News

Powrót filmu Mickey 17 Bonga Joon Ho w 2025 roku

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska21 lutego 20244 min
Powrót filmu Mickey 17 Bonga Joon Ho w 2025 roku

Nowa data premiery filmu Mickey 17 w reżyserii Bonga Joon Ho to 31 stycznia 2025 roku. Film science fiction z Robertem Pattsonem w roli głównej miał pierwotnie trafić do kin 29 marca 2024 roku. Przesunięcie daty było spowodowane problemami produkcyjnymi związanymi ze strajkami. Fabuła Mickey 17 oparta jest na powieści Edwarda Ashtona o tym samym tytule z 2022 roku i opowiada o kosmicznym koloniście, który za każdym razem, gdy umiera, odradza się w nowym klonie.

Nowa data premiery filmu Mickey 17 w 2025 roku

Studio filmowe Warner Bros. ogłosiło, że nowa data premiery wyczekiwanego filmu Mickey 17 w reżyserii Bonga Joon Ho to 31 stycznia 2025 roku. Film miał początkowo trafić do kin już 29 marca 2024 roku, jednak ze względu na przesunięcia w harmonogramie zdjęć spowodowane strajkami, zdecydowano się przełożyć datę premiery.

W głównej roli wystąpi Robert Pattinson, który wcieli się w tytułowego Mickeya 17, kosmicznego kolonistę znanego jako "wymienny". Oznacza to, że Mickey jest siódmym klonenm człowieka o imieniu Mickey Barnes i za każdym razem, gdy umiera podczas niebezpiecznych misji, "odradza się" w nowym klonie.

Fabuła inspirowana bestsellerem science fiction

Fabuła filmu Mickey 17 została oparta na bestsellerowej powieści sci-fi z 2022 roku pt. "Mickey 7" autorstwa Edwarda Ashtona. Jej akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której Ziemia jest poważnie zniszczona, a ludzkość zaczyna kolonizować inne planety Układu Słonecznego.

Bong Joon Ho na pewno w oryginalny sposób zinterpretuje źródłowy materiał. W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Stevena Yeuna, Naomi Ackie, Toni Collette oraz Marka Ruffalo.

Reżyser nagrodzonego filmu "Parasite"

Reżyserem filmu Mickey 17 jest południowokoreański twórca Bong Joon Ho, laureat Oscara za najlepszy film ostatnich lat - "Parasite". Jego wcześniejsze obrazy "Mother" oraz "Snowpiercer" także zebrały bardzo dobre recenzje na całym świecie i Bong jest uznawany za jednego z najciekawszych twórców kinowych ostatnich lat.

Producentami filmu są Plan B Entertainment oraz firmy Dooho Choi i samego Bonga Joon Ho. Zdjęcia rozpoczęły się w marcu 2022 roku, ale ze względu na opóźnienia, data premiery została przesunięta o ponad rok.

Nowa data premiery filmu Mickey 17 to 31 stycznia 2025 roku i z pewnością warto na nią czekać.

Czytaj więcej: Zack Snyder: Rebel Moon Część Pierwsza - Recenzja Dziecko Ognia

Steven Yeun i Toni Collette w obsadzie

W filmie Mickey 17 wystąpi plejada znanych hollywoodzkich aktorów. Jednym z nich jest Steven Yeun, znany m.in. z serialu "The Walking Dead", gdzie grał Glenn Rhee. W Mickey 17 wcieli się w postać Jermaine'a - prawdopodobnie bohatera negatywnego.

W obsadzie zobaczymy również Toni Collette, nagrodzoną aktorkę, która zagrała w takich filmach jak "Szósty zmysł" czy "Dziedziczna". Ona również powinna mieć jedną z kluczowych ról w filmie Bonga Joon Ho.

Reżyseria Bong Joon Ho
Gatunek Science fiction
Premiera 31 stycznia 2025

Film science fiction z elementami thrillera

Film Mickey 17, choć oparty na powieści science fiction, powinien mieć w sobie również elementy thrillera i dramatu obyczajowego. Można spodziewać się mocnych scen akcji, zwrotów akcji, napięcia i tajemnic.

Całość osadzona jest w futurystycznej scenerii kolonii kosmicznej, gdzie żyją i pracują kolejne wersje Mickeya Barnesa. Reżyser Bong Joon Ho z pewnością po swojemu zinterpretuje ten materiał źródłowy.

Powieść doczeka się ekranizacji

Powrót filmu Mickey 17 Bonga Joon Ho w 2025 roku

Powieść "Mickey 7" autorstwa Edwarda Ashtona zebrała entuzjastyczne recenzje i bardzo szybko zagościła na listach bestsellerów literatury sci-fi w 2022 roku. Wydane zostało także jej kontynuacja pt. "Antimatter Blues".

Książka opowiada o losach tytułowego bohatera - Mickeya Barnesa nr 7, kosmicznego kolonisty, który jak wszyscy "wymienni" rekrutuje się spośród skazańców. Ich zadaniem jest wykonywanie ryzykownych prac w zamian za skrócenie wydłużonych wyroków.

Film z Robertem Pattsonem w roli głównej pozwoli widzom poznać tę wciągającą historię. Warto dodać, że powstanie także serial na podstawie serii książek o Mickeyu.

Podsumowanie

Film „Mickey 17” w reżyserii laureata Oscara za „Parasite”, Bonga Joon Ho, z nową datą premiery wyznaczoną na 31 stycznia 2025 roku. W roli głównej wystąpi Robert Pattinson jako Mickey 17, kosmiczny kolonia który za każdym razem, gdy umiera, odradza się w kolejnym klonie. Fabuła sci-fi oparta jest na bestsellerowej powieści z 2022 roku. W obsadzie znaleźli się również Steven Yeun, Toni Collette i Mark Ruffalo.

Ze względu na problemy produkcyjne, data premiery filmu „Mickey 17” została przełożona z marca 2024 roku na styczeń 2025. Mimo to wciąż jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów najbliższych lat, który z pewnością warto obejrzeć.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ta tajemnicza organizacja Disneya doczeka się filmowej adaptacji
  3. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Multikino Targówek - najnowsze informacje i repertuar
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.