Filmy

Recenzja Barbie, jak wypada nowy film z 2023 roku?

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska05.10.20238 min.
Recenzja Barbie, jak wypada nowy film z 2023 roku?

Nowy film o przygodach kultowej lalki Barbie wzbudził ogromne zainteresowanie jeszcze przed premierą. W rolach głównych obsadzono gwiazdy Hollywood - Margot Robbie i Ryana Goslinga. Ten ruch spotkał się z aprobatą fanów, ale także z pewnymi kontrowersjami. Barbie to marka, która towarzyszyła wielu pokoleniom dziewczynek na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wierni fani z niecierpliwością wyczekiwali na filmową odsłonę jej przygód. Jak wypada nowa produkcja? Czy spełnia oczekiwania widzów? Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym elementom filmu.

Fabuła i bohaterowie nowego filmu Barbie

Główna bohaterka - Barbie

Tytułowa bohaterka to oczywiście piękna, optymistyczna i pełna energii lalka Barbie. W tej roli zobaczymy utalentowaną Margot Robbie. Aktorka doskonale wciela się w tę kultową postać - emanuje radością życia i optymizmem. Jej Barbie jest silną, niezależną i pewną siebie kobietą, która ma odwagę realizować swoje marzenia. Robbie znakomicie oddaje charakter tej niezwykłej bohaterki.

Partner Barbie - Ken

U boku Barbie pojawia się jej wierne wsparcie, a zarazem miłość jej życia - przystojny Ken. W tej roli obsadzono charyzmatycznego Ryana Goslinga, który wnosi do roli dużo uroku i poczucia humoru. Gosling i Robbie tworzą świetny ekranowy duet i doskonale ze sobą współgrają. Ken okazuje się wiernym i oddanym partnerem, który wspiera Barbie w dążeniu do spełnienia marzeń.

Antagoniści i przyjaciele Barbie

Oprócz głównych bohaterów, w filmie pokaźną rolę odgrywa galeria barwnych postaci drugoplanowych. Są wśród nich zarówno sojusznicy i przyjaciele Barbie, jak i antagoniści, którzy stają jej na drodze do sukcesu. Wszyscy wnoszą do historii specyficzny humor i osobowość. Świetnie napisane dialogi i relacje między bohaterami sprawiają, że film tętni życiem.

Opinie o grze aktorskiej i castingu

Margot Robbie jako Barbie

Jak już wspomniano, Margot Robbie idealnie wpasowuje się w rolę tytułowej bohaterki. Aktorka znana z takich produkcji jak "Wolf of Wall Street", "Suicide Squad" czy "Once Upon a Time in Hollywood", tym razem pokazuje zupełnie nowe oblicze. Jej kreacja Barbie jest pełna energii, ciepła i optymizmu. Robbie doskonale oddaje ducha tej niezwykłej postaci, trafiając zarówno w lżejsze, jak i głębsze tony.

Ryan Gosling jako Ken

Obsadzenie uznanego aktora dramatycznego Ryana Goslinga ("La La Land", "First Man") w roli kultowego partnera Barbie początkowo wzbudzało kontrowersje. Jednak Gosling udowadnia, że doskonale odnajduje się w komediowym emploi. Jego Ken emanuje poczuciem humoru, ale też głębokim uczuciem do ukochanej. Aktor wnosi do roli lekkość i ciepło - jego duety z Robbie należą do najlepszych momentów filmu.

Obsada drugoplanowa

Film "Barbie" może pochwalić się nie tylko gwiazdorską obsadą główną, ale również świetnym castingiem aktorów drugoplanowych. W roli prześmiewczej projektantki mody występuje utalentowana Issa Rae, znana m.in. z serialu "Niepewna". Z kolei jako ambitna tancerka pojawia się Hari Nef. Wśród antagonistów Barbie zobaczymy m.in. znakomitą Kate McKinnon. Cała obsada doskonale uzupełnia się i współgra ze sobą.


Czytaj więcej: "Forrest Gump" - ciepła opowieść z Tomem Hanksem

Muzyka, taniec i stroje w filmie

Piosenki i choreografie

Muzyka odgrywa kluczową rolę w tym dynamicznym i pełnym energii filmie. Uszy widzów rozpieszczają catchy popowe kawałki oraz chwytliwe teksty piosenek. Nie zabrakło efektownych tanecznych numerów z udziałem utalentowanej obsady. Szczególnie porywający jest finałowy taneczny popis głównej bohaterki. Choreografie są dopracowane w najmniejszym szczególe i robią niesamowite wrażenie na ekranie.

Kostiumy postaci

Ogromną rolę w filmie odgrywa stylistyka i kostiumy bohaterów. Kultowa lalka słynie przecież ze swego niezwykłego stylu i szykownych strojów. Kostiumografka filmu wykonała kawał świetnej pracy, kreując dla bohaterów szereg kolorowych, bajkowych kreacji. Stroje doskonale oddają charakter każdej postaci i są prawdziwą ucztą dla oka.

Kolorowa stylistyka filmu

Cała stylistyka i scenografia produkcji utrzymana jest w jaskrawych, wręcz bajkowych barwach. Mamy więc różowe rezydencje, błękitne morze, żółte plaże i całą feerię kolorów. Ta wyrazista kolorystyka doskonale koresponduje z optymistycznym i radosnym duchem filmu. Jest to z pewnością jeden z najbardziej kolorowych i stylowych filmów ostatnich lat.

Humor i przesłanie nowej Barbie

Recenzja Barbie, jak wypada nowy film z 2023 roku?

Zabawne dialogi i gagи

Film obfituje w znakomicie napisane, błyskotliwe dialogi, które bawią widza od pierwszej do ostatniej minuty. Sympatyczni bohaterowie ciągle pakują się w zabawne sytuacje i wplątują w zaskakujące gagи. Ich interakcje iskrzą humorem i lekkością. Twórcy umiejętnie balansują komedię z elementami bardziej wzruszającymi.

Feministyczne przesłanie

Choć przede wszystkim jest to zabawna familijna komedia, film niesie ze sobą także głębsze przesłanie. Pokazuje silną, niezależną bohaterkę, która wbrew stereotypom dąży do spełnienia swoich marzeń i aspiracji. Jest to zdecydowanie feministyczny obraz, propagujący girl power i równość płci. Barbie jest tu wyzwoloną, nowoczesną kobietą, z którą mogą utożsamiać się widzki w każdym wieku.

Uniwersalne wartości propagowane w filmie

Oprócz wątków feministycznych, film promuje także inne uniwersalne wartości - przede wszystkim pogoń za marzeniami, wierność samemu sobie i siłę przyjaźni. Pokazuje, że należy czerpać radość z życia i nie poddawać się, nawet gdy na drodze stają przeszkody. Optymizm i wiara we własne możliwości to klucz do sukcesu - zdaje się mówić ta produkcja.

Opinie widzów i recenzentów

Entuzjastyczne recenzje

Film zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje od większości krytyków. Chwalą oni świetną, pełną energii grę aktorów, chwytliwe piosenki i taneczne sceny oraz kolorową, bajkową stylistykę. Krytycy doceniają też promowane w filmie wartości - girl power i pogoń za marzeniami. Wielu uważa, że to jedna z najlepszych familijnych komedii ostatnich lat, która doskonale bawi i wzrusza.

Negatywne recenzje

Nie brakuje jednak także głosów krytycznych. Część recenzentów ocenia fabułę jako zbyt przewidywalną i schematyczną. Zarzucają też nadmierną infantylność i powierzchowność produkcji. Negatywne recenzje skupiają się głównie na niewykorzystanym potencjale tkwiącym w marce Barbie i niewystarczająco ciekawej historii.

Kontrowersje wokół filmu

Nie brakowało też kontrowersji jeszcze przed premierą filmu. Część komentatorów zarzucało produkcji zbyt nachalne wciskanie feministycznego przesłania kosztem dobrej fabuły. Pojawiły się też głosy krytyki wobec obsadzenia Ryana Goslinga w roli Kena. Jednak ostatecznie film udowodnił, że potrafi zręcznie łączyć rozrywkę z treściami uniwersalnymi.

Podsumowanie i ocena filmu Barbie

Mocne strony produkcji

Reasumując, nowy film o Barbie ma wiele mocnych stron. Przede wszystkim świetne aktorstwo i chemia między głównymi bohaterami. Chwytliwe piosenki, barwne stroje i wystawna scenografia. Mnóstwo humoru i zaskakujących zwrotów akcji. A także pozytywne przesłanie, z którym utożsamiać może się wielu widzów. To zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji familijnych ostatnich miesięcy.

Słabsze elementy filmu

Oczywiście, jak w przypadku większości komedii, fabuła nie należy do najmocniejszych punktów i jest dosyć schematyczna. Niektóre wątki poboczne wydają się zbyt przerysowane i kiczowate. Z pewnością jednak zalety filmu zdecydowanie przeważają nad wadami.

Czy warto obejrzeć nową Barbie?

Podsumowując - zdecydowanie tak! To świetna rozrywka dla całej rodziny, która z pewnością zapewni 90 minut dobrej zabawy. Dopracowane aktorstwo, chwytliwe piosenki i kolorowa oprawa wizualna sprawiają, że seans mija błyskawicznie. Do tego pozytywne przesłanie, z którym utożsamić się może wielu widzów. Gorąco polecam ten film wszystkim sympatykom Barbie i komedii familijnych.

Podsumowanie

Nowy film o Barbie to zdecydowanie jedna z najciekawszych tegorocznych premier filmowych. Produkcja zebrała bardzo pozytywne recenzje i podbiła serca widzów na całym świecie. Świetny casting, barwna scenografia i chwytliwe piosenki to niewątpliwe atuty tej zabawnej familijnej komedii. Film promuje też bardzo pozytywne wartości, takie jak pogoń za marzeniami, girl power i wiara we własne możliwości. Gorąco polecam obejrzenie tej produkcji - zarówno fanom Barbie, jak i wszystkim, którzy lubią dobre kino rozrywkowe z przesłaniem.

Najczęstsze pytania

Głównymi bohaterami są Margot Robbie jako Barbie i Ryan Gosling jako Ken.

To komedia familijna, więc nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych widzów.

Film trafił do kin na całym świecie. W Polsce premiera odbyła się 5 października 2023 roku.

Czas trwania filmu to około 90 minut.

Zdecydowanie tak! To świetna, pełna energii komedia z chwytliwymi piosenkami i pozytywnym przesłaniem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Rola meta tagów w budowaniu silnej strategii SEO
  5. Mów Mi Chihiro - recenzja nowego dramatu z 2023 roku
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły