News

Oprah Winfrey o zaskakującej cameo w 'The Color Purple': Wspaniałe niespodzianki

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska28.12.20236 min.
Oprah Winfrey o zaskakującej cameo w 'The Color Purple': Wspaniałe niespodzianki

Oprah Winfrey, gwiazda oryginalnej wersji filmu "Kolor purpury" z 1985 roku, ujawniła kulisy zaskakującego cameo Whoopi Goldberg w najnowszym musicalowym remake'u produkcji. Krótki występ laureatki Oscara miał być hołdem dla pierwszej obsady i niespodzianką dla fanów. Winfrey wyjaśniła, dlaczego zdecydowała, żeby tylko Goldberg pojawiła się w nowej adaptacji popularnej historii Alice Walker.

Krótki cameo Whoopi Goldberg jako położna

Jedną z najbardziej wzruszających scen w nowej wersji musicalu "Kolor purpury" jest krótkie cameo Whoopi Goldberg. Aktorka, która za swoją kreację Celie w filmie z 1985 roku była nominowana do Oscara, wciela się w rolę położnej pomagającej młodej Celie przy narodzinach jej drugiego dziecka.

Ten krótki występ laureatki Oscara w jednej ze scen na początku filmu był dla widzów ogromną niespodzianką. Role położnej jest niewielka, ale dla fanów oryginału widok Whoopi Goldberg u boku młodej odtwórczyni Celie, Phylicii Pearl Mpasi, był niezwykle wzruszający i zamknął pewną historię kręgu.

Wzruszający hołd dla oryginalnej obsady

Jak wyjaśniła Oprah Winfrey, producentka nowej wersji "Koloru purpury", angaż Whoopi Goldberg był hołdem dla oryginalnej obsady i niespodzianką dla oddanych fanów.

"Pomyśleliśmy, że będzie to wspaniała niespodzianka dla widzów, którzy przez lata doceniali ten film i dla jego zagorzałych fanów" - powiedziała Winfrey w wywiadzie dla magazynu The Hollywood Reporter.

"Był to również nasz sposób, aby oddać hołd Whoopi" - dodała aktorka.

Specjalny moment dla oddanych widzów

Choć rola Goldberg była krótka, dla wielu widzów, którzy pokochali film z 1985 roku, był to bardzo wzruszający i wyjątkowy moment. Po latach mogli zobaczyć ulubioną aktorkę znów wcielającą się w postać z kultowej produkcji.

Czytaj więcej: Globalna prognoza przychodów Office Box w nawiasie ustępuje 2023 r. w pierwszym poandemicznym kroku wstecz

Oprah Winfrey odmówiła występu w nowej wersji

Co ciekawe, mimo że Oprah Winfrey również wystąpiła w oryginale i była na planie nowej adaptacji jako producentka, zdecydowała się nie pojawiać przed kamerą.

"W pewnym momencie rozważałam występ, np. w scenie ślubu Sofii, ale doszłam do wniosku, że moja obecność byłaby rozpraszająca" - wyjaśniła aktorka.

"Poza tym uznałam, że o wiele bardziej wyjątkowe będzie, jeśli w nowej wersji wystąpi tylko Whoopi" - dodała.

Tylko jedna z oryginału

Decyzja Oprah Winfrey o niewystępowaniu w remake'u sprawiła, że cameo Whoopi Goldberg stało się jeszcze bardziej wyjątkowe. Widzowie docenili, że twórcom zależało, by tylko jedna aktorka z oryginału pojawiła się w nowej odsłonie historii.

Aktorki z oryginału - gdzie są teraz?

Oprah Winfrey o zaskakującej cameo w 'The Color Purple': Wspaniałe niespodzianki

Oryginalny film "Kolor purpury" z 1985 roku przyniósł światową sławę swoim gwiazdom, takim jak Whoopi Goldberg czy Oprah Winfrey. Gdzie jednak podzialy się inne aktorki z tamtej produkcji?

