News

Nowy film Leosa Caraxa kupiony przez dystrybutorów z Ameryki Północnej

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska28 maja 20243 min
Nowy film Leosa Caraxa kupiony przez dystrybutorów z Ameryki Północnej

Cześć, kinomaniacy! Mamy dla was pasjonującą wiadomość. Sideshow i Janus Films nabyły prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej najnowszego dzieła mistrza francuskiego kina, Leosa Caraxa - "It's Not Me". Ten autobiograficzny film stanowi niezwykłą, awangardową podróż przez świat kinematografii i życie samego reżysera. Wypełniony odniesieniami do klasyków kina i własnych obrazów Caraxa, "It's Not Me" jest hołdem dla legendarnego Jean-Luca Godarda.

Prawa dystrybucji w Ameryce Północnej "It's Not Me"

Sideshow i Janus Films zakupiły prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej najnowszego dzieła uznanego reżysera Leosa Caraxa – autobiograficznego filmu "It's Not Me". Ten przełomowy krok otworzy drzwi dla szerszej publiczności do poznania twórczości tego francuskiego mistrza kina.

Film "It's Not Me" zadebiutował w prestiżowej sekcji "Première" na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, wzbudzając ogromne zainteresowanie krytyków i kinomanów. Zapowiada się, że będzie to jedno z najbardziej oczekiwanych dzieł filmowych tego roku.

Dystrybucja w Ameryce Północnej rozpocznie się już wkrótce, dając miłośnikom kina na całym kontynencie szansę na obejrzenie tego przełomowego filmu. To z pewnością będzie wielkie wydarzenie dla wszystkich ceniących sobie innowacyjne i ambitne kino.

Samozwańczy portret Leosa Caraxa bez użycia lustra

Leos Carax, ikona francuskiego kina, stworzył w "It's Not Me" niezwykły, autobiograficzny autoportret. Ten film jest czymś więcej niż zwykłym zapisem wspomnień – stanowi kolażową podróż przez świat kinematografii i życie samego reżysera.

Co czyni ten film tak wyjątkowym, to fakt, że Carax zdecydował się stworzyć swój autoportret bez użycia lustra. Jak sam mówi: "Próbowałem stworzyć mój autoportret bez żadnego lustra. Autoportret widziany od tyłu."

Tworząc tę wyjątkową mozaikę, Carax czerpie inspirację z niemego kina, klasyków złotej ery Hollywood, a także ze swoich wcześniejszych filmów i prywatnych materiałów wideo. To fascynująca podróż przez świat jednego z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów.

  • Przełomowy francuski film autobiograficzny
  • Wyjątkowy sposób przedstawienia własnej historii
  • Podróż przez historię kina i życie reżysera

Czytaj więcej: Reżyserzy Marvela powracają do Sundance - ich korzenie w kinie niezależnym

Film hołd dla legendarnego Jean-Luca Godarda

Zdjęcie Nowy film Leosa Caraxa kupiony przez dystrybutorów z Ameryki Północnej

"It's Not Me" wyróżnia się nie tylko wyjątkową formą, ale także stanowi bezpośredni hołd dla legendarnego reżysera Jean-Luca Godarda. Podobnie jak twórczość tego mistrza francuskiej nowej fali, dzieło Caraxa dekonstruuje język kina i bada granice między fikcją a rzeczywistością.

Odchodząc od tradycyjnych konwencji narracyjnych, Carax tworzy swój film jako serię fragmentów, nielinearnych scen i kolażowych sekwencji. Poprzez tę awangardową formę, reżyser kwestionuje granice między sztuką a życiem, jak również między prawdą a fikcją.

To hołd dla Godarda, który jako jeden z pierwszych eksperymentował z formą filmową i zrewolucjonizował kino swoimi dziełami. "It's Not Me" to z pewnością dzieło, które sprawi, że widzowie na nowo przemyślą naturę kina i granice między rzeczywistością a fikcją.

Podsumowując, najnowszy film Leosa Caraxa to wyjątkowe, oryginalne dzieło sztuki filmowej, które z pewnością wzbudzi żywą dyskusję wśród krytyków i widzów. Łącząc elementy autobiografii, kolażu filmowego i hołdu dla mistrzów kina, "It's Not Me" zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń filmowych tego roku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Misericordia – mroczna opowieść o małym miasteczku, zabójstwie i seksualnej represji Alaina Guiraudie
  3. Najlepsze filmy na Netflix - TOP 20 godnych uwagi
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Multikino Słupsk - pełne informacje i aktualny repertuar
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.