News

Prognoza Feinberga: Scott czyta o wyścigu Oscara po świętach

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski21 lutego 20246 min
Prognoza Feinberga: Scott czyta o wyścigu Oscara po świętach

Najważniejsze wydarzenie filmowe roku - rozdanie Oscarów - zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy zastanawiają się, kto zdobędzie złote statuetki. Scott Feinberg, redaktor magazynu The Hollywood Reporter, przedstawił swoje typowania do nagród Akademii Filmowej. W artykule zatytułowanym "Prognoza Feinberga: Scott czyta o wyścigu Oscara po świętach" omawia szanse poszczególnych filmów, aktorów, reżyserów i scenarzystów. Przewiduje zwycięzców w kluczowych kategoriach, takich jak najlepszy film, najlepszy aktor czy najlepsza aktorka. To fascynująca lektura dla każdego miłośnika kina i sezonu nagród filmowych.

Najlepsi aktorzy w wyścigu o Oscara

W kategorii dla najlepszego aktora w gorącym wyścigu po Oscara znajduje się kilku znakomitych aktorów. Według prognoz Scotta Feinberga, faworytem jest Paul Giamatti za rolę w filmie „The Holdovers”. Ma on duże szanse pokonać innych nominowanych, takich jak Bradley Cooper czy Cillian Murphy.

Cooper zagrał tytułową rolę w produkcji „Maestro”, natomiast Murphy pojawi się w wysoko ocenianym filmie „Oppenheimer”. Obaj aktorzy mają na koncie udane kreacje, które przyniosły im nominacje do Oscara w przeszłości, więc nie można ich lekceważyć.

W czołówce znajduje się również Jeffrey Wright za rolę w „American Fiction” oraz Leonardo DiCaprio w thrillerze „Killers of the Flower Moon”. Obaj aktorzy słyną ze świetnych aktorskich umiejętności i wnikliwego budowania postaci, co może przekonać do nich członków Akademii.

Wprawdzie Giamatti uważany jest za faworyta, ale pozostali nominowani także mają realne szanse na zdobycie upragnionej statuetki. Rywalizacja w kategorii dla najlepszego aktora będzie w tym roku wyjątkowo zacięta.

Najlepsze aktorki w walce o statuetkę

Wśród nominowanych aktorek do Oscara za najlepszą rolę żeńską znajdują się utalentowane artystki. Główną faworytką jest Emma Stone za występ w filmie „Poor Things”. Aktorka ma na koncie Oscara za rolę w musicalu „La La Land”, więcAkademia z pewnością docenia jej warsztat.

Silnymi konkurentkami Stone są Lily Gladstone z thrillera „Killers of the Flower Moon” oraz Margot Robbie z ekscentrycznej produkcji „Barbie”. Obie aktorki zachwycają krytyków kreacjami w swoich najnowszych filmach i mają realne szanse na statuetkę.

W czołówce nominacji znalazły się także Carey Mulligan za produkcję „Maestro” oraz Sandra Hüller z dramatu „Anatomy of a Fall”. Choć ich szanse wydają się mniejsze, to w przeszłości Mulligan była już nominowana, a Hüller zachwyca w swoim filmie, więc intriga jest spora.

Podobnie jak wśród aktorów, tak i w tej kategorii rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Która z pań ostatecznie zgarnie Oscara - przekonamy się podczas gali.

Inne nominowane aktorki

W gronie pozostałych nominowanych aktorek znalazły się: Annette Bening, Greta Lee, Natalie Portman, Fantasia Barrino i Helen Mirren. Choć ich szanse na zwycięstwo są niewielkie, to i tak warto docenić samą nominację do Oscara, która jest nobilitacją dla każdej aktorki.

Czytaj więcej: Realistyczne związki w międzynarodowych hitach Oscarowych, jak Smak rzeczy i Opadłe liście

Faworyci w kategorii najlepszy reżyser

Kategoria dla najlepszego reżysera również dostarczy wielu emocji. Zdaniem Feinberga, liderem jest Christopher Nolan za komiksowego „Oppenheimera”. Reżyser ten od lat zachwyca hollywoodzkie produkcje i ma na koncie wiele udanych filmów.

Drugie miejsce zajmuje Greta Gerwig, która nakręciła brawurową „Barbie”. Trzecią pozycję dzierży legendarny Martin Scorsese za swój kolejny mroczny obraz pt. „Killers of the Flower Moon”.

W pierwszej piątce nominowanych znaleźli się także: Yorgos Lanthimos za „Poor Things” oraz Jonathan Glazer za „The Zone of Interest”. Obaj reżyserzy słyną z odważnego, autorskiego kina i z pewnością będą liczyć na swego pierwszego Oscara.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w tej kategorii. Kto ostatecznie zdobędzie nagrodę Akademii? O tym przekonamy się już wkrótce podczas wręczenia Oscarów.

Prognozy dla najlepszego filmu roku

Prognoza Feinberga: Scott czyta o wyścigu Oscara po świętach

Najważniejszą kategorią Oscarów jest oczywiście nagroda dla najlepszego filmu roku. Według typowań Feinberga, faworytem jest science fiction „Oppenheimer” w reżyserii Christophera Nolana. Obraz ten łączy w sobie rozmach, gwiazdorską obsadę i wciągającą fabułę.

Tuż za nim plasuje się „Barbie” Grety Gerwig - śmiała i pełna pomysłów komediodramat z Margot Robbie w roli tytułowej. Trzecie miejsce przypadło mrocznemu thrillerowi Martina Scorsese „Killers of the Flower Moon” z Leonardo DiCaprio.

W pierwszej piątce zestawienia znalazły się także: „American Fiction” z Jeffreyem Wrightem oraz „The Holdovers” z Paulem Giamattim. Oba filmy zebrały pozytywne recenzje i mogą liczyć na wyróżnienie Akademii.

Rywalizacja o nagrodę dla najlepszego filmu tradycyjnie będzie zacięta. Która z produkcji ostatecznie zwycięży? Przekonamy się podczas wręczenia Oscarów.

Które scenariusze mają szansę na nagrodę?

Oscary przyznawane są również za najlepsze scenariusze. W kategorii dla najlepszego scenariusza adaptowanego faworytem jest „Oppenheimer” autorstwa Christophera Nolana.

Tuż za nim uplasował się „Poor Things” napisany przez Tony'ego McNamare. Trzecie miejsce zajął scenariusz do „Killers of the Flower Moon” pióra Erica Rotha i Martina Scorsese.

Jeśli chodzi o najlepszy scenariusz oryginalny, to zdecydowanym liderem jest „Barbie” autorstwa Noah Baumbacha i Grety Gerwig. Kolejne pozycje zajęły scenariusze do filmów „Past Lives” i „The Holdovers”.

W obu kategoriach mamy zatem do czynienia z twardą rywalizacją scenariuszy do najgłośniejszych filmów minionego roku. Które z nich Akademia uzna za najlepsze? O tym przekonamy się wkrótce.

Jakie produkcje zagraniczne powalczą o Oscara?

Oscary przyznawane są również dla najlepszych zagranicznych filmów fabularnych. Według przewidywań Feinberga, faworytem jest brytyjski obraz „The Zone of Interest” w reżyserii Jonathana Glazera.

Drugie miejsce zajmuje hiszpańskie „Society of the Snow”, a trzecie francuskie arcydzieło „The Taste of Things”. W pierwszej piątce znalazły się także tunezyjskie „Four Daughters” oraz niemiecki „The Teacher’s Lounge”.

Wśród pozostałych produkcji, które mają szanse zaistnieć w tej kategorii, wymienić można islandzkie „Godland”, meksykańskie „Totem” czy włoskie „Io Capitano”. Zobaczymy, które z nich Akademia doceni.

Podsumowując, tegoroczny wyścig po Oscary zapowiada się niezwykle emocjonująco. Mamy wspaniałe filmy, reżyserów i aktorów. Które z nich zdobędą upragnione statuetki? Już wkrótce się przekonamy!

Podsumowanie

W artykule omówiono najnowsze prognozy Scotta Feinberga dotyczące zbliżającego się wyścigu po Oscary. Przeanalizowano szanse poszczególnych filmów, aktorów, reżyserów i scenariuszy w kontekście tegorocznych nominacji i potencjalnych zwycięzców. Ciekawostką jest fakt, że według typowań na czołowych pozycjach plasują się obrazy takie jak „Oppenheimer”, „Barbie”, „Killers of the Flower Moon”, „American Fiction” czy „The Holdovers”. Z pewnością będzie to pasjonująca rywalizacja o statuetki Akademii Filmowej.

Podsumowując, artykuł stanowi fascynującą analizę szans nominowanych filmów i twórców w nadchodzącym sezonie Oscarów. Porusza kwestie związane z oscarowymi prognozami, typowaniem najlepszego filmu, reżysera, scenariusza czy aktorów. Z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników kina i nagród filmowych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ta tajemnicza organizacja Disneya doczeka się filmowej adaptacji
  3. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  4. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  5. Multikino Targówek - najnowsze informacje i repertuar
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.