News

Podcast Awards Chatter – Danielle Brooks („The Color Purple”) – Danielle Brooks w rozmowie o przedstawieniu „The Color Purple”

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński03.01.20246 min.
Podcast Awards Chatter – Danielle Brooks („The Color Purple”) – Danielle Brooks w rozmowie o przedstawieniu „The Color Purple”

Danielle Brooks, gwiazda serialu Orange Is the New Black oraz musicalu Kolor purpury, była gościem podcastu Awards Chatter, gdzie opowiedziała o swojej drodze do aktorstwa. Aktorka wróciła wspomnieniami do początków kariery w teatrze i telewizji, a także podzieliła się przemyśleniami na temat gry w sztukach, za które zdobyła nagrody. W rozmowie poruszyła również kwestię planów zawodowych na przyszłość.

Danielle Brooks o początkach kariery aktorskiej

Danielle Brooks jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia, jednak jej droga do aktorstwa nie była prosta. Pochodzi z niewielkiego miasteczka w Południowej Karolinie i jako dziecko marzyła o karierze piosenkarki. W szkole średniej zaangażowała się jednak w działalność szkolnego teatru i tam odkryła swoją pasję do aktorstwa. Po ukończeniu liceum dostała się do prestiżowej nowojorskiej szkoły aktorskiej Juilliard, gdzie rozwinęła swój talent i zdobyła umiejętności warsztatowe.

Już podczas studiów zagrała pierwsze role w off-broadwayowskich przedstawieniach. Zaraz po ukończeniu Juilliard w 2011 roku zaczęła regularnie występować w teatrze, zdobywając uznanie krytyków i pierwsze nagrody. Przełomem okazała się rola Sofii w musicalu „Kolor purpury” na Broadwayu, za którą była nominowana do Nagrody Tony. Sukces przedstawienia otworzył jej drzwi do kariery aktorskiej również w telewizji i filmie.

Aktorka o roli w serialu Orange Is the New Black

Ogromną popularność Danielle Brooks przyniosła rola więźniarki Taystee w serialu „Orange Is the New Black”. Początkowo aktorka podpisała kontrakt na występ w zaledwie 2 odcinkach produkcji Netfliksa. Jednak jej kreacja tak spodobała się twórcom, że postanowili rozwinąć wątek Taystee i obsadzić Brooks w roli głównej na całe sezony serialu.

Aktorka wspomina, że nigdy nie spodziewała się aż takiego sukcesu tej roli. Stała się rozpoznawalna na całym świecie, a jej bohaterka została uznana przez krytyków za jedną z najciekawszych postaci serialu. Samą Brooks okrzyknięto objawieniem i „królową serialu”. Nagrodzono ją m.in. statuetką Critics Choice Television Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Czytaj więcej: Obsada filmu Klatka dla ptaków zachwyciła na gali SAG

Występ w musicalu Kolor purpury na Broadwayu

W czasie gdy Danielle Brooks zdobywała popularność dzięki roli w serialu, występowała również na deskach Broadwayu w musicalowej adaptacji powieści „Kolor purpury” Alice Walker. Aktorka wcieliła się w postać silnej i niezależnej Sofii, za co zebrała entuzjastyczne recenzje.

Musical okazał się wielkim sukcesem, a rola przyniosła Brooks nominację do Nagrody Tony dla najlepszej aktorki musicalowej. Otrzymała również Grammy za album z piosenkami ze spektaklu. Aktorka wspomina ten okres jako niezwykle intensywny - łączyła zdjęcia w Nowym Jorku z występami na Broadwayu. Jednak dała radę pogodzić oba zajęcia i zdobyć uznanie za obie role.

Nagrody za musical

2016 - Grammy za najlepszy album musicalowy

2016 - Nominacja do Tony Award dla najlepszej aktorki musicalowej

Zdobycie Złotego Globu za rolę w filmie

Podcast Awards Chatter – Danielle Brooks („The Color Purple”) – Danielle Brooks w rozmowie o przedstawieniu „The Color Purple”

Kiedy Broadwayowy musical „Kolor purpury” został zaadaptowany na film, Danielle Brooks nie była pewna, czy ponownie zagra swoją wymarzoną rolę Sofii. Ku jej radości, twórcy nie wyobrażali sobie w tym charakterze nikogo innego i obsadzili ją w swoim filmie, który miał premierę pod koniec 2023 roku.

Aktorka zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków za kreację w filmie, które przełożyły się na liczne nominacje i nagrody. Brooks otrzymała m.in. Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej, co było dla niej ogromnym wyróżnieniem. Aktorka podkreśla, że wciąż nie może uwierzyć, iż jej praca została doceniona aż tak prestiżową nagrodą.

Zdobycie Złotego Globu to spełnienie moich najśmielszych marzeń. Nigdy nie sądziłam, że los obdarzy mnie aż tak wspaniałą rolą, jak Sofia w "Kolorze purpury". Jestem niezwykle wdzięczna twórcom filmu za zaufanie i tę nagrodę dedykuję całej naszej filmowej ekipie.

Podcast Awards Chatter i rozmowa o karierze

Danielle Brooks była gościem podcastu Awards Chatter, gdzie szczerze opowiedziała o swojej drodze do aktorstwa. Przyznała, że mimo ogromnych sukcesów wciąż zmaga się z brakiem pewności siebie i niepokojem o przyszłość. Zawsze stara się jednak czerpać radość z aktorstwa i skupiać na codziennej pracy nad rolami.

Aktorka podkreśla, że jej największą siłą jest determinacja i konsekwentne dążenie do celu. Od początku wierzyła w siebie i nie zrażała się przeciwnościami losu. Dzięki uporowi udało jej się z małego miasteczka trafić na szczyty Broadwayu i Hollywood.

Aktorka o planach na przyszłość

Mimo wielkich sukcesów, Danielle Brooks nie zamierza osiąść na laurach. Już teraz przygotowuje się do kolejnych wyzwań aktorskich - zarówno w teatrze, jak i na ekranie. Jej marzeniem jest zagrać główną rolę w filmie kinowym lub broadwayowskim musicalu stworzonym specjalnie z myślą o niej.

Aktorka chciałaby też spróbować swoich sił jako producentka - np. ekranizacji ulubionej książki z czasów dzieciństwa. Podkreśla, że cały czas się rozwija i uczy nowych rzeczy, a aktorstwo nadal sprawia jej ogromną radość. Najważniejsze to dalej z pasją podążać za marzeniami.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono fascynującą historię drogi Danielle Brooks do aktorstwa - od marzeń o karierze piosenkarki, przez zaangażowanie w szkolny teatr, studia w Juilliard i pierwsze role off-broadwayowskie. Opisano, jak aktorka zdobywała popularność dzięki serialowi „Orange Is the New Black”, wcielając się w postać Taystee. Równolegle odnosiła sukces na Broadwayu grą w musicalu „Kolor purpury”.

Przybliżono kulisy obsadzenia Brooks w filmowej wersji „Koloru purpury” i jej triumf w postaci zdobycia Złotego Globu. Przytoczono wypowiedzi aktorki z podcastu Awards Chatter, gdzie mówiła m.in. o walce z brakiem pewności siebie i determinacji w dążeniu do celu. Na koniec omówiono plany Danielle Brooks na przyszłość - chęć zagrania głównej roli filmowej i rozwinięcia kariery producenckiej.

Artykuł przedstawia inspirującą historię utalentowanej aktorki, która mimo wątpliwości konsekwentnie realizowała swoje marzenia. Pokazuje, jak ciężka praca i wiara w siebie pozwoliły jej osiągnąć szczyty w zawodzie. Danielle Brooks swoją karierą udowadnia, że marzenia mogą się spełniać, jeśli podąża się za nimi z pasją.

Materiał jest ciekawą i motywującą lekturą dla wszystkich miłośników teatru i kina, a także tych, którzy poszukują inspiracji do realizacji własnych celów. Autor przedstawia historię Brooks w przystępny, angażujący sposób, dzięki czemu artykuł czyta się jednym tchem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Twórca Shang Chi napisze sequel potyczki Godzilli z Kongiem
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły