NASI AUTORZY

Marta Behrendt

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W przeszłości organizatorka poduszkowych maratonów filmowych w Poznańskim Klubie Filmowym w Fundacji Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars, podczas których filmy oglądano z poziomu podłogi zasłanej poduszkami. Obecnie preferuje dyskretny urok kin studyjnych. Poważna matka dwójki kociąt.

 

Agata Brzeziewicz

Pochodząca z Trójmiasta miłośniczka kina. Uwielbia studiować twórczość ulubionych reżyserów i reżyserek, a także szukać perełek pośród wszechobecnej superbohaterskiej paszy. Uważa, że dobry film to taki, który zostaje w głowie długo po seansie i wzbudza emocje. Fanka mumblecore’u i produkcji studia A24.

 

Kalina Kamińska 

Absolwentka poznańskiego filmoznawstwa i studentka filologii polskiej. Wielbicielka starego kina amerykańskiego i francuskiej nowej fali. Jako ulubiony film od lat podaje Absolwenta (1967). Ostatnio nałogowo ogląda The Office.

 

Przemysław Kania

Polonista-teatrolog, student I roku filologii polskiej II stopnia (specjalność krytyka literacka i artystyczna) na Uniwersytecie Wrocławskim oraz II roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez kilka lat silnie związany z bolesławieckimi mediami lokalnymi. Autor kilku krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Uzależniony od kina, zwłaszcza niezależnego.

 

Paweł Maksimczyk

Student filmoznawstwa i kultury mediów. Lubi kino grozy, musicale, polskie kino gatunkowe, produkcje superbohaterskie i Kevina Smitha. Nie lubi francuskiej Nowej Fali, dokumentów i Jamesa Cordena. W wolnych chwilach tłumaczy przypadkowo napotkanym osobom dlaczego Martwe zło to najlepsza seria w dziejach kinematografii i nabija się z Ingmara Bergmana.

 

Dominik Oliwa

Student filmoznawstwa. Uwielbia sci-fi, dystopie i postapo. Do 3 nad ranem zamiast spać, ogląda poradniki jak zrobić dobre sushi. W wolnych chwilach namawia znajomych do obejrzenia Metropolis.

 

Adam Piotrowicz

Student drugiego roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na UJ, absolwent Kolegium ISM UŚ. Interesuje się kinem eksploatacji, kulturą konwergencji i opowiadaniem transmedialnym. Do znudzenia może oglądać klasyczne slashery, a do tego uwielbia Uwe Bolla i Zacka Snydera, i wcale się tego nie wstydzi.

 

Aleksandra Pyziak-Sadulska 

Absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Robotnica kultury, współorganizatorka festiwali filmowych i wydarzeń artystycznych, autorka przeglądów filmowych i tekstów o filmach. Zawodowa voyeurystka tropiąca związki między filmem, a sztuką. Łowczyni spektakularnych wnętrz i lokacji. Namiętnie obserwuje architekturę w filmach i to, w jaki sposób odzwierciedla życie wewnętrzne bohaterów.

 

Michał Stencel

Student filmoznawstwa, preferuje kino europejskie. Kiedyś pisał do „Metal Hammera”, ale dzisiaj chętniej słucha jazzu. Gra na klawiszach w zespole, któremu nie grozi znacząca kariera. Poza tym lubi klocki Lego, komiksy i piwo kraftowe.

 

Kacper Thomas

Student V roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach. Kocha wszystkie filmy, w których odnalazł jakieś piękno, które go poruszyły, wstrząsnęły lub przeraziły. Wielki fan ścieżek dźwiękowych, w których, jak podejrzewa, tkwi sposób na całkowicie legalne wyniesienie filmu z kina. A obecnie zakochany bez pamięci w filmach Gaspara Noe (które zapewne za niedługi czas zmieni na coś diametralnie innego).