News

Caleb landry jones znowu wystąpi w filmie łąkowicz origin story autorstwa luc bessona

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński17.02.20245 min.
Caleb landry jones znowu wystąpi w filmie łąkowicz origin story autorstwa luc bessona

Caleb Landry Jones ponownie zagra główną rolę w najnowszym filmie Luca Bessona. Tym razem będzie to historia genezy jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci horrorów - hrabiego Drakuli. Film skupi się na początkach życia Transylwańskiego szlachcica i jego relacji z żoną, zanim stał się wampirem. Choć fabuła brzmi znajomo, twórcy zapowiadają odświeżone spojrzenie i spore budżety na efekty specjalne. Kinowa premiera planowana jest na 2025 rok.

Caleb Landry Jones ponownie zagra główną rolę w filmie Luca Bessona

Caleb Landry Jones znany jest z takich produkcji jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” czy „Uciekaj!”. Tym razem aktor wcieli się w jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci horrorów - hrabiego Drakulę. Film skupi się na początkach życia tego transylwańskiego szlachcica i jego relacji z żoną, zanim stał się wampirem. Scenariusz osadzony będzie w realiach XIX-wiecznej Europy.

Za reżyserię odpowiedzialny będzie Luc Besson, który ma na koncie takie hity jak „Leon zawodowiec” czy „Piąty element”. Twórca ponownie zdecydował się na współpracę z Calebem Landry Jonesem po sukcesie filmu „Dogman”. Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a kinowa premiera planowana jest na 2025 rok.

Budżet pochłonie miliony dolarów

Choć fabuła opowieści o Drakuli wydaje się dobrze znana, twórcy obiecują odświeżone spojrzenie na genezę bohatera. Film ma skupić się przede wszystkim na jego motywacjach i emocjach, a także relacji z żoną. W realizację zaangażowane zostały spore środki finansowe, szacowane na kilkadziesiąt milionów dolarów. Pozwoli to na imponujące efekty specjalne.

Chcemy pokazać Drakulę od nieznanej dotąd strony, skupiając się na jego dramatycznych przeżyciach. To będzie mroczna i poruszająca historia miłości i cierpienia – zapowiadają twórcy.

Filmowe adaptacje powieści Brama Stokera

Opowieść Brama Stokera o hrabim Drakuli doczekała się wielu kinowych i telewizyjnych interpretacji. Jedną z najbardziej znanych jest film „Drakula” z 1992 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Obraz zebrał pozytywne recenzje i zdobył kilka prestiżowych nagród za charakteryzację i kostiumy.

Inną głośną ekranizacją był obraz Todda Browninga z 1931 roku z Belą Lugosim. Stworzono też wiele mniej znanych produkcji oraz seriali wykorzystujących motyw wampira z Transylwanii, jednak fabuła większości z nich opierała się na powieści Stokera, nie skupiając się na genezie bohatera.

Najważniejsze ekranizacje

  • "Nosferatu - symfonia grozy" - nieme kino, reż. Friedrich Wilhelm Murnau (1922)
  • "Drakula" - reż. Tod Browning (1931)
  • "Drakula" - reż. Terence Fisher (1958)
  • "Drakula" - reż. Francis Ford Coppola (1992)
Tytuł Reżyser Rok produkcji
Nosferatu - symfonia grozy Friedrich Wilhelm Murnau 1922
Drakula Tod Browning 1931

Czytaj więcej: Lupita nyongo laureatką nagrody star of the year cinemacon

Geneza wampira na kinowym ekranie

Choć historia Drakuli była wielokrotnie ekranizowana, najnowszy projekt Luca Bessona ma szansę wypełnić lukę i przedstawić widzom mało znane kulisy narodzin jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci horroru. Oparta na oryginalnej powieści Brama Stokera produkcja skupi się na osobistym dramacie i motywacjach fangsowego hrabiego.

Film może zainteresować zarówno fanów gatunku, jak i szerszą publiczność. Twórcy obiecują dynamiczną akcję, imponujące efekty specjalne i poruszającą historię nieszczęśliwej miłości, która doprowadziła szlachetnego człowieka na manowce zła. Kinowa premiera zaplanowana jest na 2025 rok, a w rolach głównych wystąpią Caleb Landry Jones jako Drakula oraz Christoph Waltz. Produkcja ma szansę wypełnić lukę w filmowych interpretacjach głośnej powieści i przedstawić genezę jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci horroru. Żadna z dotychczasowych ekranizacji nie skupiała się na początkach życia transylwańskiego hrabiego i wydarzeniach, które zmieniły go w krwiożerczego potwora.

Scenariusz osadzony będzie w realiach XIX-wiecznej Europy i poruszy motyw nie tylko nieszczęśliwej miłości ale też utraty wiary i buntu przeciw Bogu. Drakula ma być pokazany jako tragiczna postać, zmagająca się z dramatycznymi przeżyciami i żalem po stracie żony. Film skupi się na jego emocjach i motywacjach, pokazując drogę od człowieka do potwora. Ta mroczna historia z elementami grozy ma poruszyć widza i skłonić do refleksji nad kruchością ludzkiej natury.

Podsumowanie

Caleb landry jones znowu wystąpi w filmie łąkowicz origin story autorstwa luc bessona

W artykule omówiono nadchodzący film Luca Bessona, który skupi się na genezie jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci horroru - hrabiego Drakuli. W roli głównej ponownie wystąpi Caleb Landry Jones, a partnerować mu będzie Christoph Waltz. Fabuła przeniesie widza do XIX-wiecznej Transylwanii i ukaże dramatyczne wydarzenia z życia szlachcica, które doprowadziły go do przemiany w krwiożerczego wampira.

Film ma ambitnie ukazać motywacje i uczucia Drakuli, skupiając się na jego osobistej tragedii i utracie wiary. Produkcja zaeangażowała ogromne środki finansowe, które pozwolą na imponujące efekty specjalne. Globalna premiera planowana jest na 2025 rok i może przyciągnąć zarówno fanów gatunku, jak i szerszą widownię.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ving Rhames w filmie bokserskim Uppercut? Polska premiera już niedługo
  3. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Sprawdź repertuar Multikina w Zabrzu - aktualne seanse
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Forum o OPS - miejsce dyskusji dla pracowników socjalnych
NewsForum o OPS - miejsce dyskusji dla pracowników socjalnych

Forum o OPS to miejsce, gdzie pracownicy socjalni mogą wymieniać pomysły, doświadczenia i dzielić się wiedzą w bezpiecznej, moderowanej przestrzeni. Odkryj korzyści aktywnego uczestnictwa w dyskusjach, dostęp do ekspertów oraz możliwość rozwijania umiejętności zawodowych.