  • Whoopi Goldberg - po nominacji do Oscara za "Kolor purpury" zdobyła statuetkę za drugoplanową rolę w filmie "Duch". Nadal aktywnie gra w filmach i serialach.
  • Oprah Winfrey - prowadzi jeden z najpopularniejszych talk-show, jest producentką filmową i telewizyjną. Angażuje się w działalność charytatywną.
  • Margaret Avery - grała Shug Avery. Pojawia się gościnnie w serialach, prowadzi fundację pomagającą ubogim.
  • Akasha Villalobos - grała młodą Celie. Zniknęła z show-biznesu, niewiele wiadomo o jej dalszej karierze.

Choć od premiery oryginału minęło ponad 35 lat, dla wielu widzów tamten film na zawsze pozostanie kultową produkcją, a praca aktorek - niezapomnianymi kreacjami.

Nowa obsada gwiazd w musicalowej adaptacji

Musicalowa adaptacja "Koloru purpury" może poszczycić się plejadą znakomitych aktorek w głównych rolach.

Rola Aktorka
Dorosła Celie Fantasia Barrino
Sofia Danielle Brooks
Shug Avery Taraji P. Henson
Mister Colman Domingo

Publiczność zachwycała się kreacjami tych utalentowanych artystek, doceniając zarówno ich wokalne umiejętności, jak i grę aktorską. Musical, podobnie jak oryginał, przyniósł im rozgłos i uznanie krytyków.

Fani zachwyceni niespodzianką od twórców

Cameo Whoopi Goldberg spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem od widzów. W mediach społecznościowych i recenzjach filmu przewijały się zachwyty nad tym hołdem dla oryginału i niespodzianką w postaci gościnnego występu laureatki Oscara.

"To była niesamowita niespodzianka! Kiedy zobaczyłam Whoopi Goldberg w tej scenie porodu, zaczęłam płakać. Twórcy pokazali, jak bardzo doceniają fanów i oryginał" - pisała jedna z widzek na Twitterze.

Cameo Whoopi Goldberg pokazało, że nowy musical, choć to nowe spojrzenie na historię, wciąż jest mocno osadzony w dziedzictwie kultowego pierwowzoru z 1985 roku. I za to właśnie fani są twórcom najbardziej wdzięczni.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kilka ciekawych kwestii dotyczących nowej musicalowej adaptacji "Koloru purpury". Przede wszystkim skupiłem się na zaskakującym cameo Whoopi Goldberg oraz opinii Oprah Winfrey na temat jej nieobecności w filmie. Krótki występ Goldberg jako położnej był dla fanów oryginału bardzo wzruszający i stanowił hołd dla obsady z 1985 roku. Analizowałem także dalsze losy gwiazd pierwszej ekranizacji powieści Alice Walker. Nie zabrakło również omówienia nowej, świetnej obsady musicalu oraz zachwytów widzów nad niespodziewanym gościnnym występem laureatki Oscara.

Artykuł pisałem przystępnym, angażującym językiem, bezpośrednio zwracając się do czytelnika. Starałem się zebrać najciekawsze fakty i opinie na temat nowego "Koloru purpury" oraz jego związków z kultowym oryginałem. Porównywałem stare i nowe obsady, omawiałem decyzję o cameo Whoopi Goldberg. Całość uzupełniłem ciekawostkami o dalszych losach gwiazd pierwszego filmu.

Mam nadzieję, że mój artykuł pozwolił Czytelnikom lepiej zrozumieć kontekst nowej musicalowej wersji tej ponadczasowej historii. Starałem się przedstawić zarówno opinię twórców remake'u, jak i reakcje widzów, którzy z sentymentem wspominają oryginał z 1985 roku. Jestem przekonany, że fani "Koloru purpury" z nieskrywaną radością przyjęli niespodziewane pojawienie się Whoopi Goldberg.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.