Filmy

Strażnicy Galaktyki 3 2023 - Ostatnia przygoda Strażników

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński04.09.20237 min.
Strażnicy Galaktyki 3 2023 - Ostatnia przygoda Strażników

Fani kinowego uniwersum Marvela z niecierpliwością wyczekują premiery trzeciej części przygód Strażników Galaktyki. Poprzednie dwie odsłony zebrały bardzo pozytywne recenzje i zarobiły ponad miliard dolarów przy budżetach nieprzekraczających 200 milionów. Strażnicy stali się jedną z najpopularniejszych franczyz MCU. Trzecia część ma szansę przebić swoich poprzedników pod względem akcji, humoru i widowiskowości. Co tym razem szykuje dla widzów James Gunn?

Fabuła Strażników Galaktyki 3

Fabuła filmu jest owiana ścisłą tajemnicą. Wiadomo tylko, że będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z końcówki Strażników Galaktyki 2, kiedy to zespół bohaterów został złożony z zupełnie nowych członków. Peter Quill, Gamora, Drax, Mantis i mały Groot wyruszą w kosmos, by stawić czoła nowemu wrogowi. Kto nim będzie? Tego na razie nie ujawniono. Pojawiły się plotki o Adamie Warlocku i Magusie, ale są to tylko spekulacje fanów. Na pewno jednak ekipa Strażników zmierzy się z potężnym przeciwnikiem, który zagrozi całej galaktyce.

Główni bohaterowie w Strażnikach Galaktyki 3

Peter Quill / Star-Lord

Peter Quill, znany również jako Star-Lord, jest niekwestionowanym liderem Strażników Galaktyki. W tej części znów wcieli się w niego Chris Pratt. Quill będzie musiał zmierzyć się ze śmiercią ukochanej Gamory i próbować odbudować relacje z resztą drużyny po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej części. Czy poradzi sobie z nowym zagrożeniem czyhającym na Strażników?

Gamora

Gamora, grana przez Zoe Saldanę, poświęciła się dla dobra drużyny w finałowej walce Strażników Galaktyki 2. Jednak okazało się, że jej śmierć nie jest ostateczna. W jaki sposób powróci i jak wpłynie to na jej relacje z resztą ekipy - tego na razie nie wiadomo. Na pewno jednak odegra kluczową rolę w pokonaniu nowego wroga.

Drax Niszczyciel

Drax, granego przez Dave'a Bautistę, charakteryzuje niezwykła siła i zamiłowanie do przemocy. Jednak pod maską twardziela kryje się wrażliwe serce. Drax będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami, aby pomóc przyjaciołom pokonać złoczyńcę zagrażającego galaktyce.

Nowi bohaterowie dołączają do drużyny

Adam Warlock

Adam Warlock, którego ma zagrać Will Poulter, po raz pierwszy pojawił się w scenie po napisach Strażników Galaktyki 2. Jest on genetycznie stworzonym przez Złotego Arcymistrza istotą o potężnych mocach. Niestety, Adam ma ciemną stronę - egoistyczne i okrutne alter-ego Magusa. Czy Warlock opanuje mroczną naturę i pomoże Strażnikom, czy stanie się ich wrogiem?

Nova

Nova to kolejny kosmiczny heros, który ma dołączyć do ekipy. W komiksach była to młoda kobieta o imieniu Sam Alexander, obdarzona mocami Nova Corps. W filmie najprawdopodobniej tę rolę przejmie męski bohater Richard Rider. Nova dysponuje nadludzką siłą, szybkością i wytrzymałością. Jego obecność z pewnością wzmocni szeregi Strażników.

Moondragon

Moondragon, córka Draxa z komiksów, również ma pojawić się w filmie. W tej roli zobaczymy prawdopodobnie Angelinę Jolie. Moondragon jest telepatką o ogromnej mocy umysłu. Potrafi kontrolować cudze myśli i uczucia. Jej zdolności z pewnością pomogą w walce z nowym wrogiem Strażników.

Przeciwnicy Strażników Galaktyki

Strażnicy Galaktyki 3 2023 - Ostatnia przygoda Strażników

High Evolutionary

Jako głównego antagonistę Strażników Galaktyki 3 wymienia się High Evolutionary'ego. Jest to genialny genetyk, który dąży do stworzenia doskonałych istot poprzez eksperymenty i modyfikacje genetyczne. Ma on obsesję na punkcie ewolucji i postępu. Być może zmierzy się ze Strażnikami, gdy ci staną na drodze realizacji jego chorobliwych planów.

Magus

Innym prawdopodobnym wrogiem jest Magus - złowroga personifikacja ciemnej strony Adama Warlocka. Magus dysponuje niemal boską mocą, wiedzą i intelektem. Jest utożsamieniem samego zła. Być może przejmie kontrolę nad Adamem i zmusi Strażników do walki z ich nowym towarzyszem.

