News

Olivia wilde reżyseruje letni komedię świąteczną dla universal

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska15.12.20235 min.
Olivia wilde reżyseruje letni komedię świąteczną dla universal

Olivia Wilde została zatrudniona przez Universal do wyreżyserowania nowej komedii świątecznej zatytułowanej "Naughty". Film opowie historię Mallory, która stara się o opiekę nad synem. Jej jedyną nadzieją jest odnalezienie Świętego Mikołaja i przekonanie go, by zeznawał na jej korzyść w sądzie rozwodowym. Scenariusz napisał Jimmy Warden, a produkcją zajmie się firma LuckyChap. Poprzedni film Wilde, "Nie martw się kochanie", zebrał 90 milionów dolarów wpływów na całym świecie.

Olivia Wilde reżyserką nowego filmu dla Universal

Amerykańska aktorka i reżyserka Olivia Wilde została zaangażowana przez wytwórnię Universal do wyreżyserowania nowej komedii świątecznej zatytułowanej "Naughty". Film powstaje na podstawie scenariusza napisanego przez Jimmy'ego Wardena, z którym Wilde będzie również współpracować przy produkcji.

Nie ujawniono jeszcze obsady aktorskiej, ale według informacji z Universal fabuła skupiać się będzie na postaci Mallory, matki walczącej o opiekę nad synem. Jej jedyną nadzieją na wygraną z "manipulującym" byłym mężem jest odnalezienie Świętego Mikołaja i przekonanie go do zeznawania w jej sprawie rozwodowej.

Produkcja LuckyChap po sukcesie filmu "Barbie"

Produkcją filmu zajmie się firma LuckyChap należąca do Margot Robbie i Toma Ackerleya, którzy odnieśli ostatnio sukces filmem "Barbie". Wytwórnia współpracowała już wcześniej z Wardenem przy okazji jego debiutu reżyserskiego "Borderline".

Dla Olivii Wilde będzie to kolejny projekt po głośnym filmie "Nie martw się kochanie" z 2022 roku z Florencą Pugh i Harrym Stylesem, który zebrał 90 milionów dolarów wpływów na całym świecie.

Walka w sądzie o prawo do opieki nad dzieckiem

Film "Naughty" skupiać się będzie na losach Mallory, która stara się w sądzie o pełną opiekę nad synem. Jej były partner stosuje wobec niej przemoc psychiczną, próbując zmanipulować opinię sędziego.

Jedyną nadzieją Mallory jest odnalezienie Świętego Mikołaja i przekonanie go, by zeznawał w jej imieniu w procesie rozwodowym. Ma to wzmocnić jej pozycję w walce o prawo do wychowywania dziecka.

Ten wątek fabularny pozwoli reżyserce ukazać problem manipulacji i przemocy emocjonalnej, z jaką często spotykają się kobiety w związkach. Przesłanie filmu może okazać się bardzo aktualne w kontekście walki o prawa kobiet i równość płci.

Poszukiwanie Świętego Mikołaja jako kluczowy zwrot akcji

Kluczowym punktem fabuły będzie poszukiwanie przez Mallory Świętego Mikołaja, który mógłby wesprzeć ją swoim autorytetem w walce o dziecko. Święty Mikołaj jest postacią kojarzoną z dobrocią, sprawiedliwością i troską o dzieci, stąd jego zeznania mogą przekonać sąd do przyznania Mallory praw rodzicielskich.

Wątek magiczny i baśniowy wprowadzi zapewne wiele zabawnych scen i gagów. Widzowie z pewnością będą ciekawi, w jaki sposób Olivia Wilde sportretuje tę ikoniczną postać i jak uda się Mallory nakłonić ją do pomocy w jej trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej: Sposób na zwiększenie klikalności treści informacyjnych

Kolejna produkcja na podstawie scenariusza Jimmy'ego Wardena

Scenariusz do filmu "Naughty" napisał Jimmy Warden, który ma na swoim koncie już kilka głośnych produkcji. Jego autorstwa jest m.in. scenariusz do filmu "Cocaine Bear" z 2023 roku wyreżyserowanego przez Elizabeth Banks. Był także producentem wykonawczym hitowego "Strażnika granicy".

Najnowszy projekt Olivii Wilde pokazuje, że Warden specjalizuje się w komediach czarnych z elementami czarnego humoru. Jego teksty charakteryzują się dużą pomysłowością i zaskakującymi twistami fabularnymi.

Film Rok Wpływy
Nie martw się kochanie 2022 90 mln $
Cocaine Bear 2023 45 mln $
Scenariusz Jimmy'ego Wardena to gwarancja czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji, z których słyną jego produkcje.

O sukcesie filmu zadecyduje zapewne zgranie charakterystycznego dla Wardena specyficznego humoru z ciepłym, świątecznym klimatem. Jednak mając na pokładzie doświadczoną Olivię Wilde, wytwórnia Universal może liczyć na kolejny hit.

Podsumowanie

Olivia wilde reżyseruje letni komedię świąteczną dla universal

W moim artykule omówiłem zaangażowanie Olivii Wilde przez wytwórnię Universal do wyreżyserowania nowej komedii świątecznej "Naughty". Film powstaje na podstawie scenariusza Jimmy'ego Wardena, z którym Wilde będzie współpracować także przy produkcji. Główną bohaterką jest Mallory walcząca w sądzie o prawo do opieki nad synem. Aby wzmocnić swoją pozycję, próbuje przekonać Świętego Mikołaja do zeznawania w jej sprawie.

W artykule przybliżyłem motyw walki o dziecko i problem manipulacji ze strony byłych partnerów. Pokazałem, jak baśniowy wątek ma wprowadzić element zaskoczenia i humoru. Zwróciłem też uwagę na osobę scenarzysty Jimmy'ego Wardena, którego cenione są czarne komedie.

Podkreśliłem doświadczenie Olivii Wilde, która ma na koncie m.in. głośny film "Nie martw się kochanie". Przywołałem sukces poprzednich produkcji Wardena, m.in. "Cocaine Bear". Zaznaczyłem, że połączenie jego specyficznego humoru ze świąteczną tematyką może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił wrażyć klimat nowego filmu Universal i Olivii Wilde oraz docenić rolę scenarzysty Jimmy'ego Wardena w jego powstaniu. Pozostaje trzymać kciuki za sukces projektu łączącego elementy komedii i baśni świątecznej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.