News

Dom Poranny Sundance’a dedykowany AANHPI z hołdem dla lidera sprawiedliwości społecznej Michaela Latta (exkluzywny)

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski17.01.20245 min.
Dom Poranny Sundance’a dedykowany AANHPI z hołdem dla lidera sprawiedliwości społecznej Michaela Latta (exkluzywny)

Dom Poranny Sundance’a zadedykowany azjatyckim Amerykanom, rdzennym Hawajczykom i mieszkańcom wysp Pacyfiku rozpocznie się hołdem dla założyciela Lead with Love, Michaela Latta. W przestrzeni spotkań azjatyckich twórców nie zabraknie wsparcia fundacji Gold House i rozmów z gwiazdami festiwalu. Przygotowano też specjalne stypendia dla utalentowanych filmowców. To będzie wyjątkowe otwarcie tegorocznej edycji największego festiwalu filmowego w USA.

Hołd dla założyciela Lead with Love podczas otwarcia Sunrise House

Tegoroczna edycja Sundance Film Festival rozpocznie się od wzruszającego hołdu dla Michaela Latta, założyciela organizacji Lead with Love. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia w Sunrise House - oficjalnej przestrzeni dla azjatyckich Amerykanów, Hawajczyków i mieszkańców wysp Pacyfiku.

Michael Latt, syn założycielki Instytutu Sundance Michelle Satter, zginął tragicznie w listopadzie 2022 roku. Był znanym działaczem na rzecz sprawiedliwości społecznej i CEO organizacji Lead with Love.

Uroczystość poświęcona jego pamięci odbędzie się w restauracji Riverhorse on Main Street. To właśnie tam azjatyccy artyści będą mieli swoją przestrzeń do budowania relacji i dzielenia się swoimi historiami.

Wsparcie dla azjatyckich twórców na Sundance dzięki Sunrise Collective

Otwarcie Sunrise House to zasługa kolektywu Sunrise Collective, w skład którego wchodzą m.in. fundacja Gold House i Azjatycka Fundacja Amerykańska. Celem tych organizacji jest wspieranie azjatyckich filmowców i zapewnienie im bezpiecznej przestrzeni podczas festiwalu.

Jak podkreśla CEO Azjatyckiej Fundacji Amerykańskiej Norman Chen, tworząc miejsca dla artystów azjatyckiego pochodzenia, buduje się kanały do opowiadania ich historii. W tym roku fundacja ściśle współpracuje z uznanymi reżyserkami Tanyą Selvaratnam i Shruti Ganguly.

Nowy program stypendialny

Na początku stycznia Gold House uruchomiło program stypendialny Sundance | One House Filmmakers Fund, który ma wspierać początkujących filmowców azjatyckiego pochodzenia. Podobną inicjatywą jest stypendium Sundance | TAAF Fellowship & Collab Scholarship.

Czytaj więcej: Oprah Winfrey o zaskakującej cameo w 'The Color Purple': Wspaniałe niespodzianki

Wielokulturowa kolacja z udziałem gwiazd

W piątkowy wieczór Sunrise Collective zorganizuje wielokulturową kolację z udziałem Chrissy Teigen, szefa kuchni Davida Changa i komika Joela Kima Boostera. To wydarzenie pokaże, jak poprzez sztukę można łączyć ludzi różnego pochodzenia i budować relacje pomimo dzielących ich różnic.

Jak mówi Bing Chen z Gold House, historie opowiadane przez twórców azjatyckich stają się pomostem łączącym ich ze społecznościami innych kultur. Zbliżają ludzi i torują drogę do współpracy. Dlatego azjatyccy artyści zapraszają do swojej przestrzeni przedstawicieli innych środowisk - rdzennych Amerykanów, Latynosów, przedstawicieli kultury afrykańskiej.

Festiwalowe imprezy w Sunrise House z udziałem gwiazd

Dom Poranny Sundance’a dedykowany AANHPI z hołdem dla lidera sprawiedliwości społecznej Michaela Latta (exkluzywny)

W Sunrise House nie zabraknie okazji do rozmów z gwiazdami festiwalu. Już 20 stycznia odbędą się pokazy i dyskusje z udziałem aktorek Lucy Liu i Stevena Yeuna. Poruszane tematy będą dotyczyć m.in. zaangażowania artystów w działalność społeczną oraz opowiadania historii imigrantów.

Tego samego dnia odbędzie się impreza "Snowed In at Sunrise", na której będzie okazja do zabawy oraz nawiązania nowych znajomości w gronie utalentowanych filmowców. Organizatorzy mają nadzieję, że potrwa ona do białego rana i stanie się coroczną tradycją.

Nasze wydarzenia zostały starannie dobrane tak, by zainspirować do kreatywnych działań i owocnych dyskusji w coraz bardziej wielokulturowym gronie uczestników festiwalu.

Podsumowuje Daniel Dae Kim, jeden z założycieli Sunrise Collective.

Powrót South Asian Lodge i Indigenous House

Oprócz Sunrise House, w pierwszy weekend Sundance powrócą także inne przestrzenie dedykowane mniejszościom etnicznym. W programie znalazły się wydarzenia organizowane przez South Asian Lodge i Indigenous House.

South Asian Lodge Przestrzeń dla twórców z Azji Południowej
Indigenous House Miejsce spotkań rdzennych artystów amerykańskich

Pokazuje to, że Sundance Film Festival staje się coraz bardziej otwarty na głosy mniejszości i pragnie tworzyć przestrzenie, w których wszyscy artyści będą mogli dzielić się swoją twórczością.

Podsumowanie

Przeczytałem interesujący artykuł na temat tegorocznej edycji Sundance Film Festival. Dowiedziałem się, że wydarzenie rozpocznie się od wzruszającego hołdu dla Michaela Latta, działacza społecznego, który zginął w zeszłym roku. Uroczystość odbędzie się w specjalnie przygotowanej przestrzeni Sunrise House, będącej azylem dla azjatyckich filmowców.

Z artykułu wynika, że azjatyccy twórcy będą mogli liczyć na szerokie wsparcie organizacji takich jak Gold House czy Azjatycka Fundacja Amerykańska. Powstały nowe programy stypendialne, a podczas festiwalu odbędą się spotkania z gwiazdami kina. Wydarzeniem integracyjnym będzie wielokulturowa kolacja z udziałem Chrissy Teigen i Joela Kima Boostera.

Z opisu wynika, że Sundance staje się coraz bardziej otwarty na azjatyckich filmowców. Powstają dedykowane im przestrzenie i wydarzenia, dzięki którym mogą dzielić się swoimi historiami. Obok Sunrise House działać będą też South Asian Lodge i Indigenous House, skupiające inne mniejszości.

Artykuł pokazuje, jak ważna jest integracja środowisk filmowych i umożliwienie twórcom reprezentującym mniejszości etniczne dzielenia się ich historiami. Festiwal Sundance wydaje się dobrze realizować te cele.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.