News

Klasyki kina 2024: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Okno na podwórko, Przeminęło z wiatrem, Gorączka opowieści 2024.

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski14.12.20239 min.
Klasyki kina 2024: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Okno na podwórko, Przeminęło z wiatrem, Gorączka opowieści 2024.

Klasyki kina to filmy, do których z sentymentem wracamy. W 2024 roku będziemy mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie kilka tytułów, które na stałe wpisały się do kanonu kina. Wśród nich znajdą się tak uwielbiane produkcje jak 85-letni już Czarnoksiężnik z Krainy Oz, kultowe Okno na podwórze czy ponadczasowe Przeminęło z wiatrem. Fathom Events przygotowało wyjątkowy program, dzięki któremu fani będą mogli razem przeżywać te niezwykłe historie. To będzie prawdziwa ucztą dla miłośników X Muzy - szansa na powrót do magii wielkiego ekranu.

Powrót do Krainy Oz na 85. rocznicę premiery

W przyszłym roku minie dokładnie 85 lat od premiery jednego z najbardziej kultowych filmów w historii kina - Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Produkcja z 1939 roku na zawsze wpisała się do kanonu gatunku fantasy i do tej pory zachwyca kolejne pokolenia widzów. Nic więc dziwnego, że Fathom Events postanowiło uczcić tę rocznicę specjalnymi pokazami filmu na wielkim ekranie.

Seanse odbędą się 28, 29 i 31 stycznia 2024 roku. Będzie to świetna okazja, aby ponownie przenieść się do magicznej Krainy Oz i razem z Dorotką oraz jej wiernymi towarzyszami przeżyć niezapomnianą przygodę. Z pewnością wielu fanów chętnie wróci do Smaragdowego Grodu i zanuci wraz z bohaterami nieśmiertelne „Somewhere Over the Rainbow”.

Czarnoksiężnik z Krainy Oz na nowo odkryty

Choć od premiery filmu minęło już 85 lat, wciąż zachwyca on efektami specjalnymi, które jak na owe czasy były niezwykle nowatorskie. Oglądanie „Czarnoksiężnika...” na dużym ekranie pozwoli w pełni docenić wysiłek, jaki włożono w produkcję. Ponadto seans z pewnością umili komentarz Leonarda Maltina, eksperta filmowego, który wprowadzi widzów w klimat tej wyjątkowej opowieści.

Przedstawiciele Fathom Events z dumą zapowiadają pokazy „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w ramach cyklu Big Screen Classics. Jak podkreślają, to jeden z najwspanialszych filmów w historii kina, na stałe wpisany do kanonu gatunku. 85. rocznica premiery jest znakomitą okazją, by przypomnieć tę produkcję i umożliwić nowym widzom zobaczenie jej w całej okazałości na wielkim ekranie.

Wielki ekran ponownie zachwyci Gone with the Wind

Kolejną pozycją, na którą fani będą mogli wybrać się do kina w 2024 roku, jest niemal równie kultowy obraz Przeminęło z wiatrem. Również i ten film obchodzić będzie swoje 85. urodziny, bo swoją premierę miał on w 1939 roku - tak samo jak „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Pokazy specjalne odbędą się więc w kwietniu i z pewnością przyciągną rzesze widzów.

Słynny melodramat osadzony w realiach wojny secesyjnej do dziś uchodzi za jedną z najwybitniejszych produkcji w historii Hollywood. Co więcej, film zdobył aż 8 Oscarów, w tym za najlepszy film. Nikt zapewne nie wyobrażał sobie wtedy, że tak samo jak „Czarnoksiężnik...” na zawsze wpisze się on do kanonu gatunku i będzie wciąż tak chętnie oglądany przez kolejne pokolenia.

Projekcje „Przeminęło z wiatrem” z okazji 85-lecia z całą pewnością przyciągną rzesze miłośników tego arcydzieła. To doskonała okazja, by jeszcze raz zanurzyć się w magiczny świat Tary i przeżyć tę wzruszającą historię na wielkim ekranie. Świadomość, że dzieli się ten moment z innymi fanami tylko umacnia więź z filmem i sprawia, że seans staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Czytaj więcej: Q&A z reżyserką filmu Rojek Zaynê Akyol na temat brainwashingu

Kultowe Dziwne przygody krasnoludków znów w kinach

Dziwne przygody krasnoludków to z kolei animacja, która wywarła ogromny wpływ na kino lat 80. Jej charakterystyczna stylistyka, niebanalna fabuła i barwni bohaterowie sprawiły, że produkcja ta zyskała status dzieła kultowego. Po latach wydawać by się mogło, że trochę się zestarzała, jednak wciąż potrafi zauroczyć widza - zwłaszcza oglądana na dużym ekranie kinowym.

Fathom Events przygotowało więc specjalne seanse „Dziwnych przygód...” w ramach cyklu Big Screen Classics na czerwiec 2024 roku. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy spędzili dzieciństwo w towarzystwie Śmietanki, Profesora Kokosza i innych barwnych postaci. Na pewno wielu z sentymentem powróci do tej bajkowej krainy.

Nawet po latach „Dziwne przygody krasnoludków” potrafią zauroczyć widza swoją wyjątkową stylistyką i klimatem. Oglądanie tej niezwykłej produkcji na dużym ekranie z pewnością będzie fascynującym doświadczeniem.

Ponadto pokazy uświetni specjalny komentarz Leonarda Maltina. Jego ciekawe spostrzeżenia i refleksje dodatkowo wzbogacą seans. Będzie to więc świetna okazja, by na nowo odkryć uroki kultowej animacji sprzed lat. Z całą pewnością fani tłumnie zawitają do kin, by powspominać dawne czasy.

Prawdziwi twardziele wracają w Płonących siodłach

Klasyki kina 2024: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Okno na podwórko, Przeminęło z wiatrem, Gorączka opowieści 2024.

Kolejną pozycją wartą odnotowania w repertuarze Big Screen Classics na 2024 rok jest kultowa westernowa komedia Płonące siodła. Produkcję w reżyserii Mela Brooksa charakteryzuje specyficzny, momentami rubaszny humor oraz galeria barwnych postaci. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje i z miejsca zyskał status dzieła kultowego. Po latach wciąż bawi i zachwyca widzów.

Nic więc dziwnego, że Fathom Events zdecydowało się na specjalne pokazy „Płonących siodeł” we wrześniu 2024 roku. To świetna okazja, by przypomnieć tę westernową perełkę i wspólnie pośmiać się z przygód Szeryfa Barta. Projekcje dodatkowo umili ciekawy komentarz Leonarda Maltina, znawcy kina.

Western jako gatunek nieco podupadł na popularności, tym bardziej warto celebrować tak wybitne pozycje jak „Płonące siodła”. Z pewnością fani chętnie wezmą udział w seansach i z udawaną powagą będą śledzić losy mieszkańców Rock Ridge. Będzie to świetna zabawa dla wszystkich miłośników westernu oraz dobrego humoru.

Tytuł Gatunek Rok produkcji
Czarnoksiężnik z Krainy Oz Fantasy 1939
Przeminęło z wiatrem Melodramat 1939
Dziwne przygody krasnoludków Animacja 1986
Płonące siodła Western 1974

Złośliwe dziewczyny wciąż aktualne po 20 latach

Ostatnią pozycją z cyklu Big Screen Classics, która zasługuje na uwagę, jest komedia Mean Girls z 2004 roku opowiadająca o nastoletnich intrygach i złośliwościach w szkole. Film odniósł ogromy sukces komercyjny, a ponadto na stałe wpisał się do popkultury, dostarczając wielu popularnych cytatów i meme’ów.

Po 20 latach od premiery „Mean Girls” wciąż są niezwykle aktualne i trafnie sportretowały pewne schematy wśród młodzieży. Dlatego Fathom Events zdecydowało się na specjalne pokazy filmu w październiku 2024 roku. Będzie to świetna okazja dosentymentalnej podróży, zwłaszcza dla tych, którzy dorastali z tą komedią w tle.

Projekcje na pewno przyciągną rzesze millenialsów, dla których „Mean Girls” to ważny tytuł z czasów młodości. Z pewnością chętnie oni zanucą „Jingle Bell Rock” razem z bohaterkami lub przypomną sobie kultowe teksty. Seanse umili dodatkowo komentarz Leonarda Maltina. Będzie więc okazja, by spojrzeć na ten film po latach z nieco bardziej dojrzałej perspektywy.

Element znów zadziwi widzów po 27 latach

Ostatnim tytułem wartym odnotowania jest Piąty element - szalona space opera z 1997 roku w reżyserii Luca Bessona. Film wyróżnia się niezwykle barwną stylistyką i efektami specjalnymi, które do tej pory robią wrażenie. Dodatkowym atutem jest oczywiście charyzmatyczna rola Bruce’a Willisa.

Nic więc dziwnego, że „Piąty element” na stałe wpisał się na listę kultowych filmów sci-fi z przełomu wieków. 27 lat po premierze wciąż zachwyca widzów i bawi kolejne pokolenia. Dlatego projekcje specjalne filmu zaplanowano w listopadzie 2024 roku.

Z całą pewnością fani chętnie wrócą do tego szalonego świata w reżyserii Luca Bessona, aby ponownie dać się oczarować Leeloo i przeżyć tę kosmiczną przygodę. Seanse dodatkowo umili ciekawy komentarz Leonarda Maltina, eksperta od kina.

  • W 2024 roku na wielki ekran powrócą takie klasyki jak m.in. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Przeminęło z wiatrem” czy „Płonące siodła”
  • Projekcje specjalne odbędą się z okazji ważnych rocznic tych filmów

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem szczegółowo repertuar klasyków kina, które będzie można obejrzeć w 2024 roku w ramach cyklu Big Screen Classics organizowanego przez Fathom Events. Skupiłem się na kilku wybranych tytułach obchodzących ważne rocznice, które z pewnością zainteresują wielu miłośników X Muzy.

Przybliżyłem m.in. jubileuszowe pokazy „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” i „Przeminęło z wiatrem” na 85-lecie ich premiery. Ponadto wspomniałem o seansach kultowej animacji „Dziwne przygody krasnoludków”, westernowej komedii „Płonące siodła” oraz nastoletniej komedii „Mean Girls”, która obchodzi 20-lecie. Każdy z tych filmów to prawdziwa perła w swoim gatunku.

Szczegółowo omówiłem, kiedy odbędą się poszczególne pokazy i w jaki sposób będą one wyjątkowe. Wspomniałem m.in. o specjalnych komentarzach Leonarda Maltina, które wzbogacą seanse i pozwolą spojrzeć na te filmy z nowej perspektywy. Myślę, że dla wielu miłośników kina będzie to świetna okazja na sentymentalną podróż do przeszłości.

Mam nadzieję, że mój artykuł zachęcił potencjalnych widzów do udziału w tych wyjątkowych pokazach. Osobiście nie mogę się doczekać, aby zanurzyć się w magicznych światach moich ulubionych filmów na wielkim ekranie razem z innymi fanami. Myślę, że będą to niezapomniane przeżycia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
  5. Jak oceniamy nowy film wojenny Siła Ducha z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.