Aktualny skład redakcji

e-mail (Marta Snoch): redakcja16mm@gmail.com

facebook (Marta Snoch): https://www.facebook.com/16milimetrow

instagram (Karolina Szuba): https://www.instagram.com/16mm_magazyn/

podcast (Jasiek Bryg i Kacper Thomas): https://open.spotify.com/show/6c1ZmFAcf8fYweP787pujw

od XI 2021

Skład redakcji:

Redaktor naczelna:  Marta Snoch – Studentka I roku studiów magisterskich Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach UJ. Autorka książki Wybrańcy – kino Luchino Viscontiego a twórczość literacka Thomasa Manna (Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph, Łódź 2020), publikowała w „Pleografie”, „ArtPapierze”, „Ekranach” i „Fragile”. Kocha brytyjskie i włoskie kino, książki Thomasa Manna i wszystko co związane z Wesem Andersonem, Agathą Christie i Alfredem Hitchcockiem. Researcherka i okazjonalna scenarzystka dokumentów z serii „Wielcy Polacy – nieznani wynalazcy” (2019-). Wyróżniona w XXV edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka.

Karolina Szuba – Oprócz kina miłością darzę zwierzątka (zwłaszcza morskie), roślinki, palmy, piękną architekturę, dobre jedzenie. Filmy to emocje, tak je zapamiętuję. Oglądam od typowych blockbusterów, po slow cinema, klasyki kina i filmy eksperymentalne. Uwielbiam samo doświadczenie przebywania w kinie, dlatego pewnie jestem również fanką festiwali filmowych. Interesują mnie tematy związane z męskością, posthumanizmem, animal studies.

Jasiek Bryg – Student II roku studiów magisterskich Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach oraz przewodniczący Dyskusyjnego Koła Filmoznawców UJ. Kiedyś także bloger i współprowadzący podcastu. Uwielbia absolutnie wszystko, co jest związane z kinem (może poza hardkorowym slow cinema, ale tutaj również znajdą się wyjątki) i stara się nie przepuścić żadnej głośnej premiery kinowej. Pasjonuje go w równym stopniu budowanie współczesnej mitologii w kinie superbohaterskim, przyziemne kino społeczne, azjatyckie dziwactwa, a jego serduszko miłośnika kina zawsze mocniej bije przy horrorach, melodramatach i kinie młodzieżowym. W wolnym czasie lubi czytać komiksy, grać w gry video, śpiewać oraz tańczyć. Jego tym jedynym ulubionym filmem jest „Magnolia”, serialem „Buffy: Postrach Wampirów”, wiodącymi zainteresowaniami badawczymi są kino młodzieżowe, adaptacje filmowe Shakespeare’a oraz funkcje piosenki w filmie, a największym marzeniem jest wyznanie miłości ukochanej puszczając jej piosenkę z boomboxa pod oknem niczym John Cusack w „Nic nie mów”, tylko z „In Your Eyes” podmienionym na „Eternal Flame” (a boomboxem na kradziony fortepian w ekstremalnej wersji tego pomysłu).

Maciej Kordal – Filmoznawca, pochłaniacz wszystkiego, co można zakwalifikować jako film. Jego miłość do kina narodziła się wówczas, kiedy zobaczył przygody brytyjskiego agenta, o dobrze skrojonym garniturze, miłośniku wódki Martini i Aston Martinów. Obecnie w kinie w zasadzie pochłania wszystko to, co można nazwać filmem. Z wiekiem przekonuje się coraz bardziej do gatunków, z którymi wcześniej nie miał zbyt wiele styczności (jak choćby filmy fantasy, czy anime). Darzy ogromną miłością amerykańską kulturę lat 50. i 60., a zwłaszcza fenomen swingu (zresztą z Frankiem Sinatrą są na ty). Uwielbia podróże, a jednym z jego największych marzeń jest odwiedzić wszystkie stolice europejskie. W przyszłości chciałby zostać krytykiem filmowym. Na razie stawia swoje pierwsze kroki, aby ten cel ziścić.

Opieka naukowa: prof. dr hab. Małgorzata Radkiewicz