News

Blumhouse uruchamia wystawę horroru w hotelu The Shining w Kolorado

Mariusz Sokołowski26 stycznia 20246 min
Blumhouse uruchamia wystawę horroru w hotelu The Shining w Kolorado

Blumhouse uruchamia wystawę horroru w hotelu The Shining w Kolorado. Ikoniczny hotel Stanley w Kolorado, znany jako inspiracja dla powieści Stephena Kinga "Lśnienie", wkrótce zyska nową atrakcję. Studio filmowe Blumhouse, specjalizujące się w produkcji horrorów, we współpracy z władzami stanowymi Kolorado, przejmuje ponad 10 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej w hotelu. Ma tam powstać swoiste mini-muzeum poświęcone historii gatunku, z eksponatami i rekwizytami z najpopularniejszych produkcji studia.

Ikoniczny hotel z horroru Kinga będzie straszył fanów

Słynny hotel Stanley w Kolorado, znany jako inspiracja dla powieści Stephena Kinga "Lśnienie", wkrótce zyska nową, straszną atrakcję. Kultowe miejsce doczeka się swoistego muzeum poświęconego horrorom. Za projekt odpowiada studio filmowe Blumhouse, specjalizujące się w produkcji filmów grozy.

Blumhouse przejmie ponad 10 tys. metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej w hotelu Stanley. Powstanie tam exhibycja nawiązująca do Muzeum Akademii Filmowej, tyle że w wydaniu grozy. Wystawa będzie czerpać z bogatego katalogu filmów, seriali i gier studia Blumhouse.

To dobra wiadomość zarówno dla fanów horrorów, jak i dla stanu Kolorado. Nowa atrakcja z pewnością przyciągnie rzesze turystów, wzmacniając lokalną gospodarkę. Sam hotel Stanley jest wręcz miejscem kultowym dla miłośników Kinga i gatunku grozy.

Teraz fani będą mogli zobaczyć z bliska rekwizyty i elementy charakterystyczne dla najsłynniejszych produkcji. Choć może lepiej trzymać się z daleka od niektórych eksponatów...

Hotel zainspirował powieść Kinga

Kameralny i nieco tajemniczy hotel Stanley istniał na długo przed powstaniem książki Stephena Kinga. Już wcześniej miał opinię miejsca nawiedzonego. To właśnie tutaj King spędził jedną noc w 1974 roku. Doświadczenia z pobytu wykorzystał później pisząc horror "Lśnienie".

Akcja powieści rozgrywa się w odizolowanym górskim hotelu, którego historię znaczą tajemnicze wydarzenia. King wzorował fikcyjny Overlook Hotel na Stanleyu. Dziś w hotelu reklamuje się nawet Pokój 217 jako Stephen King Suite.

Blumhouse przejmuje przestrzeń wystawienniczą w Kolorado

Studio filmowe Blumhouse słynie z produkcji niskobudżetowych filmów grozy, które niejednokrotnie okazywały się kinowymi hitami. Na koncie ma takie tytuły jak "Uciekaj!", "Paranormal Activity", czy "Noc oczyszczenia". Ostatnio widzowie mogli zobaczyć w kinach "M3GAN" - kolejny przebój studia.

Blumhouse postanowiło wyjść poza świat kinowych ekranów, uruchamiając prawdziwą atrakcję dla fanów. We współpracy ze stanem Kolorado przejmie część przestrzeni wystawienniczej w hotelu Stanley. Powierzchnia ta zostanie zaadaptowana na potrzeby stałej ekspozycji poświęconej horrorom.

To będzie swoiste mini-muzeum poświęcone historii gatunku - powiedział Jason Blum, dyrektor generalny Blumhouse.

Ekspozycja nawiązująca do muzeum filmowego

Powstająca w hotelu Stanley ekspozycja ma nawiązywać do muzeum filmowego, tyle że w wydaniu horrowym. Będzie czerpać materiały z bogatego katalogu produkcji Blumhouse. Można się spodziewać rekwizytów, scenografii, a być może nawet fragmentów planów filmowych.

Fani będą mogli z bliska przyjrzeć się charakterystycznym elementom takich hitów jak "Uciekaj!", "Noc oczyszczenia", "Paranormal Activity" czy "Obecność". Być może niektóre eksponaty okażą się... zbyt realistyczne.

Czytaj więcej: Oscary: Skrypt filmu Początek uznany za adaptowany przez Akademię, mimo klasyfikacji jako oryginalny przez Gildię Pisarzy (Wyłączność)

Nowa atrakcja dla miłośników mrocznych historii

Otwarcie ekspozycji Blumhouse w hotelu Stanley to świetna wiadomość dla wszystkich miłośników horrorów i mrocznych opowieści. Kultowe miejsce doczeka się własnego muzeum poświęconego grozie na ekranie. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie.

Sam hotel Stanley już wcześniej przyciągał fanów Stephena Kinga i "Lśnienia". Teraz zyska dodatkowy magnes w postaci interaktywnej wystawy studia Blumhouse. Fani będą mogli poczuć dreszczyk emocji, zbliżając się do ulubionych horrorów.

Eksponaty Rekwizyty, scenografia, fragmenty planów filmowych
Powierzchnia Ponad 10 tys. m kw.
Filmy "Uciekaj", "Paranormal Activity", "Obecność" i inne

Pytanie tylko, czy na pewno warto zbliżać się do wszystkich elementów tej mrocznej wystawy? Kto wie, może niektóre eksponaty okażą się zbyt... realistyczne?

Straszna wystawa w domu nawiedzonego Overlook Hotel

Blumhouse uruchamia wystawę horroru w hotelu The Shining w Kolorado

Hotel Stanley był inspiracją dla powieści "Lśnienie" Stephena Kinga. Teraz to kultowe miejsce samo zyska nową, straszną atrakcję. Blumhouse, studio specjalizujące się w horrach, otworzy tam stałą ekspozycję nawiązującą klimatem do Muzeum Akademii Filmowej.

Interesująco zapowiada się otwarcie czegoś w rodzaju "domu strachu" w hotelu kojarzonym z "Lśnieniem". Fani Stephena Kinga i horrorów z pewnością będą zachwyceni. Tylko czy na pewno bezpiecznie będzie zaglądać w każdy zakamarek tej przerażającej wystawy?

  • Ekspozycja powstaje we współpracy Blumhouse i stanu Kolorado
  • Zwiedzający zobaczą rekwizyty i scenografię z hitowych horrorów
  • Hotel Stanley to miejsce kultowe dla fanów Stephena Kinga

Wystawa w hotelu Stanley z pewnością zainteresuje zarówno turystów, jak i pasjonatów horroru oraz twórczości Kinga. Stan Kolorado liczy, że nowa atrakcja przyniesie wymierne korzyści lokalnej gospodarce. Czas pokaże, na ile straszna okaże się zapowiadana ekspozycja...

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem informacje na temat nowej atrakcji, jaka powstaje w hotelu Stanley w Kolorado. Jest to miejsce dobrze znane fanom Stephena Kinga i jego powieści "Lśnienie", gdyż pisarz czerpał z niego inspirację. Teraz kultowy hotel zyska horrową ekspozycję, za którą odpowiada studio filmowe Blumhouse.

Dowiedzieliśmy się, że Blumhouse we współpracy ze stanem Kolorado przejmie część przestrzeni wystawienniczej w hotelu. Powstanie tam swoiste mini-muzeum poświęcone historii kina grozy. Zwiedzający będą mogli zobaczyć rekwizyty i elementy charakterystyczne dla najsłynniejszych horrorów wyprodukowanych przez Blumhouse.

Pada wiele ciekawych informacji na temat samego hotelu Stanley, który już wcześniej miał opinię miejsca nawiedzonego. Przybliżona jest również historia napisania przez Kinga powieści "Lśnienie" i wykorzystania motelu jako inspiracji dla fikcyjnego Overlook Hotel. Myślę, że dla pasjonatów twórczości Kinga szczególnie interesujące będą te wątki.

Podsumowując, artykuł w ciekawy i angażujący sposób omawia nową atrakcję, na którą mogą liczyć fani horroru. Z pewnością przyciągnie ona do hotelu Stanley dodatkowych gości, z korzyścią dla regionu. Pozostaje mieć nadzieję, że eksponaty nie okażą się zbyt... straszne.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Ta tajemnicza organizacja Disneya doczeka się filmowej adaptacji
  3. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  4. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
  5. Multikino Targówek - najnowsze informacje i repertuar
Autor Mariusz Sokołowski
Mariusz Sokołowski

Cześć, kinomanie! Jako nieustraszony poszukiwacz kinowych klejnotów, podróżuję przez ekrany w poszukiwaniu ukrytych perełek. Moje recenzje nie skrywają surowych opinii, a analizy oddają klimat każdej produkcji. Odkrywam światło i cień filmowej rzeczywistości, gdzie słowa stają się kluczem do niezwykłych światów i ekranowych historii.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Janusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego
NewsJanusz Józefowicz - sylwetka choreografa i reżysera teatralnego

Poznaj fascynującą sylwetkę Janusza Józefowicza - wybitnego polskiego choreografa i reżysera teatralnego. Jego innowacyjne spektakle baletowe i sceniczne zrewolucjonizowały rodzimą sztukę tańca i teatru. Nagradzany na prestiżowych festiwalach artysta przeszedł do historii polskiego baletu.