Recenzje

"This Is Us" - serial NBC o losach rodzeństwa i rodziców na przestrzeni dekad

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński16.08.20236 min.
"This Is Us" - serial NBC o losach rodzeństwa i rodziców na przestrzeni dekad

Serial „To My” to wzruszająca i pełna emocji opowieść o rodzinie, miłości i dorastaniu

Serial „To My” opowiada o losach trójki rodzeństwa - Kevina, Kate i Randalla oraz ich rodziców Jacka i Rebeki na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Twórcy serialu w bardzo ciekawy sposób prowadzą narrację, przeplatając wątki z przeszłości bohaterów oraz ich teraźniejszości. Dzięki temu widzowie mają okazję poznać niezwykle wciągającą i wielowątkową historię, która skupia się na universalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń czy więzi rodzinne.

Poznaj troje rodzeństwa, których losy wzruszają i wciągają

Kevin, Kate i Randall to trójka rodzeństwa, których losy stanowią główny temat serialu. Każde z nich jest inne, ma odmienną osobowość i pasje. Kevin od zawsze był przystojnym chłopcem, lubianym i popularnym. Jednak pod maską pewnego siebie aktora kryje się wrażliwa dusza zmagająca się z licznymi problemami. Kate to kobieta pełna ciepła, ale zmagająca się z nadwagą i nieśmiałością. Randall jako jedyny adoptowany brat często czuje się inny, ale dzięki inteligencji i determinacji odnosi sukcesy zawodowe.

Poznaj interesujących bohaterów z otoczenia rodzeństwa

Oprócz głównych bohaterów, w serialu pojawia się wielu interesujących bohaterów drugoplanowych. Są wśród nich rodzice trojga rodzeństwa - Jack i Rebecca, ich partnerzy życiowi, dzieci oraz przyjaciele. Każda z tych postaci wnosi do historii wiele emocji i dramaturgii. Widzowie przywiązują się do tych bohaterów, przeżywając wzloty i upadki ich życia osobistego i zawodowego.

Zobacz jak zmieniały się losy bohaterów na przestrzeni lat

Jednym z najciekawszych zabiegów twórców serialu jest prowadzenie narracji na dwóch płaszczyznach czasowych - przeszłości i teraźniejszości głównych bohaterów. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć na przykład losy Jacka i Rebeki, gdy byli młodym małżeństwem wychowującym troje dzieci. Z kolei w wątkach z teraźniejszości poznają ich dorosłe już pociechy zmagające się z typowymi problemami w życiu osobistym i zawodowym.

Przeplatanie się wątków z przeszłości i teraźniejszości

Twórcy brawurowo przeplatają te dwie płaszczyzny czasowe, co pozwala widzom na głębsze zrozumienie motywacji bohaterów. Przeszłość rzuca światło na to, dlaczego główni bohaterowie podejmują takie, a nie inne decyzje w swoim dorosłym życiu. Dzięki takiej narracji serial nabiera głębi psychologicznej.

Poznanie bohaterów na różnych etapach ich życia

Widzowie poznają dzieciństwo, młodość i dorosłość głównych bohaterów. Możemy zobaczyć ich radości, problemy, marzenia i rozterki na kolejnych etapach życia. Pozwala to w pełni zrozumieć i polubić serialowych bohaterów.

Główne motywy i przesłanie serialu „To My”

"This Is Us" - serial NBC o losach rodzeństwa i rodziców na przestrzeni dekad

Serial porusza wiele ponadczasowych i uniwersalnych tematów, takich jak rodzina, miłość czy dorastanie. Jednak można wyróżnić kilka głównych motywów i przesłań tej wzruszającej produkcji.

Motyw relacji rodzinnych i więzi między rodzeństwem

Jednym z kluczowych motywów jest ukazanie złożonych relacji łączących członków rodziny. Serial pokazuje zarówno piękne, jak i trudne aspekty tych więzi. Widzimy tu typowe konflikty między rodzeństwem, ale także głęboką miłość i chęć wzajemnego wspierania się.

Wpływ przeszłości na teraźniejszość

Innym ważnym motywem jest ukazanie, jak wydarzenia z przeszłości determinują to, kim stają się bohaterowie i jakie podejmują decyzje w dorosłym życiu. Tylko poznając przeszłość możemy zrozumieć teraźniejszość.

Poszukiwanie własnej drogi życiowej

Kolejnym motywem jest poszukiwanie przez bohaterów swojego miejsca i celu w życiu. Widzimy tu zmagania z aspiracjami zawodowymi i osobistymi. Jest to ponadczasowy temat znany każdemu dorastającemu człowiekowi.

„To My” to produkcja ceniona przez krytyków i widzów

Serial „To my” z miejsca zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie. Podkreślana jest przede wszystkim wciągająca, wielowątkowa fabuła, doskonałe aktorstwo oraz uniwersalne przesłanie produkcji. Serial może pochwalić się wysokimi wynikami oglądalności i świetnymi ocenami widzów.

Entuzjastyczny odbiór krytyków

Krytycy chwalą ten serial za barwnych bohaterów, znakomitą obsadę aktorską i mistrzowskie operowanie wątkami fabularnymi. Doceniają świetne połączenie wątków obyczajowych z elementami dramatu.

Wysoka oglądalność na całym świecie

Serial podbił serca widzów na całym świecie. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych pierwszy sezon obejrzało średnio ponad 10 milionów widzów. Również w innych krajach notuje bardzo wysoką oglądalność i świetne oceny fanów.

Liczne nagrody i wyróżnienia

Produkcja zebrała liczne prestiżowe nagrody, w tym m.in. Złote Globy dla najlepszego serialu dramatycznego i dla najlepszej aktorki dramatycznej. Serial był również wielokrotnie nominowany do nagród Emmy.

Podsumowując - serial godny polecenia dla każdego

„To My” to produkcja, którą z czystym sumieniem można polecić każdemu miłośnikowi seriali obyczajowych. Wciągająca opowieść o losach zwykłej rodziny, poprowadzona z rozmachem i dbałością o detale. Znakomita obsada aktorska i uniwersalne przesłanie sprawiają, że jest to serial, który wzrusza i skłania do refleksji. Jeśli ktoś szuka serialu poruszającego ważne tematy i pokazującego złożoność rodzinnych relacji, z pewnością powinien sięgnąć po „To My”.

Serial „To My” to poruszająca opowieść o rodzinie i miłości

Serial „To My” to produkcja, która z pewnością warta jest obejrzenia. Wciągająca fabuła, barwni bohaterowie i uniwersalne przesłanie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych seriali obyczajowych ostatnich lat. Jeśli szukasz ciekawej historii o zmaganiach zwykłej rodziny, która poruszy twoje serce i skłoni do refleksji, sięgnij koniecznie po ten serial. Gwarantujemy, że nie pożałujesz spędzonych przed telewizorem chwil.

Najczęstsze pytania

Serial opowiada o losach rodzeństwa - Kevina, Kate i Randalla oraz ich rodziców. Fabuła przeplata wątki z przeszłości bohaterów oraz ich dorosłego życia.

Ze względu na wciągającą fabułę, znakomitą grę aktorską i poruszanie ponadczasowych tematów takich jak rodzina czy miłość. To serial, który wzrusza i skłania do refleksji.

Do tej pory powstało 6 sezonów liczących od 16 do 18 odcinków każdy. Twórcy zapowiedzieli także 7 sezon.

W Polsce serial emitowany jest na kanale FOX. Można go również obejrzeć na platformach streamingowych HBO Max oraz Amazon Prime Video.

W rolach głównych występują m.in. Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown oraz Chrissy Metz.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
  2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
  3. Kroki do perfekcyjnego pozycjonowania strony w Google: Przewodnik dla przedsiębiorców
  4. Oscar Isaac będzie głosem Jezusa Chrystusa w animowanym filmie o tematyce religijnej
  5. Mów Mi Chihiro - recenzja nowego dramatu z 2023 roku
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Recenzje 3 najnowsznych smartfonów
RecenzjeRecenzje 3 najnowsznych smartfonów

Przeczytaj recenzje trzech najnowszych flagowych smartfonów, takich jak iPhone 14 Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra oraz Pixel 7 Pro. Poznaj ich możliwości aparatów, wydajność i baterie w naszej wszechstronnej recenzji smartfonów!

"Siedem psychopatów" - czarna komedia Martina McDonagha
Recenzje"Siedem psychopatów" - czarna komedia Martina McDonagha

"Siedem Psychopatów" to czarna komedia, która zachwyca błyskotliwym humorem, świetną obsadą z Colinem Farrellem i Sam Rockwellem oraz niebanalną, pełną zwrotów akcji fabułą. Film zebrał znakomite recenzje i stanowi pozycję obowiązkową dla fanów oryginalnych produkcji z mocną dawką czarnego humoru.