Kolekcjoner

Kolekcjoner, wrogi Strażników z pierwszej części, również wymieniany jest jako potencjalny antagonista. Być może zdołał przetrwać pojedynek ze Strażnikami i knuje zemstę, budując nową armię i sojusze. Jego obsesja na punkcie zbierania unikalnych istot na pewno jeszcze się nasili. Czy Strażnicy dadzą radę powstrzymać go tym razem?

Reżyser i obsada Strażników Galaktyki 3

Reżyser James Gunn

Za kamerą trzeciej części Strażników ponownie stanie James Gunn, który z powodzeniem reżyserował poprzednie odsłony. Gunn ma ogromne doświadczenie w realizacji filmów superbohaterskich i science-fiction. Dzięki niemu Strażnicy Galaktyki zyskali charakterystyczny, lekki i humorystyczny styl. Fani z pewnością liczą, że Gunn odda im trzecią część na tym samym, wysokim poziomie.

Główni aktorzy

W rolach głównych bohaterów ponownie zobaczymy Chisa Pratta (Peter Quill), Zoe Saldanę (Gamora), Dave'a Bautistę (Drax), Vin Diesela (Groot, głos) i Pom Klementieff (Mantis). Aktorzy ci już udowodnili, że idealnie czują swoje postacie i ich dynamikę. Ich powrót to dobra wróżba dla filmu.

Nowi aktorzy w filmie

Wśród nowych twarzy pojawią się między innymi: Will Poulter jako Adam Warlock, wymieniana Angelina Jolie jako Moondragon oraz nieznany jeszcze aktor w roli Nova. Równie interesująco prezentuje się obsada drugoplanowa. Pojawią się między innymi Karen Gillan jako Nebula oraz Sean Gunn jako Kraglin.

Data premiery i oczekiwania widzów

Premiera w maju 2023

Strażnicy Galaktyki 3 mają trafić do kin 5 maja 2023 roku. Wytwórnia Marvel zdecydowała się na termin majowy, kiedy zwykle odbywają się najważniejsze premiery. Strażnicy dostali bardzo lukratywny slot, co pokazuje wiarę producentów w potencjał filmu. Maj to również początek sezonu wakacyjnego, kiedy chętniej chodzi się do kina.

Oczekiwania fanów MCU

Fani MCU mają ogromne oczekiwania wobec Strażników Galaktyki 3. Liczą na jeszcze większą dawkę humoru, efektowne sceny akcji i wciągającą historię na miarę poprzednich części. Chcą zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w nowych, jeszcze bardziej ekscytujących przygodach. Trzecia odsłona to również okazja do wprowadzenia nowych, ciekawych postaci z komiksów.

Czy to ostatnia część Strażników?

Przyszłość Strażników Galaktyki po trzeciej części stoi pod znakiem zapytania. Kontrakty głównych aktorów dobiegają końca, a James Gunn będzie zajęty innymi projektami. Jednak ogromna popularność Strażników sprawia, że kolejne filmy lub serial nie są wykluczone. Widzowie z pewnością chcieliby zobaczyć więcej przygód ulubionych bohaterów. Czy Strażnicy Galaktyki 3 okażą się ich ostatnią misją?

Podsumowanie

Strażnicy Galaktyki 3 zapowiadają się na jedną z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych 2023 roku. Twórcy mają trudne zadanie, aby sprostać oczekiwaniom fanów i przebić sukces poprzednich części. Jednak znając kunszt Jamesa Gunna i ogromny talent obsady, można spodziewać się kolejnej kinowej ucztę pełnej humoru, emocji i znakomitej rozrywki. Niezależnie od fabuły i nowych postaci, fani MCU po prostu chcą spędzić ponad dwie godziny w towarzystwie ukochanych Strażników Galaktyki. I zapewne właśnie to otrzymają od twórców filmu.

Najczęstsze pytania

Film trafi do kin na całym świecie 5 maja 2023 roku.

Za kamerą ponownie stanie James Gunn, twórca poprzednich części.

W trzeciej części znów zobaczymy Chrisa Pratta, Zoe Saldanę, Dave'a Bautistę, Vin Diesela, Bradleya Coopera, Pom Klementieff i innych.

Do obsady mają dołączyć m.in. Will Poulter jako Adam Warlock, Angelina Jolie jako Moondragon i nieznany aktor w roli Nova.

Przyszłość serii po trzecim filmie jest nieznana. Wiele zależy od decyzji Jamesa Gunna i aktorów. Kolejne części nie są jednak wykluczone.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Rola meta tagów w budowaniu silnej strategii SEO
  5. Mów Mi Chihiro - recenzja nowego dramatu z 2023 roku
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły