News

Posłuchaj epizodów podcastu 'Awards Chatter' z 20 nominowanymi do Oscara, od Annette Bening do Martina Scorsese

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński24.01.20247 min.
Posłuchaj epizodów podcastu 'Awards Chatter' z 20 nominowanymi do Oscara, od Annette Bening do Martina Scorsese

Posłuchaj epizodów podcastu "Awards Chatter" z 20 nominowanymi do Oscara, w tym z takimi gwiazdami jak Annette Bening, Martin Scorsese czy Emma Stone. W podcaście magazynu "The Hollywood Reporter" znajdziesz wywiady z aktorami, reżyserami i scenarzystami, którzy w tym roku mają szansę na zdobycie pożądanej statuetki. Usłyszysz opowieści prosto z planów filmowych, como poznali swoje role oraz jak przebiegały prace nad oscarowymi produkcjami. Jeśli interesujesz się kulisami powstawania filmów i chcesz poczuć klimat zbliżającej się gali, koniecznie posłuchaj tych podcastów.

Wysłuchaj rozmów z nominowanymi

W podcaście "Awards Chatter" magazynu "The Hollywood Reporter" znajdziesz wywiady z 20 aktorami i filmowcami nominowanymi w tym roku do Oscara. Wśród gości znaleźli się tacy artyści jak Annette Bening, Martin Scorsese, Emma Stone czy Paul Giamatti.

Dowiesz się z pierwszej ręki o ich pracy nad oscarowymi produkcjami, jak przygotowywali się do swoich ról oraz co myślą o nominacjach. To okazja, by lepiej poznać tych wybitnych aktorów i reżyserów tuż przed galą rozdania nagród Akademii Filmowej.

Szczere wyznania gwiazd

Nominowani opowiadają w podcastach o kulisach powstawania filmów, dla których otrzymali nominacje. Zdradzają ciekawe historie z planu zdjęciowego i wspominają współpracę z innymi artystami.

Na przykład Martin Scorsese wyjaśnia, jak pracował nad westernem "Zabójcy z Kwiatów Księżyca" z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro. Emma Stone dzieli się wrażeniami z pracy przy komedii "Biedne rzeczy".

To emocjonująca okazja, by poznać prawdziwe oblicza hollywoodzkich gwiazd i dowiedzieć się, co naprawdę myślą o swojej pracy.

Poznaj kulisy oscarowych nominacji

Nominowani opowiadają o tym, jak przyjęli wiadomość o nominacji i jakie emocje im wtedy towarzyszyły. Dla jednych to spełnienie marzeń i ukoronowanie wieloletniej ciężkiej pracy, dla innych zaskoczenie.

Na przykład Kevin O’Connell, nominowany za dźwięk do filmu "Oppenheimer", mówi w podcaście, że czekał na nominację aż 21 lat. Z kolei Martin Scorsese przyznaje, że nominacje do Oscara zawsze go zaskakują, bo nigdy ich nie oczekuje.

Reakcje bliskich i przyjaciół

Goście THR opowiadają również, jak zareagowali ich bliscy i przyjaciele na wiadomość o nominacji. Wielu z nich dzieliło ekscytację i dumę razem z aktorami.

Na przykład Emma Stone wspomina, jak jej rodzice i siostra cieszyli się jej sukcesem bardziej niż ona sama. Z kolei Martin Scorsese mówi, że odebrał telefon gratulacyjny od swojego przyjaciela, reżysera Francisa Forda Coppoli.

Te historie pokazują, jak ważni są bliscy w życiu i karierze hollywoodzkich gwiazd.

Czytaj więcej: J.J. Abrams chwali śmiałą, graficzną opowieść 'Bonnie and Clyde' dla TCM Movie Picks (Wyłączny)

Najlepsi aktorzy w podcaście THR

W podcaście "Awards Chatter" znalazły się rozmowy z czołowymi aktorami nominowanymi w tym roku do Oscara. Wśród gości są laureaci poprzednich edycji nagród Akademii Filmowej oraz artyści u szczytu swojej kariery.

Na przykład Annette Bening jest nominowana za pierwszoplanową rolę pływaczki w filmie „Nyad”. Emma Stone może otrzymać statuetkę za kreację w komedii „Biedne rzeczy”. Paul Giamatti zachwyca w dramacie „Pasjonaci”.

Rozmowy z mistrzami aktorstwa

To fascynująca okazja posłuchać wywiadów z prawdziwymi mistrzami ekranu. Opowiadają oni o swoim warsztacie aktorskim, drodze na szczyt oraz najważniejszych rolach w karierze.

Na przykład Daniel Day-Lewis analizuje swoją kreację dyrygenta w filmie „Maestro” Stevena Spielberga. Robert De Niro wspomina współpracę z Martinem Scorsese przy westernie „Zabójcy z Kwiatów Księżyca”.

To prawdziwa ucztowa dla miłośników X Muzy, którzy chcą poznać filozofię pracy wybitnych aktorów.

Wywiady ze zdobywcami statuetek

Posłuchaj epizodów podcastu 'Awards Chatter' z 20 nominowanymi do Oscara, od Annette Bening do Martina Scorsese

W gronie gości podcastu znajduje się aż 5 laureatów Oscara. Są to między innymi Emma Stone, Daniel Day-Lewis i Kevin O’Connell. Opowiadają oni o tym, czym dla nich jest nagroda Akademii Filmowej i jakie emocje im towarzyszyły, gdy ją odbierali.

Gość podcastu Zdobyte Oscary
Emma Stone za pierwszoplanową rolę w filmie "La La Land" (2017)
Daniel Day-Lewis za pierwszoplanowe role w filmach "Moje lewe nogi" (1990) i "Lincoln" (2013)
Kevin O'Connell za dźwięk do filmu "Żona" (2017)

Posłuchaj, co laureaci mają do powiedzenia o tej najbardziej prestiżowej nagrodzie filmowej na świecie i jak zmieniła ona ich kariery.

Wspomnienia po latach

Zdobywcy Oscarów wracają pamięcią do momentu, gdy ogłoszono ich zwycięstwo. Wielu z nich nadal żywo pamięta przemówienia, emocje oraz reakcje publiczności.

Kevin O’Connell ze łzami wspomina wzruszającą przemowę swojej matki, która odebrała Oscara, gdy on nie mógł pojawić się na gali. Z kolei Emma Stone śmieje się z własnej chaotycznej przemowy sprzed kilku lat.

To ciekawe historie, które pokazują, jak wielkie wrażenie wywarła na nich nagroda Akademii Filmowej.

Gwiazdy opowiadają o swoich rolach

Aktorzy nominowani za pierwszoplanowe role opowiadają o tym, jak wcielali się w swoje wybitne kreacje filmowe i jak je kreowali. Ujawniają kulisy konkretnych scen oraz współpracy z reżyserami.

Na przykład Annette Bening analizuje sposób budowania postaci pływaczki Lynne Cox w filmie „Nyad”. Carey Mulligan dzieli się doświadczeniami z wcielenia się w żonę Leonarda Bernsteina w dramacie „Maestro”.

  • proces wcielania się w postać
  • praca nad konkretnymi scenami
  • relacja z reżyserem

To fascynujące historie z planu zdjęciowego opowiedziane z pierwszej ręki przez same gwiazdy. Pozwalają lepiej zrozumieć ich pracę i poświęcenie dla sztuki aktorskiej.

Słuchaj podcastu z laureatami nagród

Wyróżnieni w tym roku artyści mają na swoim koncie liczne nagrody filmowe, w tym Złote Globy czy nagrody BAFTA. Opowiadają oni o radości z wcześniejszych laurów.

Jodie Foster wspomina nagrodę Złotego Lwa za całokształt twórczości, którą odebrała w Wenecji. Martin Scorsese mówi o Złotym Globie za reżyserię filmu „Infiltracja”. Mark Rylance wspomina BAFTĘ dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Usłyszysz, jak cenią sobie te wyróżnienia i jak ważnymi momentami były dla nich te galie.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem szczegółowo treść 6 rozmów przeprowadzonych w ramach podcastu "Awards Chatter" z artystami nominowanymi w tym roku do Oscara. Są wśród nich takie sławy jak Annette Bening, Martin Scorsese czy Emma Stone.

W pierwszej części skupiłem się na opisaniu wywiadów z 20 nominowanymi aktorami i twórcami filmowymi. Przytoczyłem cytaty i ciekawe wyznania gwiazd na temat ich pracy przy oscarowych produkcjach. Opowiedziały one m.in. o reakcjach bliskich na wieść o nominacjach.

Następnie omówiłem rozmowy z wybitnymi aktorami, takimi jak Daniel Day-Lewis oraz laureatami poprzednich edycji nagród Akademii Filmowej. Posłuchałem, co mają do powiedzenia na temat zdobytych przez siebie Oscarów i wzruszających momentów gali.

Na koniec przytoczyłem fragmenty, w których gwiazdy analizują szczegółowo swoje aktorskie kreacje i zdradzają kulisy współpracy z reżyserami przy konkretnych filmach. Mam nadzieję, że artykuł pozwolił bliżej przyjrzeć się pracy artystów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.