Filmy

Jak wypada sequel komedii Alibi.com 2? Recenzja nowego filmu z 2023 roku

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński14.10.20239 min.
Jak wypada sequel komedii Alibi.com 2? Recenzja nowego filmu z 2023 roku

Komedia sensacyjna „Alibi.com” z 2017 roku zebrała pozytywne recenzje i podbiła serca widzów w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że kilka lat później doczekała się kontynuacji. Czy jednak sequel z 2023 roku dorównuje oryginałowi i zadowoli fanów pierwszej części? Sprawdźmy.

Fabuła kontynuacji popularnej komedii

Losy bohaterów kilka lat później

Akcja sequela rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Greg, założyciel tytułowego Alibi.com, nadal prowadzi firmę zajmującą się wymyślaniem wymówek i alibi dla klientów. Tym razem jednak interes nie idzie mu tak dobrze jak dawniej. Konkurencja na rynku rośnie, a Greg zmaga się z kryzysem twórczym i brakiem nowych pomysłów. Do tego dochodzą problemy osobiste – jego związek z Chloe przechodzi poważny kryzys, a on sam czuje się coraz bardziej zagubiony i sfrustrowany.

Tymczasem inni bohaterowie mają własne zmartwienia. Najlepszy przyjaciel Grega, Mehdi, nadal pracuje w firmie, jednak coraz bardziej tęskni za dawną stabilizacją. Chloe buduje karierę dziennikarki, ale wciąż nie może zapomnieć o Gregu. nowe twarze, jak tajemnicza Sophie, również odgrywają ważne role w fabule sequela.

Nowe zwroty akcji i zabawne sytuacje

Mimo wielu problemów, bohaterowie wciąż wpadają w zabawne i pełne zwrotów akcji sytuacje. Dużo humoru dostarczają wymówki i nieprawdopodobne historie, które Greg i jego ekipa opracowują dla klientów. Pojawiają się też nowi, oryginalni klienci z jeszcze dziwniejszymi prośbami i dylematami. W tle narastającego kryzysu w firmie, nie brakuje scen komediowych i skeczy pokazujących absurdy życia codziennego.

Z czasem Greg musi zmierzyć się z prawdziwym kryzysem, który zagraża istnieniu Alibi.com. Czy uda mu się go przetrwać i na nowo rozkręcić interes? A może porzuci dotychczasowe życie i zacznie wszystko od nowa? Tego dowiemy się, oglądając pełną zwrotów akcji fabułę sequela.

Nawiązania do pierwszej części filmu

Fani pierwszej części Alibi.com z pewnością dostrzegą w sequelu wiele smaczków i nawiązań do produkcji z 2017 roku. Pojawiają się stare, dobrze znane postacie, odświeżone wątki i lokacje. Twórcy filmu umiejętnie grają nostalgią i przywołują najlepsze momenty z pierwszej odsłony komedii.

Jednocześnie jednak nie popadają w proste kopiowanie schematów. Fabuła została rozwinięta i poszerzona o nowe wątki, a bohaterowie zmierzają w nieco innym kierunku niż poprzednio. Dlatego nawet ci, którzy dobrze znają i pamiętają pierwszą część, mogą liczyć na sporą dawkę świeżości i zaskoczeń w sequelu.

Aktorzy i role

Gwiazdy powracające z pierwszej części

W rolach głównych bohaterów ponownie oglądamy utalentowanych aktorów znanych z pierwszej odsłony komedii. Philippe Lacheau wciela się w założyciela tytułowej firmy, Grega. Aktor znakomicie oddaje zagubienie i frustrację swojej postaci, a jednocześnie jej charyzmę i energię. Świetnie gra również w scenach komediowych, których w sequelu nie brakuje.

Julien Arruti gra Mehdiego, najlepszego przyjaciela i prawą rękę Grega w interesach Alibi.com. Aktor znów sprawdza się w roli trochę nieudolnego, ale oddanego kumpla głównego bohatera. Tina Kunakey wciela się natomiast w Chloe, dziennikarkę i byłą dziewczynę Grega. Aktorka zgrabnie łączy w tej postaci zawodową niezależność i skrywaną tęsknotę za dawną miłością.

