News

Jim Jarmusch zaskakuje! Kto wystąpił w jego nowym tajemniczym filmie?

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska28 maja 20243 min
Jim Jarmusch zaskakuje! Kto wystąpił w jego nowym tajemniczym filmie?

Jim Jarmusch, uznany reżyser filmowy, znów zaskoczy swoich fanów nową produkcją. Nie ma jeszcze wielu szczegółów na temat jego najnowszego dzieła, ale ujawniono już gwiazdorską obsadę, w skład której wchodzą takie gwiazdy jak Cate Blanchett, Adam Driver, Vicky Krieps, Mayim Bialik i Tom Waits. Zdjęcia do filmu kręcono w różnych lokalizacjach na całym świecie, a premiera jest planowana jeszcze w tym roku.

Gwiazdorska obsada nowego filmu Jima Jarmuscha

Jim Jarmusch, ceniony niezależny reżyser filmowy, ponownie łączy siły z wielką gwiazdą kina Cate Blanchett. Tym razem do obsady jego nowego dzieła dołączyli również Adam Driver, znany z ról w takich filmach jak "Gwiezdne wojny" oraz Vicky Krieps, która zachwyciła świat swoją kreacją w "Tej wspaniałej rzeczy u Terwinga".

Oprócz wyżej wymienionych aktorów, w tajemniczym projekcie wystąpią również Mayim Bialik, popularna aktorka znana z serialu "Teoria wielkiego podrywu" oraz ikona muzyki Tom Waits. Tak gwiazdorska obsada z pewnością wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów niezależnych filmów.

Sam Jarmusch znany jest z niezwykle interesujących, autorskich produkcji, które zdobywają uznanie na całym świecie. Nic dziwnego, że jego nowy film już na tym etapie wywołuje tak duże emocje wśród miłośników kina.

Intrygujący tytuł i fabuła filmu

Film nosi intrygujący tytuł "Father Mother Sister Brother" (pol. "Ojciec, Matka, Siostra, Brat"). Z oficjalnego opisu fabuły wiemy, że będzie to swego rodzaju tryptyk, składający się z trzech odrębnych historii, których wspólnym motywem będą relacje między dorosłymi dziećmi, ich nieco zdystansowanymi rodzicami oraz rodzeństwem.

Każda z trzech części rozgrywać się będzie we współczesnych czasach, ale w innym kraju. "Ojciec" osadzony zostanie na północno-wschodnich terenach USA, "Matka" w Dublinie w Irlandii, a "Siostra Brat" w Paryżu we Francji.

Jak zapowiada sam reżyser, będzie to seria studiów postaci, spokojnych, obserwacyjnych i bezstronnych. Choć określa swój film jako komedię, nie zabraknie w nim też melancholijnych wątków.

  • Część 1: "Ojciec" (Północno-wschodnie USA)
  • Część 2: "Matka" (Dublin, Irlandia)
  • Część 3: "Siostra Brat" (Paryż, Francja)

Czytaj więcej: Q&A z reżyserką filmu Rojek Zaynê Akyol na temat brainwashingu

Międzynarodowa produkcja z premierą w tym roku

Zdjęcie Jim Jarmusch zaskakuje! Kto wystąpił w jego nowym tajemniczym filmie?

Film Jima Jarmuscha to prawdziwa międzynarodowa produkcja. Zdjęcia kręcono nie tylko w różnych stanach USA, ale także w Dublinie w Irlandii oraz Paryżu we Francji. Wśród producentów znajdują się zarówno amerykańskie, jak i europejskie firmy filmowe.

Oprócz samego Jarmuscha, w rolę producentów wcielili się Charles Gillibert, Joshua Astrachan, Carter Logan i Attila Yücer. Produkcją zajęły się takie podmioty jak Saint Laurent by Anthony Vaccarello, MUBI i The Apartment (należąca do Fremantle).

Premiera nowego filmu zapowiedziana jest jeszcze na ten rok. Z pewnością będzie to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń filmowych 2024 roku dla fanów kina niezależnego.

Tak wybitna obsada, znamienity reżyser oraz międzynarodowy zasięg tej produkcji każą z niecierpliwością oczekiwać na więcej szczegółów i ostateczną datę premiery.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ta tajemnicza organizacja Disneya doczeka się filmowej adaptacji
  3. Najlepsze filmy na Netflix - TOP 20 godnych uwagi
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Multikino Słupsk - pełne informacje i aktualny repertuar
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.