News

Paul giamatti zdobywa złoty glob za najlepszego aktora za film „The Holdovers, dedykujac nagrodę nauczycielom

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska08.01.20246 min.
Paul giamatti zdobywa złoty glob za najlepszego aktora za film „The Holdovers, dedykujac nagrodę nauczycielom

Paul Giamatti zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w filmie „The Holdovers” podczas tegorocznej gali Złotych Globów. Aktor odebrał statuetkę z rąk Kristen Wiig i Willa Ferrella, dziękując reżyserowi Alexandrowi Payne'owi za zaufanie i szansę zagrania postaci „facet, który pachnie jak ryba”. Giamatti wspomniał też o swojej rodzinie nauczycieli, dedykując nagrodę wszystkim pedagogom na świecie, których nazwał „dobrymi ludźmi wykonującymi ciężką pracę”. Pokonawszy tak utytułowanych aktorów jak Joaquin Phoenix czy Nicolas Cage, z pewnością zasłużył na to wyróżnienie.

Giamatti zdobywa Złoty Glob dla najlepszego aktora

Paul Giamatti został uhonorowany Złotym Globem dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu za rolę w filmie „The Holdovers”. Aktor odebrał nagrodę podczas gali rozdania Złotych Globów 2024 z rąk Kristen Wiig i Willa Ferrella.

Była to już szósta nominacja Giamattiego do Złotego Globu i trzecie zwycięstwo w tej kategorii. „Z pewnością jest to pierwszy raz, kiedy tę nagrodę otrzymał aktor, który zagrał faceta pachnącego jak ryba” - zażartował Giamatti w swojej przemowie.

Aktor podziękował reżyserowi Alexandrowi Payne'owi, który konsekwentnie obdarzał go zaufaniem i angażował do swoich filmów. Wyraził także wdzięczność pozostałym członkom ekipy filmowej, swojej partnerce oraz synowi, który niedawno ukończył college.

Fabuła nagrodzonego filmu

„The Holdovers” w reżyserii Alexandera Payne'a opowiada historię zgryźliwego nauczyciela historii z prestiżowej szkoły z internatem. Bohater jest zmuszony zostać w szkole na święta wraz z uczniem z problemami, który nie ma dokąd pójść.

„To film o nauczycielu. Gram nauczyciela, cała moja rodzina to nauczyciele, pokolenia wstecz. Nauczyciele to dobrzy ludzie, należy ich szanować. Wykonują świetną robotę, choć niełatwą, więc dedykuję tę nagrodę także im” - powiedział Giamatti.

Film „The Holdovers” przynosi Giamattiemu nagrodę

Kreacja w „The Holdovers” zapewniła Giamattiemu pierwszą od 11 lat statuetkę Złotego Globu dla najlepszego aktora w kategorii musical/komedia. Wcześniej wyróżniono go za role w filmach „Pogodynka na sobotę” oraz „Barney's Version”.

Aktor pokonał w tym roku tak utytułowanych rywali jak Joaquin Phoenix czy Nicolas Cage.

Z pewnością jest to pierwszy raz, kiedy tę nagrodę otrzymał aktor, który zagrał faceta pachnącego jak ryba

Za sprawą roli w „The Holdovers” Paul Giamatti udowodnił, że doskonale odnajduje się zarówno w komediowych, jak i dramatycznych partiach. Sukces filmu i związane z nim laury to zasłużone uhonorowanie jego aktorskiego talentu.

Nominacje i nagrody

Paul Giamatti może pochwalić się imponującą kolekcją nominacji do najważniejszych nagród filmowych. Łącznie był nominowany do Oscara, Złotego Globu, Emmy i SAG Award ponad 15 razy.

Nagroda Liczba nominacji Liczba zwycięstw
Oscar 1 0
Złoty Glob 6 3
Emmy 6 2
SAG 3 1

Czytaj więcej: Obsada filmu Klatka dla ptaków zachwyciła na gali SAG

Aktor dziękuje reżyserowi Alexandrowi Payne'owi

Odbierając statuetkę, Giamatti podziękował reżyserowi Alexandrowi Payne'owi, twórcy nagrodzonego filmu „The Holdovers”. Payne od lat obdarza aktora zaufaniem, obsadzając go w swoich produkcjach.

„Dziękuję Złotym Globom. Dziękuję Alexandrowi Payne’owi, Aleksandrowi Wielkiemu, który z jakiegoś tajemniczego powodu wciąż pokłada we mnie ogromną wiarę - nie wiem, dlaczego” - powiedział Giamatti.

Aktor współpracował z Paynem przy czterech poprzednich filmach: „Sideways”, „The Descendants”, „Nebraska” i „Downsizing”. Produkty ich wspólnej pracy regularnie zdobywały nominacje do Oscarów i innych nagród.

Giamatti wspomina swoją rodzinę nauczycieli

Paul giamatti zdobywa złoty glob za najlepszego aktora za film „The Holdovers, dedykujac nagrodę nauczycielom

Odbierając Złotego Globu, Paul Giamatti wspomniał o swoich najbliższych, którzy od pokoleń pracują w zawodzie nauczyciela. „Gram nauczyciela, cała moja rodzina to nauczyciele, pokolenia wstecz” - powiedział.

Jego ojciec A. Bartlett Giamatti był prezesem Uniwersytetu Yale’a, a później komisarzem ligi baseballowej MLB. Matka Toni Marilyn Giamatti również pracowała jako nauczycielka angielskiego.

Sam Giamatti również przez pewien czas wykładał aktorstwo na Uniwersytecie Yale’a.

Poświęca nagrodę wszystkim nauczycielom

Kończąc swoje przemówienie, Giamatti zadedykował Złotego Globu wszystkim nauczycielom na świecie. Nazwał ich „dobrymi ludźmi, którzy wykonują świetną, choć niełatwą pracę”.

Jak zaznaczył, chciał w ten sposób uhonorować trud wielu pedagogów, w tym członków jego własnej rodziny. Docenił ich poświęcenie i zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i wychowywanie młodych pokoleń.

  • Nauczyciele zasługują na większy szacunek za swoją pracę
  • Zawód nauczyciela jest trudny, ale dający satysfakcję

Zwycięstwo nad Phoenixem i Cage'em

W drodze po tegorocznego Złotego Globu, Paul Giamatti pokonał grono utytułowanych aktorów.

Wśród jego rywali byli m.in. Joaquin Phoenix za rolę w filmie „Beau is Afraid” oraz Nicolas Cage, doceniony za występ w produkcji „Dream Scenario”.

Giamatti został uznany za lepszego od tak uznanych aktorów jak Matt Damon („Air”), Jeffrey Wright („American Fiction”) czy Timothee Chalamet („Wonka”).

Jest to kolejny dowód na to, że potrafi świetnie balansować między komediowymi i dramatycznymi rolami. Złoty Glob za występ w „The Holdovers” to zasłużone uhonorowanie jego talentu.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono zwycięstwo Paula Giamattiego w kategorii najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu na tegorocznej gali Złotych Globów. Aktor odebrał nagrodę za rolę w filmie „The Holdovers” z rąk Kristen Wiig i Willa Ferrella, dziękując reżyserowi oraz członkom ekipy. Wspomniał również o swojej rodzinie nauczycieli, którym zadedykował wyróżnienie.

Artykuł szczegółowo omawia fabułę nagrodzonej produkcji w reżyserii Alexandera Payne’a. Przybliża postać granego przez Giamattiego nauczyciela historii, który spędza święta w szkole z uczniem z problemami. Podsumowuje także dorobek aktora, jego wcześniejsze role i liczne nominacje do nagród filmowych.

Tekst wspomina o podziękowaniach Giamattiego dla reżysera Payne'a, z którym aktor wielokrotnie współpracował. Przytacza również słowa aktora o jego rodzinie nauczycieli i dedykacji statuetki dla wszystkich pedagogów. Całość podsumowuje rywalizację o Złotego Globu z Phoenixem i Cage'em.

Artykuł w sposób szczegółowy, a jednocześnie przystępny omawia zwycięstwo Giamattiego na Złotych Globach 2024. Przybliża kulisy jego występu w „The Holdovers” i genezę dedykacji nagrody nauczycielom. Lektura pozwala dobrze zorientować się w temacie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
  5. Jak oceniamy nowy film wojenny Siła Ducha z 2023 roku?
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.