News

Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski23 maja 20243 min
Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej

Wyobraź sobie popularnych hollywoodzkich aktorów, takich jak Oscar Isaac i Forest Whitaker, którzy użyczą swoich głosów w nadchodzącym animowanym filmie o tematyce religijnej. Produkcja "The King of Kings" będzie luźną adaptacją mało znanej opowieści Charlesa Dickensa o życiu Jezusa Chrystusa. Scenariusz zaprosi widzów w wielowymiarową przygodę, gdzie fikcyjni bohaterowie wcielą się w postacie biblijne i poznają historię Mesjasza w przystępny i rozrywkowy sposób.

Gwiazdy w obsadzie filmu o Jezusie

Fani animowanych produkcji i wielkich nazwisk aktorskich z pewnością nie mogą przegapić nadchodzącej premiery "The King of Kings". Do obsady tej wyczekiwanej animacji dołączyli bowiem znakomici artyści, którzy użyczą głosów kluczowym postaciom biblijnej opowieści.

Tytułową rolę Jezusa Chrystusa zagra głosem oscarowy aktor Oscar Isaac, znany m.in. z serii "Gwiezdne wojny" oraz filmów "Duna" i "X-Men: Apocalypse". Jego częstym ekranowym partnerem jest zresztą legenda kina, Forest Whitaker, który w tej animacji wcieli się w apostoła Piotra.

Nie można zapominać również o pozostałych znamienitych członkach obsady głosowej. W "The King of Kings" usłyszymy między innymi: zdobywcę Oscara Kennetha Branagha, hollywoodzką gwiazdę Umę Thurman oraz wschodzącą gwiazdę Romana Griffina Davisa, odkrytego w rewelacyjnym "JoJo Rabbit".

Fabuła animacji inspirowana dziełem Dickensa

Twórcy "The King of Kings" sięgnęli po nietypowy materiał źródłowy - mało znaną powieść Charlesa Dickensa zatytułowaną "Życie Pana Naszego". Ta niepozorna książeczka, opublikowana pośmiertnie, opisuje losy Jezusa Chrystusa w sposób przystępny i barwny.

W filmowej adaptacji dwaj fikcyjni bohaterowie - Charles i Walter Dickens (głosy Branagha i Davisa) - wyruszą w wielowymiarową podróż. Starszy z mężczyzn, nawiązując do swojego literackiego dzieła, zabierze młodszego towarzysza w niezwykłą wyprawę śladami Jezusa. Wspólnie poznają Jego losy, wielkie dzieła i trudne doświadczenia.

Nie zabraknie również motywu kota Willi, który jako wierny kompan narratorów przeprowadzi widzów przez tę biblijną opowieść. Twórcy zamierzają przedstawić ewangeliczną historię w sposób łatwy w odbiorze i atrakcyjny wizualnie, szczególnie dla młodszej publiczności.

  • Liczne gwiazdy jak Oscar Isaac, Forest Whitaker i Kenneth Branagh użyczą głosów głównym bohaterom.
  • Scenariusz luźno inspirowany jest mało znanym dziełem Dickensa o życiu Jezusa.
  • Animacja ma w lekki i przystępny sposób opowiedzieć historię Mesjasza.

Czytaj więcej: Ludwig van Beethoven - życie i twórczość genialnego kompozytora

Hollywódzka produkcja z motywami biblijnymi

Zdjęcie Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej

Chociaż fabuła "The King of Kings" będzie odważną interpretacją ewangelicznej opowieści, to stoi za nią uwiarygodniony i wpływowy zespół twórców. Reżyserem jest Seong-ho "Jay" Jang, pionier efektów specjalnych w koreańskiej kinematografii, natomiast producentem - doświadczony Anfernee Kim.

W role dialogistów i castingowych konsultantów wcielili się nagrodzeni filmowcy: Jamie Thomason (zdobywczyni Emmy) oraz Andrew Mann. Oprócz nich w ekipie znajdują się scenarzyści Rob Edwards ("Księżniczka i żaba") oraz Jay Jang, odpowiedzialni za napisanie skryptu.

Dzięki tak uznanemu gromu specjalistów, można spodziewać się wysokiej jakości produkcji. Choć temat jest religijny, to opakowany zostanie w atrakcyjną i nowoczesną formę animacji familijnej. Twórcy liczą, że ich dzieło trafi zarówno do dorosłych, jak i dzieci na całym świecie.

Premiera "The King of Kings" jeszcze przed nami, ale już teraz wytwórnia Mofac Animation poszukuje potencjalnych dystrybutorów dla tej wyczekiwanej animowanej opowieści.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ta tajemnicza organizacja Disneya doczeka się filmowej adaptacji
  3. Najlepsze filmy na Netflix - TOP 20 godnych uwagi
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Multikino Słupsk - pełne informacje i aktualny repertuar
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.