Nowe twarze w obsadzie sequela

Oprócz sprawdzonych aktorów z pierwszej części, w sequelu pojawiają się też nowe twarze. Znana z produkcji „Nieustraszeni bracia Grimsby” Maggy neveu gra Sophie, tajemniczą kobietę, która wkracza w życie Grega. Aktorka wnosi intrygującą aurę i chemię w relacje z głównym bohaterem.

Inną ciekawą nową postacią jest Klara, grana przez Camille Rowe – modelkę o ubogim jeszcze dorobku aktorskim. Mimo to aktorka całkiem nieźle radzi sobie z komediowym wątkiem uwodzicielskiej sekretarki w firmie Grega, dostarczając wielu zabawnych i zaskakujących momentów.

Obsada sequela została więc dobrana tak, by z jednej strony zachować ciągłość z pierwszą częścią, a z drugiej wprowadzić nowe postacie i świeżą energię. Takie połączenie sprawdza się całkiem nieźle.

Chemia i aktorstwo głównych bohaterów

Najważniejsi aktorzy z pierwszej części filmu w sequelu prezentują dobry poziom gry aktorskiej i wciąż świetną chemię między postaciami. Philippe Lacheau jako Greg znów błyszczy w roli charyzmatycznego i pełnego energii założyciela tytułowej firmy. Jego aktorstwo doskonale oddaje rozterki i frustrację bohatera.

Julien Arruti jako Mehdi znowu bawi widzów jako trochę nieudolny, ale oddany przyjaciel Grega. Z kolei Tina Kunakey ponownie przekonująco kreuje postać Chloe - silnej, niezależnej kobiety, która jednak w głębi duszy wciąż tęskni za dawną miłością.

Aktorzy dobrze odnajdują się w sequelu, grając zarówno w momentach komediowych, jak i bardziej dramatycznych. Dzięki temu widz odczuwa autentyczną więź z bohaterami i angażuje się w ich losy.


Czytaj więcej: "Hellboy" - ekranizacja cultowego komiksu

Humor i zabawa w filmie

Komizm sytuacyjny i słowny

Siłą obu części Alibi.com jest przede wszystkim humor. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, w sequelu nie brakuje zabawnych scen opartych na komizmie sytuacyjnym. Bohaterowie wpadają w coraz bardziej absurdalne i nieprawdopodobne opresje, próbując realizować swoje cele lub uratować twarz przed odkryciem kłamstwa.

Dużo śmiechu dostarczają też dialogi bohaterów, pełne ripost, gier słownych i zaskakujących zwrotów akcji. Dzięki temu seans upływa lekko i przyjemnie, a widzowie mogą na chwilę oderwać się od codzienności.

Zaskakujące zwroty akcji

Twórcy filmu umiejętnie budują zabawne sceny, stopniowo zwiększając absurdalność i nieprawdopodobieństwo rozwiązań. Kiedy wydaje się, że bohaterom nie uda się już wybrnąć z opresji, scenariusz zaskakuje kolejnym, jeszcze dziwniejszym zwrotem akcji. Dzięki temu humor utrzymuje wysoki poziom i zaskakuje widzów przez cały seans.

Zwroty akcji są kluczowe dla komedii i twórcy Alibi.com 2 dobrze to rozumieją, serwując mnóstwo zaskoczeń. Fani pierwszej części nie będą więc zawiedzeni poziomem humoru w sequelu.

Czy sequel śmieszy równie dobrze?

Porównując z pierwszą odsłoną komedii, poziom humoru w sequelu wydaje się równie wysoki, choć nieco inaczej skonstruowany. Tym razem mamy nieco mniej slapsticku i absurdalnych gagów, za to więcej czarnego humoru i dramaturgii. Jednak nadal jest bardzo zabawnie.

Fani pierwszej części z pewnością docenią wiele nawiązań i powracających żartów. Jednocześnie nowe pomysły i zwroty akcji nie pozwalają sequelowi popaść w schematyzm. Ogólnie rzecz biorąc, poziom komediowy jest satysfakcjonujący.

Reżyseria i zdjęcia

Jak wypada sequel komedii Alibi.com 2? Recenzja nowego filmu z 2023 roku

Styl i konwencja kontynuowane

Za kamerą sequela powrócił reżyser pierwszej części, Philippe Lacheau, który z powodzeniem kontynuuje styl i konwencję komedii sensacyjnej. Podobnie jak poprzednio, film utrzymany jest w konwencji lekkiej, momentami absurdalnej zabawy, choć tym razem nie brakuje również nut bardziej dramatycznych.

Reżyser dobrze balansuje te dwa aspekty, tworząc spójną całość. Kontynuacja stylu z pierwszej części sprawia, że sequel ogląda się równie przyjemnie i łatwo, a fani odnajdą znajomy klimat.

Ujęcia i lokacje w filmie

Zdjęcia do filmu realizowano głównie w Paryżu, podobnie jak w przypadku pierwszej części. Pojawiają się znane z poprzedniej odsłony lokacje, jak Montmartre czy Wieża Eiffla, ale też nowe miejsca. Dużo ujęć nakręcono w modnych dzielnicach Marais i Les Halles.

Obraz jest zrealizowany w typowym dla komedii, dość żywym stylu, z dużą liczbą jazd kamery i zbliżeń. Kamera towarzyszy bohaterom, rejestrując ich perypetie i pospieszne interakcje. Montaż jest dynamiczny, dostosowany do szybkiego tempa fabuły.

Montaż i tempo sequela

Film trzyma dobre tempo i rytm. Po dynamicznych, pełnych akcji scenach następują momenty wytchnienia z czasu na wybrzmienie humoru i refleksji. Całość zmontowana jest sprawnie i żwawo, bez zbędnych przestojów. Dzięki temu seans mija szybko i nie nuży.

Montaż podkreśla kluczowe gag i puenty, pozwalając humorowi w pełni wybrzmieć. Ogólnie rzecz biorąc, techniczna strona sequela stoi na wysokim poziomie i odpowiada konwencji lekkiej komedii sensacyjnej.

Mocne i słabe strony filmu

Atuty fabuły i humoru

Bez wątpienia mocną stroną filmu jest jego fabuła – zabawna, dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Twórcy umiejętnie pogłębiają i rozwijają losy znanych z pierwszej części bohaterów, nie popadając w proste k

Podsumowanie

Alibi.com 2 to udana kontynuacja dobrze przyjętej przez widzów komedii z 2017 roku. Sequel zachowuje mocne strony poprzednika, jak świetną obsadę, dowcipny scenariusz i dynamiczną fabułę. Jednocześnie wprowadza nowe wątki i rozwija losy bohaterów, unikając prostego kopiowania schematów. Fani pierwszej części z pewnością będą zadowoleni z poziomu humoru i tempa akcji.

Film ma wszystko, czego można oczekiwać od lekkiej komedii sensacyjnej - wiele zabawnych gagów, zaskakujące zwroty akcji i absurdalne sytuacje z życia bohaterów. Jeśli szukacie dwugodzinnej rozrywki, która pozwoli Wam się zrelaksować i pośmiać, Alibi.com 2 jest dobrą propozycją.

Najczęstsze pytania

Kiedy premiera filmu Alibi.com 2?

Premiera sequela popularnej francuskiej komedii miała miejsce w 2023 roku.

Gdzie obejrzeć film Alibi.com 2?

Alibi.com 2 trafił do kin w Polsce i na świecie. Obecnie dostępny jest także na platformach VOD.

Kto reżyseruje kontynuację Alibi.com?

Za kamerą sequela, podobnie jak w przypadku pierwszej części, stanął Philippe Lacheau.

Kto gra w filmie Alibi.com 2?

W rolach głównych ponownie wystąpili Philippe Lacheau, Julien Arruti i Tina Kunakey. W obsadzie pojawiły się także nowe twarze.

Czy warto obejrzeć Alibi.com 2?

Sequel jest godną kontynuacją dobrze ocenianego pierwowzoru i zapewnia świetną rozrywkę pełną humoru. Fani komedii powinni być zadowoleni.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Mów Mi Chihiro - recenzja nowego dramatu z 2023 roku
  5. Recenzja thrillera Missing - co sądzimy o nowym filmie z 2023 roku?
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły