News

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli, Norman Reedus w psychologicznej dramie The Housewife

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński17.02.20245 min.
Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli, Norman Reedus w psychologicznej dramie The Housewife

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli i Norman Reedus wystąpią w psychologicznym dramacie The Housewife, który będzie reżyserskim debiutem Bena Shiriniana. Film oparty jest na prawdziwej historii z 1964 roku, w której młody dziennikarz New York Timesa ściga potencjalnego oficera nazistowskiego ukrywającego się w Queens. Gdy zaprzyjaźnia się z wdzięczną żoną podejrzanego granym przez Watts, jego śledztwo idzie nie po myśli. Watts niedawno skończyła zdjęcia do Emmanuelle Audrey Diwan, a Reedus jest najbardziej znany z roli Daryla Dixona w Świętym kościele.

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli i Norman Reedus w psychologicznym dramacie The Housewife

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli i Norman Reedus wystąpią w psychologicznym dramacie The Housewife, który będzie reżyserskim debiutem Bena Shiriniana. Film oparty jest na prawdziwej historii z 1964 roku, opowiadającej o młodym dziennikarzu New York Timesa ścigającym potencjalnego oficera nazistowskiego ukrywającego się w Queens.

Kiedy dziennikarz zaprzyjaźnia się z wdzięczną żoną podejrzanego graną przez Watts, jego śledztwo zaczyna iść nie po myśli. Watts niedawno skończyła zdjęcia do filmu Emmanuelle Audrey Diwan i gra postać Babe Paley w serialu Feud Ryana Murphy'ego. Reedus jest najbardziej znany z roli Daryla Dixona w Świętym kościele.

Młody dziennikarz tropi ukrywającego się nazistę

Bohaterem filmu jest młody dziennikarz New York Timesa, który postanawia rozwikłać zagadkę domniemanego oficera nazistowskiego ukrywającego się w Queens pod przykrywką zwykłego obywatela. Rozpoczyna śledztwo, by zebrać na niego obciążające dowody.

W trakcie dochodzenia zaprzyjaźnia się jednak z wdzięczną żoną podejrzanego, graną przez Naomi Watts. Jego obiektywizm zaczyna się załamywać, kiedy coraz bardziej angażuje się emocjonalnie w tę relację. W końcu musi zdecydować, czy postawić wymiar sprawiedliwości ponad osobiste uczucia.

Kariera aktorów gwiazdorskiej obsady

W filmie wystąpią znakomici aktorzy z pierwszej ligi Hollywood. Naomi Watts słynie z ról w takich produkcjach jak Ptaki, Birdman czy Strangerland. Ostatnio skończyła zdjęcia do Emmanuelle Audrey Diwan. Michael Imperioli przeszedł do historii kina dzięki roli Christophera Moltisantiego w serialu Rodzina Soprano.

Tye Sheridan robi zawrotną karierę odkąd jako nastolatek zagrał w Drzewie życia Terrence'a Malicka. Ostatnio wystąpił u boku Bena Afflecka w dramacie George'a Clooneya Bar oszustów. Natomiast Norman Reedus to przede wszystkim kultowa postać Daryla z Świętego kościoła.

Produkcja filmu rozpocznie się latem 2024 roku

Zdjęcia do filmu The Housewife mają rozpocząć się w czerwcu 2024 roku. Film będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej w 2025 roku. Psychologiczny dramat zapowiada się jako mocna opowieść z mocną obsadą i intrygującą fabułą.

Nie możemy się doczekać, by zobaczyć Naomi Watts w mocnej i wymagającej roli żony nazisty - powiedział reżyser filmu Ben Shirinian.

Producentami filmu są Robbie Brenner, Kevin McKeon i Lee Broda. Za scenariusz odpowiada Alyssa Hill. Film powstaje we współpracy z Neon International, które będzie szukać zagranicznych dystrybutorów podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Sukcesy aktorów na festiwalach filmowych

Aktorzy występujący w The Housewife mają na koncie role w filmach nagradzanych na najważniejszych festiwalach. Naomi Watts została dwukrotnie nominowana do Oscara za role w filmach Wszystko za życie i 21 gramów. Tye Sheridan zagrał główną rolę w filmie Joe, który zdobył Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych w Wenecji.

Aktor Najważniejsze role
Naomi Watts Ptaki, Wszystko za życie, 21 gramów
Tye Sheridan Drzewo życia, Joe, Bar oszustów

Z pewnością The Housewife ma szansę dołączyć do tego zacnego grona, jeśli tylko scenariusz i reżyseria staną na wysokości zadania. Z tak świetną obsadą aktorską widzowie mają prawo spodziewać się kina na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej: Christian Oliver umiera w katastrofie samolotu. Wszystko na temat śmierci gwiazdy „Speed Racer” i „Szkoły Gry”

Psychologiczny dramat na podstawie prawdziwych wydarzeń

Film The Housewife oparty jest na prawdziwej historii z 1964 roku opublikowanej na łamach New York Timesa. Opisuje ona próbę zdemaskowania domniemanego zbrodniarza nazistowskiego ukrywającego się w Stanach Zjednoczonych pod przykrywką szanowanego obywatela.

Dziennikarz prowadzący śledztwo zaprzyjaźnia się z żoną podejrzanego, nie wiedząc czy ona sama jest świadoma przeszłości męża. Im bardziej angażuje się emotonalnie, tym trudniej zachować obiektywność. Ostatecznie musi sam zdecydować, co jest ważniejsze - prawda czy uczucia.

Podsumowanie

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli, Norman Reedus w psychologicznej dramie The Housewife

Naomi Watts, Tye Sheridan, Michael Imperioli i Norman Reedus zagrają w psychologicznym dramacie The Housewife, opartym na prawdziwych wydarzeniach z 1964 roku. Film opowie historię młodego dziennikarza z New York Timesa próbującego rozwikłać zagadkę domniemanego nazistowskiego zbrodniarza ukrywającego się w Queens.

Bohater nawiązuje relację z wdzięczną żoną podejrzanego, graną przez Naomi Watts. Im bardziej się zaprzyjaźniają, tym trudniej mu zachować obiektywizm w śledztwie. Ostatecznie dziennikarz będzie musiał sam zadecydować, co jest dla niego ważniejsze - wymiar sprawiedliwości, czy uczucia do kobiety.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ving Rhames w filmie bokserskim Uppercut? Polska premiera już niedługo
  3. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Sprawdź repertuar Multikina w Zabrzu - aktualne seanse
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Forum o OPS - miejsce dyskusji dla pracowników socjalnych
NewsForum o OPS - miejsce dyskusji dla pracowników socjalnych

Forum o OPS to miejsce, gdzie pracownicy socjalni mogą wymieniać pomysły, doświadczenia i dzielić się wiedzą w bezpiecznej, moderowanej przestrzeni. Odkryj korzyści aktywnego uczestnictwa w dyskusjach, dostęp do ekspertów oraz możliwość rozwijania umiejętności zawodowych.