko o mojej matce 2000 Oscar i Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego
Porozmawiaj z nią 2002 Nominacje do Oscara za reżyserię i scenariusz

Teraz Almodóvar ponownie może liczyć na zainteresowanie ze strony Akademii Filmowej. Tym razem jego atutem będzie realizacja filmu w języku angielskim, co zwiększa szanse produkcji na międzynarodowym rynku.

Obiecujący casting do The Room Next Door

W obsadzie najnowszego filmu Pedra Almodovara „The Room Next Door” znalazły się dwie wybitne aktorki - Julianne Moore i Tilda Swinton. Spotkanie tych wyrazistych osobowości na jednym ekranie zapowiada się niezwykle interesująco.

  • Julianne Moore ma na koncie Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie „Zawsze Alice”
  • Tilda Swinton otrzymała statuetkę Akademii za drugoplanową rolę w thrillerze „Michael Clayton”

Aktorkom partnerować będzie reżyser uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców europejskiego kina. Pedro Almodóvar ma w dorobku takie arcydzieła, jak „Wszystko o mojej matce”, „Porozmawiaj z nią” czy „Ból i blask”. Projekt z tak obsadzonymi rolami głównymi i reżyserskim nie może zawieść.

Almodovar kontynuuje eksperymenty z językiem

Po zrealizowaniu krótkich metraży „The Human Voice” i „Strange Way of Life” Pedro Almodovar zdecydował się na podjęcie kolejnego kroku w stronę anglojęzycznej kinematografii. Jego nowy film „The Room Next Door” będzie pierwszą pełnometrażową fabułą nakręconą w języku angielskim.

W obsadzie produkcji znaleźli się hollywoodzcy faworyci reżysera – Julianne Moore i Tilda Swinton. Pierwsza z wymienionych aktorek partnerowała już Almodovarowi w jego ostatnim filmie „Równoległe matki”. Swinton wystąpiła natomiast w jego krótkometrażówce „The Human Voice”.

Anglojęzyczny debiut reżysera zapowiada się więc niezwykle interesująco. Zarówno pod względem obsady, jak i wyzwań stojących przed twórcą przedsięwzięcia. Niewątpliwie Almodóvar udowodni, że filmowa narracja nie zna dla niego tajemnic - także w obcym języku.

Podsumowanie

W artykule omówiono zaangażowanie Julianne Moore do obsady nowego filmu Pedro Almodóvara zatytułowanego „The Room Next Door”. Aktorka wcieli się w jedną z głównych ról u boku Tildy Swinton. Będzie to pierwszy pełnometrażowy anglojęzyczny film w dorobku utytułowanego hiszpańskiego reżysera.

Przybliżono sylwetki obu aktorek, których kariery rozkwitły w ostatnich dwóch dekadach. Mają one na koncie role w głośnych produkcjach hollywoodzkich, a także posiadają statuetki Oscarów. Omówiono również dokonania samego Almodóvara, który ma na koncie takie hity jak „Wszystko o mojej matce” czy „Ból i blask”.

W dalszej części artykułu skupiono się na współpracy między reżyserem a aktorkami. Podkreślono, że będzie to ich pierwszy wspólny duży projekt filmowy. Ponadto Almodóvar kontynuuje eksperymenty z realizacją filmów w języku angielskim, wcześniej kręcąc krótkie metraże z udziałem Hollywoodzkich gwiazd.

Podsumowując, obsada i twórcy zaangażowani w produkcję „The Room Next Door” rokują, że będzie to film na wysokim poziomie. Kinomani z całego świata z niecierpliwością wyczekują efektu współpracy wybitnego reżysera z utalentowanymi aktorkami.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.