Aktorzy

Kim jest Adam Traore? Sylwetka hiszpańskiego piłkarza Wolves

Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński26.04.20246 min.
Kim jest Adam Traore? Sylwetka hiszpańskiego piłkarza Wolves

Kim jest Adam Traore? Choć obecnie nie jest już tak głośno o tym hiszpańskim piłkarzu jak kilka lat temu, wciąż warto poznać jego niezwykłą historię. Ten potężnie zbudowany skrzydłowy przebojem wdarł się na salony Premier League i uznanie kibiców zdobył przede wszystkim niesamowitą szybkością oraz niewiarygodną siłą fizyczną, która pozwalała mu błyskawicznie przyspieszać i zostawiać w tyle rywali.

Kluczowe wnioski:
 • Adam Traore to hiszpański piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego w angielskim klubie Wolverhampton Wanderers.
 • Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Barcelony, jednak dopiero w Wolverhampton stał się jedną z gwiazd Premier League.
 • Jego największymi atutami są imponująca sylwetka, niespotykana szybkość i potężna siła fizyczna.
 • Po kilku rewelacyjnych sezonach w barwach Wilków forma Traore nieco osłabła, ale wciąż jest ważną częścią zespołu.
 • Swój talent mógłby w pełni rozwinąć, regularnie występując w reprezentacji Hiszpanii.

"Przedwczesna kariera Adama Traore w Hiszpanii"

Adam Traore przyszedł na świat w 1996 roku w Barcelonie. Już jako dziecko imponował niebywałą jak na swój wiek siłą fizyczną i warunkami atletycznymi. Nie dziwi zatem, że w młodym wieku trafił do akademii piłkarskiej słynnej Barcelony. Przez lata był uważany za jeden z największych talentów szkółki katalońskiego giganta.

Niestety, Traore nie do końca spełnił nadzieje, jakie wiązano z jego osobą. Choć regularnie grał w młodzieżowych drużynach Barcy i błyszczał na boiskach juniorskich, tylko raz zaliczył występ w pierwszym zespole. Było to w meczu Pucharu Króla przeciwko Huesca w 2015 roku.

Wobec nikłych szans na regularne występy w podstawowym składzie i rozpychanie się w silnej ofensywie Barcelony, hiszpański piłkarz zdecydował się na zmianę otoczenia. Jako 19-latek trafił na wypożyczenie do Aston Villi, a rok później jego kariery nabrała niespodziewanego przyspieszenia.

Nie byłoby tej opowieści, gdyby nie decyzja o przenosinach na Wyspy Brytyjskie. To właśnie w Anglii Adam Traore znalazł swój drugi dom i miał okazję w pełni rozwinąć swój ogromny potencjał.

"Adam Traore przenosi się z Barcelony do Wolverhampton"

W 2018 roku doszło do kluczowej transakcji w dotychczasowej karierze Traore. Wolverhampton Wanderers, wówczas beniaminek Premier League, zdecydował się wykupić kontrakt utalentowanego, ale ciągle jeszcze niewykształconego skrzydłowego z Barcelony. Nikt nie spodziewał się, że jest to ruch, który odmieni przyszłość Hiszpana.

Gdy Traore dołączał do Wilków, wciąż był traktowany jako obiecujący, ale daleki od wykonania kroku na wyższy poziom piłkarz. Tego zdania byli nawet eksperci ówczesnego menedżera Wolverhampton, Nuny Espírito Santo, którzy nie upatrywali w nim potencjalnej gwiazdy zespołu.

Już pierwsza kampania w barwach nowego klubu zaczęła zmieniać postrzeganie Traore. Wprawdzie nie zachwycił statystykami w postaci bramek i asyst, ale swoimi popisowymi rajdami zwracał uwagę obserwatorów Premier League. Przełom nastąpił jednak w sezonie 2019/20.

Wówczas hiszpański piłkarz z Wolverhampton zaczął rozsławiać swoje nazwisko na całą Anglię, a nawet Europę. Dzięki niezwykłej sile fizycznej oraz prędkości znacznie poprawił swoje liczby i stał się jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i groźnych skrzydłowych w lidze angielskiej.

 • Traore rozpoczął karierę w szkółce Barcelony, w której przeszedł wszystkie szczeble wyszkolenia.
 • Dopiero przeprowadzka do Wolverhampton Wanderers w 2018 roku pozwoliła mu w pełni wykorzystać swój potencjał.

Czytaj więcej: Daniel Adamski - kariera młodego aktora filmowego i teatralnego

"Szczyt formy Adama Traore w barwach Wolverhampton"

Sezon 2019/20 był kulminacyjnym punktem dynamicznego rozwoju Adama Traore. Swą niesamowitą prędkością, siłą oraz zwinnością wprawiał w konsternację nawet największe gwiazdy Premier League. Niejednokrotnie obserwatorzy przyznawali, że bywał nie do upilnowania przez rywali.

Pozostałe ekipy angielskiej ekstraklasy nie mogły sobie poradzić z potężną sylwetką Hiszpana, który w dodatku imponował niebywałym przyspieszeniem. Traore bezczelnie zostawiał za plecami obrońców, siał prawdziwe spustoszenie w defensywach rywali i regularnie asystował bądź kończył akcje własnymi golami.

W kolejnych rozgrywkach 2020/21 dyspozycja Traore nieco osłabła, jednak wciąż utrzymywał bardzo wysoki poziom. Łącznie w tych dwóch sezonach uzbierał ponad 20 bramek i asyst we wszystkich rozgrywkach, będąc wyróżniającą się postacią Wilków.

Jego świetna dyspozycja nie przeszła bez echa. Piłkarz Wolverhampton otrzymał liczne powołania do reprezentacji Hiszpanii i zaistniał jako jeden z czołowych skrzydłowych Premier League. Szkoda tylko, że jego olśniewająca forma nie trwała wiecznie.

"Styl gry i umiejętności Adama Traore"

Zdjęcie Kim jest Adam Traore? Sylwetka hiszpańskiego piłkarza Wolves

Zanim przyjrzymy się bliżej atutom Traore, warto opowiedzieć o jego niedoskonałościach. Hiszpan bowiem często grzeszył brakiem skuteczności, nie imponował statystykami i wielokrotnie był krytykowany za skomercjalizowanie swojej gry.

Jego prawdziwą bronią są jednak zupełnie inne atuty. A mowa tu przede wszystkim o niesamowitej sylwetce fizycznej Traore. Hiszpan to niewiarygodnie umięśniony i potężnie zbudowany zawodnik. Jego imponująca budowa ciała pozwala mu nie tylko imponować prędkością, ale także niebywałą siłą.

To właśnie wspaniałe przyśpieszenie w połączeniu z ogromną energią jest największym atutem Traore. Hiszpański piłkarz dysponuje prędkością, z jaką nie sposób się uporać nawet najszybszym obrońcom. Pokazał to wielokrotnie w meczach Premier League, gdzie bez problemu zostawiał za sobą rywali.

"Podsumowanie"

Adam Traore to hiszpański piłkarz, który większość swojej kariery spędził w angielskim Wolverhampton Wanderers. Choć początkowo niewiele wróżono temu skrzydłowemu, w Premier League błysnął prawdziwym talentem. Jego największymi atutami były niebywała sylwetka fizyczna, prędkość oraz nieposkromiona siła.

Sezon 2019/20 był kulminacyjnym punktem formy Traore. Wtedy bezczelnie zostawiał w tyle rywali, regularnie asystował i zdobywał bramki. Mimo że po tym sezonie jego dyspozycja nieco osłabła, wciąż jest ważną częścią składu Wilków. Hiszpan ma nadzieję, że uda mu się w pełni rozwinąć skrzydła w reprezentacji swojego kraju.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. TOP 15: Najlepsze filmy familijne na wieczór z rodziną
 2. Najlepsze filmy animowane wszech czasów - subiektywny ranking
 3. Tragedia i komedia w amerykańskiej literaturze: równocześnie i często w tym samym dniu
 4. Rola meta tagów w budowaniu silnej strategii SEO
 5. Opiekun - co sądzimy o nowym thrillerze z 2023 roku?
Autor Grzegorz Brzeziński
Grzegorz Brzeziński

Jestem Grzegorz i od dawna pasjonuje mnie sztuka filmowa. Na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także ciekawostki z branży rozrywkowej. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły