News

Laureaci Nagród DGA: Aktualizacja na żywo

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska11.02.20247 min.
Laureaci Nagród DGA: Aktualizacja na żywo

Laureaci Nagród DGA: Co roku Gildia Reżyserów Amerykańskich przyznaje nagrody dla najlepszych filmów, seriali i reżyserów. W tym artykule na bieżąco relacjonujemy, kto zdobył nagrodę DGA w poszczególnych kategoriach. Poznamy zwycięzców wśród filmów fabularnych, seriali dramatycznych i komediowych, a także programów dokumentalnych oraz reklam. Zapraszamy do śledzenia razem z nami, kto zostanie uhonorowany przez Gildię Reżyserów Amerykańskich.

Wybór najlepszych reżyserów filmowych

Co roku Gildia Reżyserów Amerykańskich przyznaje nagrody dla najlepszych reżyserów filmowych. W kategorii za osiągnięcia reżyserskie w filmie fabularnym nominowani zostali w tym roku: Greta Gerwig za „Barbie”, Yorgos Lanthimos za „Poor Things”, Christopher Nolan za „Oppenheimer”, Alexander Payne za „The Holdovers” oraz Martin Scorsese za „Killers of the Flower Moon”.

Wśród nominowanych znajdują się zarówno uznani, doświadczeni twórcy jak Scorsese czy Nolan, ale także nowe nazwiska, które w ostatnich latach zyskały uznanie krytyków i widzów. Greta Gerwig to autorka udanych „Lady Bird” oraz „Małych kobietek”. Z kolei Yorgos Lanthimos ma na koncie oryginalne produkcje „Zabicie świętego jelenia” oraz „Faworyta”.

Zwycięzca nagrody DGA za reżyserię zeszłorocznego przeboju „Wszystko wszędzie narazDaniel Kwan udowodnił, że nagroda Gildii Reżyserów jest dobrym prognostykiem przed Oscarami. Kto powtórzy jego sukces w tym roku?

Kto zdobędzie nagrodę DGA za najlepszy film?

Nagroda Gildii Reżyserów Amerykańskich za osiągnięcia reżyserskie w filmie fabularnym jest po Oscarze drugą najważniejszą nagrodą dla twórców filmowych. Zwycięzca tej kategorii bardzo często triumfuje także w konkursie Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego reżysera.

W tym roku aż trzech spośród pięciu nominowanych do nagrody DGA znalazło się także w finałowej piątce oscarowej: są to Yorgos Lanthimos, Christopher Nolan oraz Martin Scorsese. Greta Gerwig i Alexander Payne nie zostali nominowani do Oscara za reżyserię, co stało się głośnym tematem po ogłoszeniu tegorocznych nominacji.

Kto z nominowanych ma największe szanse na nagrodę DGA? Według ekspertów faworytem jest Martin Scorsese za swój kunsztowny i dynamiczny thriller „Killers of the Flower Moon”. Jednak Christopher Nolan za biograficzne „Oppenheimer” oraz Greta Gerwig za odważną „Barbie” także mają mocne kandydatury.

Czytaj więcej: Zmarła Cindy Morgan, aktorka znana z roli w Caddyshack i Tron

Nominacje dla najlepszych seriali telewizyjnych

Oprócz filmów fabularnych, nagrody DGA przyznawane są również dla najlepszych seriali telewizyjnych. W kategorii dramatu aż cztery z pięciu nominacji powędrowały do twórców serialu „Succession”. Piątą nominację otrzymał odcinek „Long Long Time” z pierwszego sezonu serialu HBO „Ostatni z nas”.

Wśród seriali komediowych po dwie nominacje otrzymały seriale „Ted Lasso” oraz „The Bear”. Piątym nominowanym został Bill Hader za reżyserię odcinka „wow” serialu „Barry

.

Nominacje w serialowych kategoriach DGA stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się nagrodami Emmy. Które tytuły i twórcy odejdą z nagrodą w tym roku?

Debiutanci walczą o nagrodę im. Michaela Apteda

Laureaci Nagród DGA: Aktualizacja na żywo

Oprócz głównych kategorii, Gildia Reżyserów Amerykańskich przyznaje także nagrodę dla najlepszego debiutu reżyserskiego w filmie fabularnym. Nosi ona imię Michaela Apteda, byłego prezydenta Gildii.

W tym roku nominowani zostali: Cord Jefferson za „American Fiction”, Manuela Martelli za „Chile '76”, Noora Niasari za „Shayda”, A.V. Rockwell za „A Thousand and One” oraz Celine Song za „Past Lives”.

Nagroda dla debiutu filmowego pozwala docenić młodych, obiecujących twórców, którzy dopiero rozpoczynają kariery. Które z tych nazwisk ma szansę w przyszłości powalczyć o nagrodę DGA w kategorii głównej?

Kategoria programów rozrywkowych i informacyjnych

Gildia Reżyserów Amerykańskich docenia także twórców programów telewizyjnych. W kategorii programów informacyjnych i rozrywkowych nominacje otrzymali m.in. twórcy popularnych programów takich jak „The Late Show with Stephen Colbert”, „Saturday Night Live” czy „Last Week Tonight with John Oliver”.

Nagrodzony może zostać również twórca odcinka talk-show Billa Mahera „Real Time” oraz przeglądu prasy Trevor Noah w „The Daily Show”. W tej różnorodnej kategorii nagroda może powędrować zarówno do programu rozrywkowego, jak i satyryczno-informacyjnego.

„Nagrody DGA dla programów telewizyjnych pokazują, jak ważna jest praca reżyserów nad każdym programem, niezależnie od jego gatunku i formy" - powiedział prezes Gildii Reżyserów Amerykańskich. "Od talk show po programy informacyjne, każdy format wymaga innego podejścia i umiejętności, aby zrealizować go z sukcesem. Cieszymy się, że możemy docenić utalentowanych ludzi, którzy nadają tym produkcjom odpowiednią jakość".

W osobnej kategorii doceniane są także programy specjalne i wydarzenia na żywo takie jak gala rozdania Oscarów czy specjalne odcinki programów komediowych. Tu również znajdziemy ciekawe i zróżnicowane nominacje.

Laureaci nagród DGA za reklamy i programy dla dzieci

Oprócz filmów i programów telewizyjnych dla dorosłych, Gildia Reżyserów Amerykańskich honoruje również twórców reklam oraz programów skierowanych do młodszej widowni.

W kategorii najlepszy reżyser reklam nominowani zostali m.in. twórcy przebojowych i kreatywnych reklam takich marek jak Apple, Levi’s czy Snapchat. Reklamy, które potrafią bawić i angażować widza, wymagają nie lada pomysłowości i umiejętności.

Z kolei w konkursie programów dla dzieci i młodzieży nominacje otrzymali twórcy popularnych i lubianych przez młodych seriali takich jak „Goosebumps”, „American Born Chinese” czy „Percy Jackson”. Pokazują oni, że dobrej rozrywki poszukują także najmłodsi widzowie.

Nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich obejmują zatem szerokie spektrum produkcji telewizyjnych i filmowych. Dzięki temu doceniani są zarówno uznani twórcy ambitnych filmów fabularnych, jak i debiutanci oraz autorzy programów i reklam kierowanych do masowego widza.

Podsumowanie

Coroczne nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich, czyli DGA Awards, to jedne z najważniejszych film awards dla twórców. Gala DGA przynosi awards winners wśród reżyserów filmowych, seriali, a także reklam i programów dla dzieci. Zwycięzcy film directors awards od Gildii Reżyserów bardzo często triumfują także w oscarowym wyścigu. W tym artykule na żywo śledziliśmy rozdanie nagród DGA i prezentowaliśmy awards live updates.

Tegoroczni laureaci DGA Awards pokazali, że directors guild awards doceniają zarówno uznanych reżyserów jak i młodych debiutantów. Nagrody trafiły do twórców filmów fabularnych, seriali, programów telewizyjnych oraz reklam. Zapraszamy do lektury szczegółowych informacji o zwycięzcach nagród Gildii Reżyserów Amerykańskich.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
  5. Jak oceniamy nowy film wojenny Siła Ducha z 2023 roku?
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.