News

Carl weathers, apollo creed w rocky films zmarł w wieku 76 lat

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski06.02.20248 min.
Carl weathers, apollo creed w rocky films zmarł w wieku 76 lat

Śmierć Carla Weathersa, odtwórcy roli Apollo Creeda w filmach Rocky, poruszyła fanów na całym świecie. Aktor zmarł w czwartek, 9 lutego, we śnie w swoim domu w Los Angeles, w wieku 76 lat. Weathers był najbardziej znany z roli boksera Apollo Creeda, rywala i przyjaciela Rocky'ego Balboa, granego przez Sylvestera Stallone. Zagrał tę rolę łącznie w czterech filmach z serii Rocky. Pojawił się również w wielu innych znanych produkcjach filmowych, takich jak Predator czy Szczęki IV. Jego manager wydał oświadczenie, w którym określił Weathersa jako „wyjątkowego człowieka, który przeżył niezwykłe życie".

Śmierć Carla Weathersa, odtwórcy Apollo Creeda

Aktor Carl Weathers, znany szerszej publiczności jako Apollo Creed z filmów Rocky, zmarł 9 lutego 2023 roku w Los Angeles. Miał 76 lat. Informację o jego śmierci przekazał manager aktora, Matt Luber.

Weathers zmarł we śnie w swoim domu. Jak stwierdził Luber, był on "wyjątkowym człowiekiem, który przeżył niezwykłe życie". Zostawił po sobie bogaty dorobek aktorski w filmach, serialach i sztukach teatralnych.

Rola Apollo Creeda, boksera rywalizującego z Rocky'm Balboą granego przez Sylvestera Stallone'a, przyniosła mu międzynarodową sławę. Weathers sportretował tego charakterystycznego bohatera w czterech pierwszych częściach serii Rocky.

Kultowa rola w Rocky

Weathers zagrał Creeda po raz pierwszy w 1976 roku, w pierwszej części Rocky'ego. Jego bohater był wówczas mistrzem świata w boksie, który postanawia dać szansę mało znanemu zawodnikowi - Rocky'emu Balboa. Ich pojedynek był niezwykle wyrównany, a o zwycięstwie Creeda zdecydowały punkty sędziów.

W drugiej części Rocky pokonuje jednak Apollo, zdobywając tytuł mistrza świata. Weathers powrócił jeszcze w dwóch kolejnych filmach jako przyjaciel i trener Rocky'ego. Jego bohater ginie z rąk radzieckiego boksera Ivana Drago w czwartej części serii.

Apollo Creed nie żyje - zmarł Carl Weathers

Carl Weathers zmarł 9 lutego 2023 roku w Los Angeles w wieku 76 lat. Aktor odszedł we śnie w swoim domu. O jego śmierci poinformował manager artysty, Matt Luber.

"Carl był wyjątkowym człowiekiem, który przeżył niezwykłe życie. Poprzez swoje role filmowe, telewizyjne i teatralne pozostawił niezatarty ślad i jest rozpoznawalny na całym świecie, przez wielu fanów różnych pokoleń" - powiedział Luber.

Carl Weathers był znany przede wszystkim z roli boksera Apollo Creeda w czterech pierwszych częściach serii Rocky. Jego rywalizacja i przyjaźń na ringu z Rocky'm Balboą, granym przez Sylvestera Stallone'a, na zawsze wpisała się do historii kina.

Nie tylko Rocky

Choć rola w Rocky'im przyniosła mu największą sławę, Weathers zagrał również w wielu innych znanych produkcjach. Wystąpił m.in. w Predatorze u boku Arnolda Schwarzeneggera, komedii Szczęki: Zemsta rekina oraz serialu The Mandalorian.

Aktor nie zaniedbywał też pracy reżyserskiej. Wyreżyserował odcinki takich seriali jak Prawo i porządek, Chicago Med czy The Mandalorian, w którym sam grał jedną z ról.

Carl Weathers do końca pozostał aktywny zawodowo. Wystąpił niedawno w reklamie emitowanej podczas finału Super Bowl. Jego nagła śmierć była więc szokiem dla wielu fanów.

Czytaj więcej: Yorgos Lanthimos opowiada o nowym filmie Poor Things i przyjaźni z Emmą Stone

Aktor z Rocky'ego nie żyje - odszedł Carl Weathers

Carl Weathers, znany przede wszystkim z roli Apollo Creeda w serii filmów Rocky, zmarł 9 lutego 2023 roku. Miał 76 lat.

Carl był wyjątkowym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało, ale na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci poprzez swoje genialne role filmowe.

Informację o śmierci aktora przekazał jego manager, Matt Luber. Weathers odszedł we śnie w swoim domu w Los Angeles.

Aktor od lat 70. grywał w filmach i serialach telewizyjnych. Przełomem była dla niego rola boksera Apollo Creeda w serii Rocky. Jego sportretowanie charyzmatycznego mistrza świata, który staje do walki z nieznanym zawodnikiem Rocky'm Balboą, na zawsze wpisało się do historii kina.

Znakomity aktor i reżyser

Choć Apollo Creed pozostanie jego najsłynniejszą rolą, Weathers zagrał też w wielu innych głośnych produkcjach. Widzieliśmy go m.in. w Predatorze, Pogromcy rekinów, Zabawnych staruszkach czy serialu The Mandalorian.

Oprócz aktorstwa, Weathers z powodzeniem sprawdzał się jako reżyser seriali telewizyjnych. Wyreżyserował odcinki takich hitów jak Prawo i porządek, Chicago Med czy wspomniany The Mandalorian.

Jego nagła śmierć była szokiem dla fanów i środowiska filmowego. Carl Weathers do końca pozostawał aktywny zawodowo. Zostawił po sobie bogaty aktorski i reżyserski dorobek.

Odszedł Carl Weathers, znany z roli w RockyCarl Weathers, znany z roli w Rocky

Carl weathers, apollo creed w rocky films zmarł w wieku 76 lat
Data urodzenia 14 stycznia 1948
Data śmierci 9 lutego 2023
Miejsce urodzenia Nowy Orlean, USA
Najsłynniejsza rola Apollo Creed w Rocky

Carl Weathers, amerykański aktor znany przede wszystkim z roli Apollo Creeda w serii Rocky, zmarł 9 lutego 2023 roku.

Miał 76 lat. Jego manager potwierdził, że Weathers zmarł we śnie w swoim domu w Los Angeles. Przyczyna śmierci nie została podana do informacji publicznej.

Carl Weathers od początku lat 70. grywał w filmach i serialach telewizyjnych. Przełomem okazała się rola boksera Apollo Creeda w pierwszej części Rocky'ego z 1976 roku. Jego kreacja aroganckiego mistrza świata, który staje do walki z nieznanym bokserem Rocky'm Balboą (Sylvester Stallone), na zawsze wpisała się do historii kina.

Cztery filmy jako Apollo Creed

Weathers powtórzył swoją kultową rolę w trzech kolejnych częściach Rocky'ego. Widzieliśmy go po raz ostatni w tej serii w 1985 roku, kiedy jego bohater zginął na ringu z rąk radzieckiego boksera Ivana Drago (Dolph Lundgren).

Choć rola Apollo Creeda pozostanie z pewnością tą najbardziej rozpoznawalną w dorobku Weathersa, to aktor ma na koncie również wiele innych znakomitych kreacji. Zagrał m.in. w Predatorze u boku Arnolda Schwarzeneggera, komedii Szczęki: Zemsta rekina czy niedawno w serialu The Mandalorian.

Nie żyje Carl Weathers, Apollo Creed z filmów RockyCarl Weathers, Apollo Creed z filmów Rocky

9 lutego 2023 roku zmarł Carl Weathers, amerykański aktor najbardziej znany z roli Apollo Creeda w serii filmów Rocky. Miał 76 lat.

Jak poinformował manager aktora, Weathers zmarł we śnie w swoim domu w Los Angeles. Przyczyna śmierci nie została podana do informacji publicznej.

"Carl był wyjątkowym człowiekiem, który przeżył niezwykłe życie. Zostawił niezatarty ślad poprzez swoje role filmowe i będzie rozpoznawalny przez wiele pokoleń fanów" - powiedział menedżer Weathersa.

Nie tylko aktor

Weathers próbował swoich sił także jako reżyser. Wyreżyserował odcinki seriali Prawo i porządek, Chicago Med oraz The Mandalorian, w którym sam występował.

Do końca pozostał aktywny zawodowo. Jeszcze na kilka dni przed śmiercią pojawił się w reklamie wyemitowanej podczas finału Super Bowl. Jego nagłe odejście było więc szokiem dla wielu fanów.

Carl Weathers, gwiazda filmów Rocky, zmarł w 76. roku życia, gwiazda filmów Rocky, zmarł w 76. roku życia

W wieku 76 lat zmarł Carl Weathers, amerykański aktor, reżyser i były sportowiec. Największą sławę przyniosła mu rola Apollo Creeda w serii Rocky u boku Sylvestera Stallone’a. Weathers zagrał tego charakterystycznego bohatera aż w czterech częściach kultowej sagi bokserskiej.

Aktor zmarł 9 lutego we śnie w swoim domu w Los Angeles. Jego menedżer określił go mianem wyjątkowego człowieka, który przeżył niezwykłe życie. Weathers do samego końca pozostawał aktywny zawodowo - jeszcze na kilka dni przed śmiercią pojawił się w reklamie wyemitowanej w przerwie Super Bowl.

Oprócz występów w Rocky’m, Weathers zagrał także w takich hitach jak Predator, Pogromcy rekinów czy serial The Mandalorian. Sporadycznie reżyserował również odcinki znanych seriali telewizyjnych.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono śmierć Carla Weathersa, aktora znanego przede wszystkim z roli Apollo Creeda w serii filmów Rocky. Weathers zmarł 9 lutego 2023 roku w Los Angeles w wieku 76 lat. Przyczyną śmierci była najprawdopodobniej choroba, która nie została ujawniona publicznie. Aktor odszedł we śnie w swoim domu.

Carl Weathers rozpoczął karierę aktorską na początku lat 70. Przełomem okazała się dla niego rola Apollo Creeda w pierwszej części Rocky'ego. Sportretował tego charakterystycznego bohatera - mistrza świata w boksie rywalizującego z Rocky'm Balboą - aż w czterech filmach sagi Rocky. Ta kreacja na zawsze wpisała go do historii kina.

Weathers zagrał również w wielu innych znanych produkcjach filmowych i serialach, takich jak Predator, Pogromcy rekinów, Zabawni staruszkowie czy The Mandalorian. Próbował także swoich sił jako reżyser - wyreżyserował odcinki seriali Prawo i porządek oraz Chicago Med.

Aktor do samego końca pozostał aktywny zawodowo. Jego nagła śmierć była więc szokiem zarówno dla fanów, jak i środowiska filmowego. Zostawił po sobie bogaty dorobek aktorski i reżyserski. Jego kultowa rola Apollo Creeda na zawsze pozostanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych w historii kina.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
  5. Jak oceniamy nowy film wojenny Siła Ducha z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.