News

StudioCanal uruchamia nową markę StudioCanal Stories, która zajmie się adaptacjami książek

Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski30.04.20244 min.
StudioCanal uruchamia nową markę StudioCanal Stories, która zajmie się adaptacjami książek

Ciekawi jak wygląda przyszłość filmowych adaptacji książkowych? Europejska grupa StudioCanal właśnie ogłosiła uruchomienie nowej marki StudioCanal Stories, która będzie skupiona na ekranizacjach bestsellerowych powieści. Decyzja ta jest odpowiedzią na rosnącą popularność literackich adaptacji na dużym i małym ekranie. StudioCanal ma już na swoim koncie kilka udanych projektów tego typu, a teraz postanowiło zintensyfikować działania w tym kierunku.

Sukces adaptacji książkowych w hollywoodzkich blockbusterach

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach adaptacje książkowe odgrywają kluczową rolę w przemyśle filmowym. Według badań przeprowadzonych przez Centre National du Livre (CNL) we Francji, aż 42% z najlepiej zarabiających filmów w amerykańskim box office to ekranizacje znanych powieści.

Ten trend nie ogranicza się wyłącznie do kin. Również na małym ekranie literackie adaptacje święcą prawdziwe triumfy. Przykładem może być serialowy hit Netfliksa "The Stranger" oparty na thrillerze Harlana Cobena.

Rosnąca popularność tego typu produkcji skłoniła wiele wytwórni do nawiązania bliższej współpracy z rynkiem wydawniczym. StudioCanal, uznaną europejską grupę filmowo-dystrybucyjną, do uruchomienia nowej marki StudioCanal Stories zajmującej się wyłącznie adaptacjami książek.

Sukces serialu Netfliksa "The Stranger" opartego na książce

Doskonałym przykładem udanej adaptacji książkowej jest serial "The Stranger" wyprodukowany przez StudioCanal na zlecenie Netfliksa. Oparta na bestsellerowej powieści Harlana Cobena produkcja odniosła ogromny sukces wśród widzów na całym świecie.

Historia niewinnie wyglądającej tajemnicy, która rozpada się niczym domek z kart, wciągając bohaterów w wir nieprzewidywalnych wydarzeń, przykuła uwagę milionów subskrybentów. Zręczne przeniesienie na ekran oryginalnej fabuły i umiejętne budowanie napięcia spotkało się z uznaniem krytyków.

Sukces "The Stranger" potwierdził, że widzowie chętnie śledzą dobre adaptacje książkowe. To z kolei zmotywowało StudioCanal do stworzenia wyspecjalizowanej marki StudioCanal Stories, która zajmie się tego typu produkcjami.

  • Nadchodzące filmy i seriale StudioCanal oparte na powieściach

Zainspirowane sukcesem "The Stranger" StudioCanal nie zamierza poprzestać na tym jednym projekcie. Powstająca właśnie marka StudioCanal Stories ma skupić się na rozwoju adaptacji książkowych, zarówno w kinie, jak i telewizji.

Wśród zapowiedzianych już tytułów znajdziemy m.in. ekranizację bestsellerowej powieści "The Midnight Library" autorstwa Matta Haiga. W planach jest również serial oparty na popularnych książeczkach o Żabce z serii "Miffy" autorstwa Dicka Bruny.

Premierę dwóch innych ciekawych adaptacji książkowych od StudioCanal będziemy mogli zobaczyć już w maju na Festiwalu Filmowym w Cannes. "Bijące serca" w reżyserii Gillesa Lellouche'a to ekranizacja powieści "Jackie Loves Johnser Ok?" Neville'a Thompsona. Z kolei "The Most Precious of Cargoes" to najnowsze dzieło Michela Hazanaviciusa.

  • Dlaczego warto obejrzeć adaptacje książkowe od StudioCanal?

StudioCanal to doświadczona i ceniona na całym świecie wytwórnia filmowa. Jej decyzja o uruchomieniu marki StudioCanal Stories to jasny sygnał, że literackie adaptacje książkowe są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych produkcji.

Dzięki współpracy z uznanymi twórcami i dostępowi do bestsellerowych książek, StudioCanal Stories ma wszelkie narzędzia, by dostarczać widzom wysokiej jakości adaptacje. Produkcje te z pewnością przypadną do gustu nie tylko miłośnikom literatury, ale każdemu ceniącemu dobre kino i seriale.

Śledząc nadchodzące premiery od StudioCanal Stories, możemy spodziewać się świetnych historii, które na długo pozostaną w naszej pamięci. A biorąc pod uwagę obecne trendy na rynku, jest niemal pewne, że będą to jedne z najgłośniejszych i najbardziej popularnych tytułów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy na Netflix - TOP 20 godnych uwagi
  3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  4. Monitoring internetowy w służbie SEO Jak zarządzać reputacją online
  5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły