News

Daniel Battsek rezygnuje z roli producenta wykonawczego w Film4

Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska09.01.20245 min.
Daniel Battsek rezygnuje z roli producenta wykonawczego w Film4

Daniel Battsek, producent wykonawczy Film4, ogłosił swoją rezygnację z zajmowanego od 8 lat stanowiska. Zastąpi go Ollie Madden, dyrektor Film4 w ciągu ostatnich 6 lat. Battsek odchodzi po jednym z najlepszych lat dla Film4, które ostatnio wyprodukowało takie hity jak "Poor Things" czy "The Zone of Interest". Szefowa Channel 4, Alex Mahon, pochwaliła Battseka za charyzmatyczne przywództwo i zbudowanie wyjątkowego zespołu. Powelliedziała, że Madden będzie kontynuował strategię Film4, wspierając brytyjskich filmowców.

Daniel Battsek odchodzi z Film4

Daniel Battsek ogłosił, że odchodzi ze stanowiska przewodniczącego Film4 po 8 latach pełnienia tej funkcji. Zastąpi go Ollie Madden, który przez ostatnie 6 lat był dyrektorem Film4.

Battsek odchodzi na fali sukcesów Film4. Do najgłośniejszych produkcji ostatniego roku należą m.in. nagrodzona Złotym Lwem w Wenecji "Poor Things" Yorgosa Lanthimosa z Emmą Stone, dramat wojenny "The Zone of Interest" Jonathana Glazera oraz dokument Steve'a McQueena "Occupied City".

Szefowa Channel 4 Alex Mahon pochwaliła charyzmatyczne przywództwo Battseka i zbudowany przez niego zespół, który pozwolił Film4 konkurować z największymi hollywoodzkimi studiami.

Najlepszy rok w historii Film4

Battsek kończy swoją kadencję po rekordowym pod względem nagród roku dla Film4. Do najgłośniejszych produkcji należą m.in. "Poor Things" Yorgosa Lanthimosa z Emmą Stone, "The Zone of Interest" Jonathana Glazera oraz "Occupied City" Steve'a McQueena.

Film4 zdobyło w ostatnim roku m.in. Złotego Lwa w Wenecji, Grand Prix w Cannes oraz dwa Złote Globy. Pokazuje to, że niezależne brytyjskie studio jest w stanie konkurować z największymi hollywoodzkimi wytwórniami.

Nowym szefem Film4 zostaje Ollie Madden

Na stanowisku przewodniczącego Film4 Daniela Battseka zastąpi Ollie Madden, który od 6 lat pełnił funkcję dyrektora Film4. Alex Mahon z Channel 4 wyraziła zadowolenie z tej decyzji.

Madden będzie kontynuował dotychczasową strategię Film4 polegającą na wspieraniu brytyjskich twórców i podejmowaniu odważnych decyzji artystycznych. Nowy szef studia podkreślił, że priorytetem pozostanie dla niego wspieranie najlepszych brytyjskich filmowców.

Współpraca Battseka i Maddena

Ollie Madden ściśle współpracował z Danielem Battsekiem przez ostatnie 6 lat, kiedy Film4 odnosiło coraz większe sukcesy. Można więc oczekiwać kontynuacji obranej przez Battseka strategii.

Madden z pewnością będzie chciał podtrzymać passę Film4 i utrzymać pozycję studia jako jednego z najbardziej wpływowych producentów niezależnego kina na świecie.

Liczba lat Battseka na stanowisku 8
Liczba lat Maddena jako dyrektor 6
Najgłośniejsze produkcje 2023 "Poor Things", "The Zone of Interest", "Occupied City"

Czytaj więcej: Jury Sundance 2024: Debra Granik i Adrian Tomine wśród sędziów festiwalu filmowego

Battsek buduje zespół i markę Film4

Alex Mahon z Channel 4 podkreśliła, że sukcesy Film4 z ostatnich lat to zasługa przede wszystkim charyzmatycznego przywództwa Daniela Battseka i zbudowanego przez niego zespołu.

Dzięki wizji Battseka Film4 stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, która co roku produkuje kino na najwyższym poziomie. Studio konsekwentnie wspierało najzdolniejszych twórców, dzięki czemu jest obecnie postrzegane jako jeden z najbardziej wpływowych producentów niezależnego kina.

Film4 has punched far above its weight – competing with the biggest international powerhouse studios for awards – and cementing its reputation as one of the most pioneering and influential film companies anywhere in the world

Te słowa Mahon dobrze podsumowują osiągnięcia Battseka, który przez 8 lat swojej prezesury wypromował Film4 do roli jednego z najważniejszych graczy na rynku filmowym.

Kontynuacja strategii Film4

Ollie Madden zadeklarował, że jego priorytetem będzie kontynuowanie strategii obranej przez Battseka - wspieranie brytyjskich twórców i podejmowanie odważnych decyzji artystycznych bez oglądania się na komercyjny potencjał.

Nowy szef Film4 podkreślił, że najważniejsze jest dla niego utrzymanie pozycji studia jako Producenta ambitnych i nagradzanych filmów, które zdobywają uznanie krytyków i widzów na całym świecie.

Podsumowanie

Daniel Battsek rezygnuje z roli producenta wykonawczego w Film4

W artykule przeczytamy o odejściu Daniela Battseka ze stanowiska przewodniczącego Film4, które piastował przez 8 lat. Jego miejsce zajmie Ollie Madden, pełniący funkcję dyrektora Film4 od 6 lat. Battsek odchodzi po rekordowym pod względem zdobytych nagród roku dla Film4. Pod jego przywództwem studio wyprodukowało m.in. laureata Złotego Lwa "Biedne rzeczy" oraz "Strefę zainteresowań" z nagrodą w Cannes.

Alex Mahon, dyrektor Channel 4 będącego właścicielem Film4, bardzo pozytywnie wypowiedziała się o osiągnięciach Battseka, któremu udało się - mimo niezależnego statusu - stawiać Film4 w jednym rzędzie z największymi hollywoodzkimi wytwórniami. Mahon wyraziła przekonanie, że Madden będzie kontynuował strategię Battseka.

Madden faktycznie zapowiedział, że priorytetem pozostanie dla niego wspieranie brytyjskich twórców i podejmowanie artystycznego ryzyka. Można się więc spodziewać, że Film4 nadal będzie produkować ambitne i doceniane na całym świecie filmy, które zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach.

Artykuł podsumowuje osiągnięcia Battseka, który wypromował Film4 do roli ważnego gracza na rynku filmowym i rozpoznawalnej na całym świecie marki kina ambitnego i niezależnego. Ollie Madden stoi przed wyzwaniem utrzymania tej pozycji, ale deklaruje kontynuację strategii swojego poprzednika.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Julita Kalinowska
Julita Kalinowska

Witajcie, kinefili! Jestem zapalona miłośniczka srebrnego ekranu, entuzjastycznie dzieląca się moją filmową obsesją. Rozplątuję intrygi fabularne jak złote nici, ukazując wnikliwe spojrzenie na sztukę kina. Przygoda rozpoczyna się tu, gdzie światła gasną i zaczyna się magia filmowej opowieści. Zapraszam, by razem odkrywać krainy emocji i ekranowych tajemnic.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie
NewsKino Stylowy w Zamościu - repertuar i informacje o kinie

Odkryj aktualne pokazy filmowe i ciekawy repertuar Kina Stylowego w Zamościu. Znajdziesz tu informacje o seansach, cenach biletów, możliwości rezerwacji online, premiery, wydarzenia i udogodnienia w sali kinowej. Idealne miejsce na familijną wycieczkę i wieczór kinowy.