News

Mark Wahlberg w akcji komedii na Apple TV+: Recenzja The Family Plan

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski15.12.20236 min.
Mark Wahlberg w akcji komedii na Apple TV+: Recenzja The Family Plan

Mark Wahlberg w akcji komedii na Apple TV+ to film opowiadający o byłym tajnym agencie, który próbuje zacząć nowe życie jako mąż i ojciec. Niestety, jego przeszłość nie chce dać mu spokoju. W trakcie rodzinnej podróży do Las Vegas bohater musi stoczyć walkę o przetrwanie swojej rodziny. W rolach głównych zobaczymy dobrze znanych aktorów - Marka Wahlberga i Michelle Monaghan. Reżyser Simon Cellan Jones starał się połączyć elementy akcji i komedii, niestety z marnym skutkiem. Recenzenci krytykują przewidywalność fabuły i nadużywanie tych samych gagów.

Wahlberg jako zabójca na emeryturze

Mark Wahlberg gra w filmie "The Family Plan" postać Dana Morgana, byłego tajnego agenta i zabójcy, który postanawia zmienić swoje życie. Próbuje zacząć wszystko od nowa jako mąż pięknej Jessiki (Michelle Monaghan) i ojciec trójki dzieci. Wybiera nawet takie zapomniane przez Boga miejsce jak Buffalo, byle jak najdalej od swojej niebezpiecznej przeszłości.

Niestety, mimo szczerych chęci bohatera, jego dawne życie nie chce dać mu spokoju. Gdy podczas zakupów w supermarkecie zostaje zaatakowany przez płatnego zabójcę, Dan Morgan musi obronić siebie i swoje dziecko, walcząc jak za dawnych lat. Ta scena walki z dzieckiem noszonym na piersi należy do najlepszych i najzabawniejszych momentów filmu.

Ucieczka przed przeszłością

Okazuje się, że na zlecenie swojego byłego przełożonego Dan został skazany na śmierć przez innych płatnych zabójców. Aby uchronić rodzinę, proponuje wyjazd do Las Vegas. Niestety, mordercy depczą mu po piętach.

Podczas szalonej podróży samochodem przez Stany Zjednoczone Dan musi angażować się w niebezpieczne pościgi i walki, podczas gdy reszta rodziny śpi sobie w najlepsze w aucie. Jedynie maleńki synek Max zdaje się dobrze bawić, rechocząc na widok ojca walczącego o życie.

Komedia akcji o tajnym agencie

Reżyser Simon Cellan Jones próbuje połączyć konwencję filmu akcji z komedią. Niestety, te zabiegi wychodzą mu średnio. Fabuła jest do bólu przewidywalna, a scenariusz powtarza w kółko ten sam żart sytuacyjny, oparty na kontraście spokojnego życia rodzinnego i dramatycznej walki o przetrwanie.

Aktorzy starają się jak mogą. Marek Wahlberg gra swoim zwyczajnym, lekko znudzonym sposobem, co w tym przypadku pasuje do roli. Z kolei Michelle Monaghan jako żona bohatera okazuje się prawdziwą rewelacją. Świetnie radzi sobie z momentami komediowymi, ale też w scenach akcji.

Największą bolączką tego filmu jest jego absolutna przewidywalność i schematyczność. Trudno doszukać się tu jakichkolwiek zaskakujących zwrotów akcji czy oryginalnego humoru.

Momentami zabawny, ale nierówny

Film "The Family Plan" ma w zamyśle łączyć konwencje kina akcji i komedii. Niestety, twórcom nie udało się tutaj znaleźć właściwych proporcji. Komedia opiera się głównie na jednym, dość przewidywalnym schemacie fabularnym. Nieliczne zabawne sceny, jak walka w supermarkecie, nie są w stanie uratować całości przed wtórnością.

Czytaj więcej: Sposób na zwiększenie klikalności treści informacyjnych

Film pełen gagów i pościgów

Jak przystało na komedię akcji, "The Family Plan" zawiera wiele dynamicznych scen pościgów samochodowych, strzelanin i walk wręcz. Niestety, podobnie jak w przypadku scen komediowych, brakuje im oryginalności i zaskoczenia. Są one dość schematyczne i powtarzalne.

Twórcy starają się rozśmieszać widzów, pokazując kontrast spokojnego, rodzinnego życia Dana i niebezpiecznych walk, w jakie musi się on angażować. Jednak ten zabieg również z czasem nuży. Gagi z udziałem ślicznego bobasa to stanowczo za mało, by podtrzymać zainteresowanie widza.

Zalety Wady
Dobre aktorstwo Michelle Monaghan Przewidywalna fabuła
Sprawna akcja Schematyczny humor

Mimo starań aktorów i reżysera, filmowi brakuje polotu. Nie pomagają nawet efektowne sceny akcji i kaskaderskie popisy.

Aktorzy dają z siebie wszystko

Mark Wahlberg w akcji komedii na Apple TV+: Recenzja The Family Plan

Obsada aktorska filmu "The Family Plan" stanowi z całą pewnością jego mocną stronę. Główne role grają dwie dobrze znane hollywoodzkie gwiazdy.

Marek Wahlberg nie musi specjalnie wychodzić ze swojej aktorskiej strefy komfortu, czemu trudno się dziwić po tylu podobnych rolach w filmach sensacyjnych. Jednak jego nonszalancki, swojski styl pasuje do tej kreacji.

Michelle Monaghan jak zawsze bezbłędna

Prawdziwym odkryciem jest natomiast Michelle Monaghan w roli żony głównego bohatera. Aktorka już nie raz pokazała, że świetnie odnajduje się zarówno w dramatycznych, jak i komediowych produkcjach. Tutaj jej spore umiejętności aktorskie po raz kolejny otrzymują szansę zaprezentowania się szerszej widowni.

  • Doskonale radzi sobie zarówno w scenach komediowych, jak i dynamicznej akcji.
  • Jest bez wątpienia najjaśniejszym punktem tego filmu.

Szkoda tylko, że jej wysiłki i zaangażowanie nie znajdują odzwierciedlenia w ogólnej ocenie produkcji, która zawodzi na wielu płaszczyznach.

Reżyseria Woodiego Allana

Reżyserem filmu jest Szymon Jones, znany z wcześniejszych filmów sensacyjnych i kryminałów. Niestety, tym razem wpisuje się on w nurt przeciętnych produkcji akcji, gdzie liczy się ilość efektów specjalnych, a nie jakość opowieści.

Zapowiedzi mówiły o komedii sensacyjnej w stylu wczesnych filmów Woody'ego Allana, jednak Jonesowi zdecydowanie brakuje finezji i lekkości tego mistrza kina.

Spośród reżyserów komediowych Jones przypomina raczej taką postać jak Dennis Dugan, twórcę licznych, ale mało wyrafinowanych hitów z Adamem Sandlerem.

Brak polotu i finezji

Film ani na chwilę nie pozwala widzowi zapomnieć, że jest komedią akcji. Brakuje w nim subtelności, dobrego smaku i wyrafinowania. W zamian dostajemy kolejną przewidywalną opowieść o byłym zabójcy, zaserwowaną bez polotu.

Szkoda, że Simon Cellan Jones nie stanął na wysokości zadania stworzenia komedii akcji na miarę wczesnych dzieł Woody'ego Allena. Jego reżyseria prezentuje się dość przeciętnie i schematycznie.

Przewidywalna fabuła bez niespodzianek

Największym problemem filmu "The Family Plan" jest jego totalna przewidywalność i schematyczność fabuły oraz konwencji. Od pierwszych minut wiadomo dokładnie, co wydarzy się za chwilę, a akcja tylko utwierdza widzów w tych przypuszczeniach.

Mamy więc akuratny zestaw bohaterów: byłego zabójcę, piękną i kochającą żonę, urocze dzieci z sekretami. Mamy również bezwzględnego i zawistnego byłego szefa, żądnego zemsty za utratę najlepszego pracownika.

Najbardziej rozczarowujący aspekt to jednak powtarzany w kółko motyw walk Dana z płatnymi zabójcami podczas nieprzerwanego snu jego rodziny. Mimo że film ma prawie 2 godziny czasu, nie próbuje nawet na chwilę zaskoczyć widza czymś nieoczekiwanym.

Podsumowanie

Przeczytałem obszerny artykuł na temat nowego filmu akcji z Markiem Wahlbergiem "The Family Plan". Opisuje on historię byłego tajnego agenta, który pragnie zacząć życie od nowa jako mąż i ojciec. Niestety, mimo szc

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.